۲۰ سالاد ماکارونی، غذای ایرانی – ایتالیایی (۲)

0 285
سالاد پاستا با تن ماهی

۲۵۰ گرم پاستاصدفی را پخته، آبکش کرده و زیر آب سرد بگیرید تا خنک شود، سپس به آرامی آبکش را تکان دهید تا آب اضافی آن خارج شود. دانه های یک عدد فلفل دلمه ای قرمز را گرفته و سپس آن را نگینی خرد کنید. روغنِ اضافی یک قوطی کنسرو تن ماهی را پس از جوشاندن کاملاً بگیرید.

در ظرفی دو قاشق سوپخوری روغنِ زیتون، یک قاشق غذاخوری سرکه، یک قاشق سوپخوری سس خردل، دو قاشق سوپخوری سس مایونز، نمک و فلفل سیاه را بریزید و با همزن دستی هم بزنید. پاستا را به سس اضافه کرده و دوباره مواد را هم بزنید . در انتها کنسرو ماهی، ۲۰۰ گرم کنسرو ذرت، فلفل دلمه ای و ۱۰ عدد برگ ریحان که با دست خردشده را هم به مواد اضافه کنید. بهتر است قبل از سرو، سالاد را در یخچال بگذارید. موقع سرو اجازه دهید دمای سالاد به دمای اتاق برسد، سپس آن را با برگ ریحان تزیین کرده ، سرو کنید.

سالاد ماکارونی با تن ماهی و شوید

در قابلمه ای مقداری آب و نمک ریخته و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید , سپس پاستا را در آب ریخته و صبر کنید تا نرم شود. کنسرو تن ماهی را هم در آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید , سپس مواد کنسرو را از قوطی خارج کرده , کمی با چنگال خرد کنید و در یک کاسه بریزید. پاستای پخته را بعد از آنکه خنک شد، به تن اضافه کنید.
دو عدد مغز کاهو و ۵ عدد خیارشور را نگینی خرد کنید.

۳ عدد پیازچه را هم به صورت حلقه ای خرد کنید. همه مواد را به پاستا اضافه کنید. در یک کاسه کوچک۲۰۰ گرم سس مایونز را با نمک و فلفل و یک عدد لیمو ترش مخلوط کنید. ۲ قاشق سوپخوری شوید خرد شده را هم اضافه کنید.حالا سس را به سالاد اضافه کرده و خوب هم بزنید، سپس سالاد را داخل یخچال قرار دهید و موقع سرو، آن را با مقداری پیاز و گوجه خرد شده تزیین کنید.

 
سالاد ماکارونی قالبی

ابتدا ۵ قاشق غذاخوری سس مایونز را با سه قاشق غذاخوری ماست، نمک، فلفل و آب لیمو مخلوط کنید. ظرف‌تان باید بزرگ باشد تا همه مواد در آن جا بگیرد.یک قاشق غذاخوری جعفری خرد شده را هم بریزید و هم بزنید.حالا به ترتیب ماکارونی فرم دار پخته، دو عدد هویج‌ پخته شده و نگینی خرد شده ،یک عدد فلفل دلمه‌ای زرد خرد شده، سیب‌زمینی پخته و نگینی خرد شده و یک عدد کنسرونخود سبز را درون ظرف بریزید و هم بزنید. در پایان یک عدد سینه مرغ پخته و خرد شده را اضافه کنید. حالا ۲ ورق ژلاتین را با یک فنجان آب سرد داخل ظرفی بریزید تا نرم شود. بعد یک فنجان آب جوش به آن اضافه کنید.

وقتی ژلاتین خوب نرم شد آن را به بقیه مواد اضافه کرده و خوب هم بزنید. در قالب مورد نظرتان کمی روغن زیتون بریزید تا چرب شود. سالاد را درون قالب بریزید و با قاشق آن را فشار دهید تا خوب به خورد هم بروند و فشرده شوند. قالب را برای ۳ ساعت درون یخچال بگذارید. بعد که آن را بیرون آوردید درون یک ظرف مناسب برگردانید و با چاقوی اره‌ای مخصوص برش بدهید تا سالاد ماکارونی ژله ای شما آماده شود. به جای سینه مرغ می‌توانید از تن‌ماهی استفاده کنید. اگر می‌خواهید طعم متفاوتی به سالادتان بدهید می‌توانید به جای نخود‌فرنگی از خیارشور نگینی شده استفاده کنید.

سالاد ماکارونی با سس جعفری

 

خوشمزه ترین کنار غذای ایرانی ایتالیایی (2)

ابتدا ۳۰۰ گرم ماکارونی فرمی را پخته و آبکش کنید، سپس آن را با آب سرد بشویید و در سبدی بریزید تا آب آن کاملا برود.۲۰۰ گرم گوجه گیلاسی را دو نیم کنید و با یک فنجان نخود سبز پخته، چند برگ جعفری تازه خرد شده، ۱عدد پیاز قرمز نگینی و یک عدد فلفل دلمه ای خرد شده مخلوط کنید. برای تهیه سس، باید ۲۰۰ گرم جعفری، نصف فنجان روغن زیتون بودار، دو حبه سیر ، نمک و فلفل را داخل مخلوط کن بریزید. یک تا دو دقیقه دستگاه را روشن کنید تا سس آماده شود. حالا می توانید سالاد را در ظرف مناسبی بریزید، سس را با سالاد مخلوط کرده و با جعفری تزیین کنید.