۱۴+۱ قدم مهم قبل از انتخاب هدیه‌ای معقولانه برای دوست خود

نکات مهم برای انتخاب هدیه
140

فرهنگ هدیه‌دادن یکی از زیبا‌ترین رسوم بین انسانهاست، همیشه هدیه‌دادن لبخند و شادی را برای هدیه‌گیرنده و حس هیجان انتخاب، خرید و احساس رضایت را در هدیه‌دهنده‌ایجاد می‌‌کنید، تقدیم هدیه، راهی برای نشان دادن علاقه و قدردانی است.

چگونه هدیه تولد مناسبی تهیه کنیم؟

ازنظر ما بهترین هدیه‌ای که می‌توانید به کسی بدهید، هدیه‌ای است که به‌صورت اختصاصی برای او در نظر گرفته باشید.

این را با زمانی مقایسه کنید که هدیه تولدی شخصی‌سازی‌شده و سفارشی را برای فرد موردنظر تدارک ببینید. در این حالت فرد علاوه بر خوشحالی بیشتر، متوجه زمان و فکری که برای تهیه‌ آن هدیه ‌گذاشته‌اید خواهد شد. و صدچندان قدردان شما خواهد بود. اگر قرار باشد در این راهنمای خرید هدیه تولد، تنها به یک مورد اشاره کنیم، این مورد همان است!

  • کلید خرید هدیه تولد مناسب این است که هدیه‌تان تا حد امکان شخصی‌سازی‌شده برای فرد موردنظر و مطابق سلایق او باشد. تا احساس خاص بودن را به شخص القا کند.

تا حالا به این فکر کرده‌اید که چطور میشه بهترین انتخاب هدیه را داشت؟ چطور باید بدونم بهترین هدیه‌ها کدامند؟ چطور باید سعی کنم با توجه به کارکتر طرف مقابل بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ چطور می‌توانم با بودجه موجود بهترین خرید را انجام دهیم؟ بهترین فروشگاه‌های کادویی برای خرید هدیه کجاست؟

در این اینجا قصد داریم اطلاعاتی برای شما فراهم کنیم که‌اگر در فکر خرید کادو برای دوست صمیمیتان هستید، تردید و دودلی را کنار گذاشته و بهترین کادوی ممکن را تهیه کنید.

۱.قبل از خرید کادو، بودجه‌ آن را تعیین کنید

می‌بایست از قبل، یک بودجه مشخص برای آن تعیین کنید. سپس تلاش کنید بهترین گزینه‌ای که با جیبتان سازگار است را انتخاب کنید.

۲.برای چه مناسبتی قصد هدیه‌گرفتن دارید؟

تولد یا سالگرد ازدواج، روز مادر، روز معلم و…هر کدام هدیه‌اش متفاوت است.

۳.او چه چیزی دوست دارد؟

به‌این فکر کنید که‌دوست تان به چه چیزی علاقه‌دارد. آیا او به خواننده خاصی علاقه‌دارد به طوری که پوسترهایش را به‌اتاق اش زده و هر روز آهنگ هایش را گوش می‌‌کند؟ در این صورت شما می توانید برای او بلیط کنسرت همان خواننده را بخرید. یا اگر او عاشق غذاهای چینی ست، می توانید شب تولدش از رستوران مورد علاقه‌او، یک بشقاب سوشی سفارش دهید و برایش بفرستید. در این صورت مطمئن خواهید بود که‌او از هدیه‌اش خوشحال و راضی است.

۴.بهترین فروشگاه‌های کادویی برای خرید هدیه

جهت صرفه‌جویی در وقت و پیش رو داشتن گزینه‌های بیش‌تر انتخاب کادو، یکی از بهترین راه‌ها خرید اینترنتی و استفاده ‌از فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد.

شما می‌توانید هدایای مختلف مانند زیورآلات، لوازم آرایشی، لوازم دیجیتالی، انواع گجت‌ها و گیفت کارت‌ها، لوازم ورزشی و انواع کارت هدیه با مبلغ مشخص و طرح دلخواه را برای مناسبت‌های مختلف از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر تهیه کنید.

۵.رنگ مورد علاقه فرد موردنظر

انتخاب هدیه مناسب برای دوست

رنگ مورد علاقه فرد موردنظر تا حدود زیادی می‌تواند شما را در انتخاب هدیه کمک کند. همچنین می‌توانید درباره روانشناسی رنگ‌ها نیز مطالعه کنید.

۶.هدیه مناسب برای هر سن

افراد جوان ممکن است هدیه‌های مدرن فانتزی، لباس‌های خاص، گجت های تکنولوژیک، کارت‌های هدیه و گیفت کارت‌ها را ترجیح دهند. بزرگسالان نیز به قطعات دکوراتیو یا وسایل کاربردی علاقه بیشتری نشان می‌دهند.

۷.او چه چیزی احتیاج دارد

حتما هنگام خرید هدیه به‌ این فکر کرده‌اید که ‌دوست تان چه چیزی نیاز دارد اما در نهایت به ‌این نتیجه رسیده‌اید که ‌او همه چیز دارد. این غیر ممکن است! بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. چیزهای زیادی ست که می تواند به بهبود زندگی او کمک کند. شما می توانید حتی از اطرافیان او کمک بگیرید و هدیه‌ای بخرید که برای او کارایی داشته باشد. به عنوان مثال او یک نقاش است و عادت دارد روی زمین نقاشی بکشد، اما اگر شما یک سه پایه نقاشی برایش بخرید، مطمئنا راحت تر نقاشی خواهد کشید.

۸.خودتان وارد عمل شوید

اگر هنری دارید که می تواند به شما کمک کند، شما می توانید خودتان برای درست کردن هدیه‌دست به کار شوید. به عنوان مثال اگر نقاش خوبی هستید، یک تابلوی نقاشی برایش بکشید یا اگر بافتنی می‌‌کنید، می توانید برای او یک شال گردن ببافید. این هدیه، از آنجا که هنر دست شماست، مطمئنا ارزش بیشتری برای دوست تان خواهد داشت.

۹.به سلایق و علایق توجه کنید

هنگام خرید هدیه برای دیگران، شما نباید سلیقه خودتان را دخیل کنید، آنچه اهمیت دارد سلیقه طرف مقابل تان است. به عنوان مثال ممکن است شما عاشق رنگ های پاستلی باشید اما دوست تان رنگ های خنثی را ترجیح دهد، در این صورت شما باید هدیه‌ای که می خرید را به رنگ های خنثی انتخاب کنید، حتی اگر به‌دل شما خیلی نمی نشیند. مثلاً اگر او اهل کتاب خواندن نیست، خرید کتاب برای هدیه تولد انتخاب هوشمندانه‌ای به نظر نمی‌رسد. به خاطر داشته باشید هدیه شما هرچه خاص‌تر باشد، یا به طریقی به شکل سفارشی تهیه‌شده باشد برای فرد دریافت‌کننده ‌ارزش بیشتری خواهد داشت.

ممکن است فردی را چندین سال از نزدیک ندیده باشید، و بخواهید بدون اینکه یک کادو اشتباهی خریداری کنید، کادو تولد مناسب و شایسته‌ای تهیه کنید. در این شرایط می‌تواند به ردپاها و سرنخ‌هایی که‌ افراد از علایق خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیس بوک بروز می‌دهند توجه کافی داشته باشید تا بتوانید تاحدود زیادی متوجه علایق او بشوید.

۱۰.هدیه‌های تجربه‌ای ایده خوبی هستند

خرید گل به عنوان هدیه برای دیگران

هدیه تجربه‌ای، نوعی از هدیه‌دادن است که‌در آن‌ یک جسم یا وسیله فیزیکی نظیر اشیای دکوری یا عطر و… هدیه‌ داده نمی‌شود. بلکه هدیه به شکل یک تجربه‌ دلپذیر نظیر صرف شام در یک رستوران ارائه می‌شود.

۱۱.چیزهایی که هرگز برای خود نمی‌خریم

برخی اشیاء و وسایل هستند که به‌ان‌ها واقعاً علاقه‌داریم ولی هیچ‌وقت برای خود نمی‌خریم. در این حالت هرچند خودمان حاضر به پرداخت بهای آن‌ها نبودیم اما اگر کسی آن را برایمان تهیه کند، بسیار خوشحال می‌شویم. ( به ذهن خود مرور کنید تا مواردی از این ‌دست را بیابید)

۱۲.خرید هدیه ارزان و کاربردی

اگر فقط از پس تهیه هدیه‌ای کوچک و ارزان برمی‌آیید دست‌کم بهتر است که ‌آن هدیه چیزی زیبا یا کاربردی باشد. یعنی بتواند مشکل یا نیازی از شخص دریافت‌کننده را به‌ خوبی برطرف نماید.

۱۳.کمک برای رسیدن به خواسته‌های مادی

اگر کسی درصدد خرید وسیله، تجربه‌ای خاص و … است، شما می‌توانید با تقدیم مقداری پول نقد به‌عنوان هدیه تولد، کمکی به‌او در مسیر رسیدن به خواسته‌هایش کرده باشید. هر فردی خواسته‌هایی مادی دارد که با پول نقد قابل‌دستیابی است. و شما می‌توانید بخشی از آن را متقبل شوید. برای زیبا جلوه‌دادن می‌توان آن را در قالب کارت هدیه تقدیم نمود.

۱۴.به خودتان رجوع کنید!

گاهی بد نیست پروسه را برعکس طی کنید. از خود بپرسید که‌دریافت چه هدیه‌ای به شما معنای عشق و علاقه واقعی یا حس مورد قدردانی قرار گرفتن را می‌دهد. سپس بنابر احساسی که مایلید با هدیه تولدتان منتقل کنید (خواه تأثیرگذاری عاطفی یا حتی خنداندن شخص و …) یکی از هدیه‌های جالبی که به ذهنتان می‌رسد را انتخاب کنید.

  • چند پیشنهاد

در پایان چند پیشنهاد  با رنج قیمت مختلف را برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌تواند ذهن شما را برای انتخاب یک کادو مناسب آماده کند!هدیه نقدی، لوازم ورزشی، ست کادویی خودکار و خود نویس، لوازم آرایش، کتاب، گل، دکوراتیو، عطر، اکسسوری، لوازم جانبی کمپ و کوهنوردی، خرید پلی استیشن، ایکس باکس یا گیفت کارت مخصوص اپل، استیم، ps4 یا ایکس باکس با قیمت های مختلف، بلیط سفر و کنسرت و تفریحات لاکچری، دعوت به شام و…