۱۶+۱ ویژگی مهم برای انتخاب یک کاپشن که در طول زمستان شما را گرم نگه می‌دارد

کاپشن مناسب و گرم برای زمستان آقایان
812

با آمدن فصل سرما همه به فکر خرید لباس‌های گرم زمستانی برای خود می‌افتند. تهیه‌ی کاپشن و بارانی مناسب در فصل زمستان بسیار ضروری است، در نتیجه بیش‌تر به دنبال کیفیت باشید نه کمیت. بهتر است که یکی دو کاپشن مناسب داشته‌باشید که در هنگام خروج از خانه در هوای سرد بیرون،  بتوانند شما را گرم نگه‌دارند، تا اینکه کمد لباس‌های خود را با کاپشن‌های زیادی که کیفیت بالایی نداشته و صرفا فضای زیادی اشتغال می‌کنند، پر کنید.

همانطور که گفته شد،  با توجه به آغاز فصل زمستان و سردتر شدن هوا، نیاز به یک کاپشن و پوشش مناسب بیشتر حس میشود. یک لباس زمستانی مناسب، یک کاپشن یا پالتوی مناسب بهترین همراه شما در  فصل زمستان است. اگر برای زمستان امسال قصد خرید کاپشن مناسبی را دارید در ادمه با ما همراه باشید. انتخاب یه کاپشن مناسب میتواند زمستان گرمیرا برای شما رقم بزند.

بخاطر داشته باشید که یک کاپشن مناسب تا سال‌ها همراه شماست و نیازی به تعویض آن ندارید. شاید هنگام خرید کاپشن مجبور باشید به نسبت دیگر لباس‌ها پول بیشتری برای آن هزینه کنید، اما مطمئن باشید تا چند سال خیالتان از لباس زمستانی راحت است. برای خرید یک کاپشن خوب باید نکات خاصی را در نظر داشت.

سایز و تن‌خور کاپشن

اولین نکته برای انتخاب یک کاپشن مناسب اندازه و سایز کاپشن است.  همانطور که اشاره کردیم بهتر است اندازه کاپشن را مقداری بزرگتر از سایز فعلی خود بگیرید تا بتوانید در سال‌های آینده نیز از آن استفاده کنید و علاوه بر اینکه می‌توانید چند لایه لباس زیر آن بپوشید، به دلیل فضای اضافه، لایه عایقی ایجاد می‌گردد که باعث گرم کردن بیش‌تر بدنتان می‌گردد. بخاطر داشته باشید همه برندها سایزهای یکسان ندارند. هنگام امتحان کردن لباس این موضوع را هم در نظر بگیرید که زیر آن لباس‌های دیگر هم  ممکن است بپوشید؛ پس با توجه به آن اندازه مناسب کاپشن خود را انتخاب کنید.

جنس کاپشن

نکته مهم بعدی توجه به جنس کاپشن می‌باشد. در اینجا جنس به معنای ظاهر کاپشن نیست بلکه داخل کاپشن از بیرون آن مهم‌تراست. مواردی که از پشم شیشه یا “پر” یا پشم تولید شده اند باید در اولویت برای انتخاب شما قرار بگیرند. جهت خرید انواع کاپشن مردانه جدید میتوانید اقدام به خرید اینترنتی نمایید.

عایق پارچه و جنس داخل کاپشن

موقع خرید کاپشن حتماً دقت نمایید که بین آستر و پارچه عایقی از جنس پشم، پشم شیشه یا کرک وجود داشته باشد. در واقع همین عایق است که می‌تواند شما را در روزهای سرد زمستان، گرم نگه‌ دارد. کرک بهترین عایق گرمایی است. کرک یا پر از عایق‌هایی است که سال‌هاست در لباس‌های زمستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  نوجه داشته باشید، کاپشن‌هایی که دارای عایق پر هستند در صورت خیس شدن باید به خوبی خشک شود تا دوباره بتواند شما را به خوبی گرم کند.

به قسمت یقه کاپشن توجه نمایید

برای جلوگیری از نفوذ سرما تمامیکاپشن‌ها با استفاده از زیپ یا دکمه بسته میشود اما برخی از کاپشن‌های زمستانی، در قسمت یقه چسب‌های خاصی برای کیپ و کامل بسته شدن یقه دارند تا در سرمای شدید بدن را تا حد ممکن گرم نگه دارند.

داشتن کلاه

پسر با کلاه طوسی و کاپشن کلاه دار

کاپشن‌های کلاه دار ارزش بیشتری دارند و کلاه به عنوان یک آیتم خاصر و کاربردی باید مد نظر شما قرار بگیرد. کاپشن‌هایی که کلاه دارند میتوانند در هزینه‌ها نیز برای شما به صرفه‌تر باشند و همچنین همیشه در دسترس هستند.

ضدآب و باد بودن رویه کاپشن

کمترین انتظاری که می‌شود از یک کاپشن داشت، ضد آب و ضد باد بودن آن است. ضدآب بودن یکی دیگر از نکات مهمیاست که باید به آن دقت داشته باشید. برف و باران ویژگی‌های اصلی فصل سرما هستند و فرار از آن‌ها غیرممکن است از همین رو داشتن یک کاپشن ضد آب میتواند نگرانی‌های شما را در مورد بارش‌های ناگهانی و خیس شدن شما در زیر باران را از بین ببرد.

کاپشن چرم

کاپشن‌های چرم دوام بسیار زیادی دارند، اما شاید به اندازه دیگر کاپشن‌های زمستانی گرما نداشته باشند. کاپشن چرم زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند استایل و ظاهر شما را جذاب کند. توصیه می‌کنیم کاپشن چرمیانتخاب کنید که داخل آن از پشم یا لایه آستری گرمیاستفاده شده باشد. به پیشنهاد عده زیادی، بهترین جنس کاپشن چرم میباشد، زیرا کاپشن چرمیدوام بالایی دارد و میتواند سال‌های سال به شما خدمت کند. جهت خرید کت و کاپشن چرم از برند شیفر با قیمت نمایندگی می‌توانید به فروشگاه‌ معتبر دیجی استایل سری بزنید.

کیفیت

کیفیت پارچه و دوخت باید طوری باشد که با آویزان کردن کاپشن و یا هر کار دیگری اتفاقی برای کاپشن شما رخ ندهد. اگر فروشنده به شما گفت که این کاپشن نباید تا شود، آویزن شود و یا هر مورد دیگری،قطعا باید به کیفیت مطلوب آن شک کرد. یک کاپشن خوب در هر شرایطی، بدون هیچ شرط خاصی باید در کنار شما باشد.

رنگ کاپشن

درواقع انتخاب رنگ کاپشن هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما رنگ‌های تیره‌تر کاربرد بیشتری در زمستان دارند، چون نور خورشید و گرما را بیشتر به خود جذب می‌کنند، اما با توجه به گرمای زیاد کاپشن‌های جدید، این موضوع دیگر خیلی مطرح نیست. اما برای راهنمایی بیشتر در جهت انتخاب رنگ‌های مناسب برای لباس آقایان، این مقاله را مطالعه کنید.

جیب داشتن

پسر با هودی زرد در طبیعت

جیب نیز میتواند یک نکته کلیدی در هنگام خرید کاپشن باشد. مدل‌هایی که جیب‌های بیشتری در داخل و بیرون کاپشن دارند از ارزش و کاربرد بیشتری برخور دار هستند چرا که وسایل بیشتری را میتواند در آن‌ها جای دهید.

طول کاپشن

هرچقدر کاپشنی که انتخاب می‌کنید بلندتر باشد شما را بیشتر گرم می‌کند. معمولاً کاپشن‌ها کوتاه هستند و بمنظور لباس گرم بلند از پالتو استفاده می‌شود. اگر خیلی سرمایی هستید و یا در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید، کاپشن‌های بلند بیشتر در گرم نگه‌داشتن شما کمکتان می‌کند.

نحوه‌ی بسته شدن

از آن جایی که نحوه‌ی بسته شدن کاپشن در سرآستین‌ها، یقه و جلوی لباس، روی سیستم گرمایشی و مقاومت در آب و هوای مختلف بسیار تاثیرگذار است، این مورد، نکته‌ی مهمیاست که بهتر است در هنگام خرید کاپشن به آن دقت کنید.

سبک و مدل

این یک مسئله شخصی است که شما چه سبکی را انتخاب کنید. دید افراد نسبت به انتخاب سبک و مدل کاپشن و پالتو میتواند کاملا متفاوت باشد‌. اما حتما در نظر داشته باشید که قرار است آن کاپشن را در کجا بپوشید.  کاپشن‌ها را می‌توان به دو دسته‌ی روزمره و ورزشی تقسیم‌بندی نمود. کاپشن‌های ورزشی که شامل کاپشن‌ کوهنوردی، طبیعت‌گردی و اسکی میگردند، معمولا رنگ‌های روشن و مشخصی مانند سبز فسفری، نارنجی، قرمز، آبی و… دارند. یکی از دلایل اصلی این موضوع به مشخص‌بودن فرد در محیط‌های خارج‌شهری برمی‌گردد.

درزها

درز کاپشن باید به خوبی دوخته و بسته باشد. دوخت‌ها هرگز نباید به آستر و عایق برسند. حواستان باشد که موقع باد شدید همین درزها ممکن است باعث ایجاد دردسر برای شما شود. همیشه موقع خرید رویه ودرزهای کاپشن را بخوبی بررسی کنید تا ایراد و شکافی نداشته باشد.

محافظ زیپ

در بعضی از کاپشن‌ها تکه پارچه‌ای جلوی زیپ آن قرار دارد که معمولاً با دکمه بسته می‌شود. این تکه پارچه بخوبی جلوی نفوذ باد و سرما را می‌گیرد. بنابراین دقت کنید که زیپ کاپشن محافظ داشته باشد تا باد از لابه‌لای آن نفوذ نکند.

خرید کاپشن بر اساس منطقه آب و هوایی

قطعا یکی از معیار‌های مهم برای خرید کاپشن، آب و هوای منطقه ‌ای است که شما در آن زندگی می‌کنید، برای مثال فردی که در منطقه خشک و کویری زندگی میکند نیازی به کاپشن ضد آب ندارد. پس متناسب با منطقه خودتان کاپشن بخرید.

قیمت کاپشن مردانه

فاکتور‌های زیادی را میتوان از نظر قیمت کاپشن‌های مردانه تاثیرگذار دانست اما آنچه کاملاً واضح است این است که نباید در خرید لباس‌های زمستانی و به خصوص کاپشن که در واقع لباس اصلی مردم در فصول سرد سال است، زیاد دنبای چیزهای ارزان بی‌کیفیت بود.