۱۲ نکته که به انتخاب لباس گرم در زمستان به کمک شما خواهد آمد

زن زیبا و شیک در لباس زمستانی گرم
830

با شروع شدن فصل پاییز و آغاز سرد شدن هوا نگرانی‌ها در مورد سردی هوا و چگونگی در امان ماندن از سرماخوردگی و یا حتی موارد بدتر شروع می‌شود.قاعدتا مردم از اصول اولیه لباس پوشیدن آگاهی ندارند و به خاطر این عدم آگاهی هرساله با مشکل مواجه می‌شوند.

زمستان می‌تواند به عنوان چالشی دشوار برای انتخاب میان گرم ماندن و یا شیک بودن در میان انواع لباس زمستانی باشد. لباس‌های زمستانی علاوه بر اینکه باید زیبا و شیک باشند باید بدن را نیز در برابر سرمای طاقت فرسای زمستان گرم نگه دارند. اگر این چند نکته ساده را رعایت کنید، هیچ وقت از تغییرات ناگهانی هوا در فصول پاییز و زمستان خاطر مبارکتان رنجیده نخواهد شد! و به شما می‌کند که بهترین لباس زمستانی ممکن را برای خود بخرید و بپوشید و لذت ببرید.

بارانی یا کاپشن ضد آب بپوشید

لایه‌هایی با جنس آب‌گریز بپوشید که بدنتان از رطوبت در امان بماند. در فصول پاییز و زمستان که شاهد بارش برف و باران هستید، پوشیدن لباس ضد آب کاملا مفید و ضروری است. چرا که اگر آب داخل لباستان نفوذ کند، بیشتر سردتان شود. زمانی که کت می‌خرید، دنبال جنسی باشید که بسیار گرم و ضد آب باشد. جهت خرید آنلاین مانتو پاییزه شیک و راحتی با قیمت مناسب به فروشگاه‌های آنلاین سر بزنید.

لباس محافظ گرما بپوشید

صرف نظر از خشک ماندن، مسلما برای گرم ماندن بهتر است لباس‌هایتان مثل عایقی برای شما عمل کند. احتمالا در مورد لباس‌هایی با پشم گوسفند شنیده‌اید، اما این جنس پارچه برای همه مناسب نیست. اگر می‌توانید جنس پشمی‌بپوشید. یکی از بهترین عایق‌های گرما به حساب می‌آید. این جنس حتی اگر گران باشد، انتخاب خوبی است و ارزشش را دارد. پشم کمک می‌کند تا رطوبت از بدن دور شود و به شکل شگفت آوری بدن شما را گرم نگه می‌دارد حتی اگر مرطوب شده‌باشد.

لباس‌های سایز مناسب و ترجیحا کمی‌گشاد بپوشید

مسلما می‌خواهید خوش‌تیپ به نظر برسید، اما این‌که اسکیموها آن کت‌های بزرگ و شلوارهای آزاد را می‌پوشند دلیل خاصی دارد. زمانی که لباستان خیلی چسبان و تنگ است، نمی‌تواند خیلی گرم و راحت نگه‌تان دارد. پوشیدن لباس گرم آزاد باعث می‌شود یک لایه محافظ از هوای گرم بین پوست و محیط شما در طرف دیگر پارچه به صورت عایق بوجود بیاید و در نتیجه به گرم کردن بیش‌تر بدن شما کمک کند.

لایه‌لایه لباس بپوشید تا بتوانید خودتان را با محیط‌های مختلف منطبق کنید

لباس زمستانی زرد رنگ مردانه

اساسی‌ترین کاری که می‌توانید هم برای گرم ماندن در خیابان و هم در داخل خانه یا محل کار انجام دهید، این است که بصورت لایه‌لایه لباس بپوشید. با این روش در طول روز که بدنتان باید با هوای سرد بیرون منطبق شود، لباس مناسبی به تن خواهید داشت و در عین حال نیز زمانی که به محل کار گرم و نرمتان می‌رسید می‌توانید لباس‌های رویی خود را دربیاورید و با دمای هوای دفتر کارتان منطبق شوید. با استفاده از این لایه لایه لباس‌ پوشیدن‌ها می‌توانید داخل یک کلاس درس گرم، یک دفتر خنک، یک مغازه با دمای معمولی یا دمای منجمدکننده بیرون احساس راحتی داشته باشید و سریع خود را انطباق دهید.

از لباس‌های نخ پنبه اجتناب کنید

نخ پنبه پارچه‌ای فوق‌العاده و محبوب برای آب و هوای گرم است که وظیفه‌ی خنک نگه داشتن بدن را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. بنابراین، در زمستان لباس‌های نخ پنبه می‌تواند گرمای بدن شما را به بیرون هدایت کند. پس به جز مصارف خاص مانند لباس‌های زیر، لباس‌های نخ پنبه را فقط برای فصل تابستان نگه‌دارید.

از بادگیر استفاده کنید

کت و پلیور پشمی‌می‌تواند بستر گرمی‌و راحتی را برای شما فراهم نماید. اما نه زمانی که باد به آن نفوذ کند و گرما را از بین ببرد. به همین دلیل، شما همیشه باید با یک لایه بیرونی، مثل یک کاپشن مقاوم و ضدباد، راه باد را مسدود کنید. پس علاوه بر لایه عایق، شما نیاز به لایه ای بیرونی برای محافظت از باد و باران دارید تا به عنوان پشتیبانی برای لایه حرارتی عمل کرده و به آن کمک کند تا کار خود را به خوبی انجام دهد. شما می‌توانید جهت خرید کاپشن زنانه پاییزی جدید به صورت خرید اینترنتی بپردازید.

تهویه را فراموش نکنید

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات لباس‌های زمستانی این است که ممکن است برخی مواقع زیادی گرمتان شود، به این دلیل که گرمای زیاد موجب عرق کردن و تولید رطوبت و در نتیجه سرد شدن مجدد بدنتان می‌گردد، از تهویه غافل نشوید.

برای دور ماندن از این مشکل، باید از لباس‌هایی با قابلیت تنفس استفاده کنید که بخارات تولید شده توسط بدن را به بیرون منتقل می‌کنند،استفاده از لباس‌های زمستانی زیپ دار در لایه‌های مختلف، به شما این امکان را می‌دهد تا به محض احساس گرما و قبل از عرق کردن، اندکی زیپ‌های لباس خود را باز کنید. توجه داشته باشید که به محض احساس گرما، لایه‌ها را کم نکنید، چرا که به سرعت گرمای بدن خود را از دست خواهید‌داد و به دست آوردن مجدد آن، زمان بَر و مشکل است و یا حتی ممکن است دچار سرماخوردگی شوید.

پوشیدن زیرپوش الزامی‌است

زیر پوش می‌تواند یک سر همی‌کامل، یک شلوار نازک یا هر لباس دیگری باشد که زیر بقیه لباس‌ها پوشیده می‌شود که وظیفه گرم نگه داشتن بدن را به عهده دارد. استفاده از این نوع لباس‌ها می‌تواند مسئله گرم بودن بقیه لباس‌ها را کم رنگتر کند تا حق انتخاب بیشتری در پوشیدن لباس‌های خود داشته باشیم. فراموش نکنید که پاها به اندازه دیگر اندام بدن نیاز به گرم ماندن دارند و بهتر است که همیشه دو یا چند لایه شلوار بپوشیم.

دستکش، شال و کلاه از مهم ترین‌های لباس زمستانی

دست‌ها در مقابل سرما خیلی بی دفاع‌اند، پوشیدن دستکش حتی اگر لایه‌ای نازک داشته باشد، باز هم تأثیرش را احساس خواهید کرد. البته دستکش در ست ما هم بسیار تأثیر گذار است و بهتر است زیبایی دستکش در اولویت باشد. این موضوع در شال و کلاه بسیار حساس‌تر می‌شود چراکه استفاده از شال و کلاه علاوه بر گرم نگه داشتن سر و گردن، می‌تواند ظاهری شیک و متفاوت را به استایل شما بدهد.

جوراب زمستانی بپوشید

پوشیدن جوراب‌های گرم زمستانی در گرم و خشک نگه داشتن پاهای شما بسیار مهم است. جوراب‌های پشمی‌بهتر هستند، اگر چه جوراب‌هایی از جنس پشم مصنوعی هم اغلب می‌تواند خوب باشد. همچنین می‌توانید چند لایه جوراب را هم روی هم بپوشید، اما باید مراقب باشید که پاهایتان در این وضعیت کاملاً راحت باشد و جریان خون قطع نگردد. برای مشاهده مدل های متفاوت جوراب بلند رنگی پاییزه و زمستانی می توانید از این صفحه ایده بگیرید.

چکمه گرم بپوشید

نیم بوت کوه نوردی سبز رنگ

یک جفت چکمه گرم و عایق و راحت بخرید. قسمت داخلی آن باید از جنس پشم یا مواد مصنوعی باشد، نه از جنس کتان. این قسمت را می‌توانید به طور جداگانه هم بخرید که برای این کار باید چکمه را دو سایز بزرگتر از حد معمول بخرید.

لباس زمستانی تان را خشک نگه دارید

خودتان را خشک نگه دارید. خیس بودن باعث می‌شود زودتر از زمانی که خشک هستید احساس سرما کنید. سعی کنید لباس رویی تان ضد آب یا حداقل مقاوم در برابر آب باشد. خیس شدن موجب نفوذ سریع تر سرما می‌شود. اگر در مناطق بارانی یا برفی حضور دارید، اولویت با پوشیدن لباس‌های ضد آب است. سعی کنید همواره لباس زمستانی خود را خشک نگه دارید تا از نفوذ سرما جلوگیری کند.