۵ ماسک خانگی تاثیر گذار

0 519

۱) ماسک آووکادو و عسل 

مقداری پوره آووکادو به همراه کمی عسل و مقداری روغن نارگیل اصل را با یکدیگر مخلوط کنید. در این ماسک خواص مرطوب‌کنندگی آووکادو با خواص ضدباکتریایی عسل و اثر نرم کنندگی روغن نارگیل ترکیب می‌شود و باعث پاکسازی، کاهش التهاب و لطافت پوست‌شده و منافذ پوست را منقبض می‌کند. این ماسک به شدت مناسب برای مو نیز می باشد و لطافت و نرمی مو را بیشتر خواهد کرد. 

۲) ماسک روغن زیتون و عسل

به صورت مساوی از روغن زیتون اصل و عسل مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت و یا مو قرار دهید؛ سپس صورت / مو را شسته و خشک کنید. در این ماسک روغن زیتون یک نرم کننده طبیعی بوده و عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی می شود که در نهایت منجر به روشن و نرم شدن پوست صورت خواهد شد. 

۳) ماسک موز، عسل و ماست

می توانید با موز ماسک صورت کاملا طبیعی برای خود درست کنید که پوستتان را مرطوب کند و پوست از نظر احساسی و ظاهری لطیف شود. تنها کافیست یک چهارم فنجان ماست ساده، ۲ قاشق غذا خوری عسل، و یک عدد موز رسیده متوسط را با یکدیگر مخلوط کرده و به مدت ۲ دقیقه بر روی پوست صورت و گردن قرار دهید با این کار دیگر نیازی به بوتاکس هم پیدا نخواهید کرد. این ماسک قابل استفاده برای مو نیز بوده و به تقویت موهای شما می پردازد.

۴) ماسک عسل، تخم مرغ، آب سیب و سرکه سیب

یک عدد تخم مرغ به همراه مقدار کمی سرکه سیب طبیعی، مقداری آب سیب و قداری عسل با یکدیگر مخلوط کرده و محلول را به صورت / مو خود زده مابین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه اجازه دهید باقی بماند. 

۵) روغن نارگیل ماسک از بین برنده لک صورت و نرم کننده موی سر

می توانید هر روز از روغن نارگیل استفاده کرده و به عنوان یک روشن کننده و نرم کننده طبیعی از آن بهره ببرید. به علاوه اینکه مخلوط کردن روغن نارگیل با جوش شیرین می تواند یک جوان کننده فوق العاده و از بین برنده تمامی لکه های قهوه ای صورت باشد؛ از این رو باید مقداری از روغن نارگیل را به نسبت دو به یک با جوش شیرین مخلوط کنید و بر روی پوست به مدت ۲ تا ۵ دقیقه ماساژ دهید و سپس صورت را بشویید. روغن نارگیل یه ماده طبیعی بوده که به شدت در نرم کردن موهای آسیب دیده کمک می کند، این روغن به هیچ عنوان چربی زیاد تولید نمی کند و می تواند به سادگی یک نرم کننده مو باشد. پس از حمام مقداری از روغن نارگیل به موهای نم دار بزنید.