۲۰ سالاد ماکارونی، غذای ایرانی – ایتالیایی (۱)

0 243

 

مجله آشپزی مثبت:درست است که به سالاد ماکارونی معروف است ولی نه ماکارونی واقعی است نه سالاد واقعی خودش یک غذای کامل است که معمولا آن را در مهمانی ها به عنوان کنار غذا همراه باغذاهای مجلسی یا به عنوان وعده شام سرو می کنند. اغلب ما فقط یکی دو مدل سالاد ماکارونی بلدیم ولی در این پرونده ۲۰ مدل سالاد ماکارونی آموزش داده ایم که هم خوشمزه است هم متفاوت.مراقب باشید از دستشان ندهید.

سالاد ماکارونی با فلفل دلمه ای

ابتدا ماکارونی ها (ترجیحا رنگی) را بپزید و با آب سرد بشویید و اجازه دهید تا آب آنها کاملا برود.۲۰۰ گرم کالباس ، ۵ عدد قارچ خام ،۳ عدد پیازچه و یک عدد فلفل دلمه ای را خرد کنید، یک فنجان نخود سبز پخته و چند برگ جعفری را هم با تعدادی گوجه فرنگی گیلاسی به مواد اضافه کنید. در پایان نمک و فلفل بزنید و مواد را خوب مخلوط کنید. سالاد آماده شده را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید و در زمان سرو، سس مایونز رقیق شده با آب لیمو را به آن اضافه کنید.

سالاد ماکارونی سالم

ابتدا یک بسته ماکارونی شکل دار را در آب در حال جوش بریزید و حدود ۱۰الی ۱۵ دقیقه صبر کنید ماکارونی نرم شود، سپس ماکارونی های شکل دار را آبکش کنید. برای تهیه سالاد ابتدا ۲۵۰ گرم سویا را سرخ کنید، سپس۲۰۰ گرم نخود فرنگی،یک عدد فلفل سبز،۵۰ گرم زرشک و ۳۰۰ گرم ذرت اضافه کنید. در آخر۳ عدد گوجه گیلاسی را که از وسط نصف کرده اید اضافه کنید و کمی تفت دهید، ولی نباید بگذارید تا گوجه کامل پخته شود. در آخر مواد را با ماکارونی های شکل دار مخلوط کنید. ۳۰۰ گرم خیار شور خرد شده را همراه مقداری سس سفید، نمک و فلفل به مواد اضافه کنید. سالاد ماکارونی غذایی خوشمزه و ساده است . اگر موادی از موارد بالا دردسترس تان نیست مواد دیگری را که دوست دارید جایگزین کنید.

پاستا ی گیاهی قارچ با سس سفید

۲۵ گرم کره را در تابه آب کنید و ۱ قاشق روغن به آن اضافه کنید تا نسوزد، سپس۲۵۰ گرم قارچ ورقه شده را در آن تفت دهید تا کمی تغییر رنگ دهد. حالا ۱ عدد فلفل دلمه ای سبز یا رنگی، نمک و فلفل را افزوده و کمی هم بزنید. پاستا را پخته و آبکشی کنید. ۲۵ گرم سس سفیدرا به مخلوط قارچ و فلفل دلمه افزوده، سپس پاستای پخته شده را به آنها بیفزایید و برای چند دقیقه تفت دهید. سالاد آماده شده را در یخچال قرار دهید تا سرد شود، سپس آن را در ظرف مورد نظر ریخته و به دلخواه با پاپریکا، یک قاشق سوپخوری جعفری و صد گرم پنیر پیتزا تزیین کرده و سپس سرو کنید.

 

خوشمزه ترین کنار غذای ایرانی ایتالیایی (1)

سالاد ماکارونی دانمارکی

نصف یک بسته ماکارونی صدفی را در آب جوش و نمک به مدت ۱۲ دقیقه بجوشانید و سپس آبکش کنید. مراقب باشید ماکارونی ها به یکدیگر نچسبند.
۴ عدد زرده تخم مرغ سفت شده را با چنگال کاملا له کنید، یک قاشق چایخوری سس خردل را به آن اضافه کنید، سپس ۲ قاشق غذاخوری مایونز، یک فنجان خامه، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید.

مخلوط به دست آمده را با ماکارونی مخلوط کنید. ۲۵۰ گرم کالباس خرد شده، یک قاشق غذا خوری شوید تازه و ۲ عدد خیارشورخرد شده را هم اضافه کنید و خوب ‌هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. این سالاد بهتر است سرد سرو شود.

سالاد ماکارونی با سوسیس دودی

ابتدا ۳۷۵ گرم ماکارونی فرمی را با تو جه به دستور پخت روی بسته، داخل آب جوش بریزید تا بپزد، سپس آن را داخل آبکش بریزید . با توجه به ذائقه ما ایرانی‌ها بهتر است کمی بیشتر بپزد یا می توانید آن را دم کرده، در سالاد استفاده کنید. در این فاصله ۴۰۰ گرم سوسیس دودی را به صورت حلقه ای برش دهید و داخل تابه سرخ کنید، سپس آنها را روی حوله کاغذی بگذارید تا روغن اضافه آنها خارج شود.یک عدد فلفل قرمز ،یک عدد پیازقرمز و ۳ساقه کرفس را خرد کنید و داخل ظرف مورد نظر بریزید.

یک دوم فنجان سرکه قرمز ، یک سوم فنجان روغن مایع، یک حبه سیرخرد شده ،یک چهارم قاشق چایخوری فلفل هندی ، یک دوم قاشق چایخوری فلفل قرمز و سیاه را با هم مخلوط کنید. در یک ظرف دیگر ماکارونی و سوسیس را با هم مخلوط کرده ونصف فنجان سس مایونز را به آن اضافه کنید، سپس آنها را داخل ظرف سبزیجات بریزید و خوب مخلوط کنید. در نهایت یک قاشق سوپخوری جعفری خرد شده هم اضافه کنید.

سالاد ماکارونی فنری

سینه مرغ را با ۳ برگ بو و یک عدد پیاز کاملاٌ بپزید و بعد خرد کنید. ۳ عدد تخم مرغ را آبپز کنید. ماکارونی های فنری را آبکش کنید و ۲ عدد هویج را هم بپزید . در یک ظرف همه مواد را ریز کرده و با هم مخلوط کنید. یک عدد فلفل دلمه ای خرد شده و مقداری ذرت پخته هم بریزید. مقداری نمک و فلفل هم به مواد اضافه کرده و هم بزنید. یک پیمانه سس مایونز هم بریزید .حالا سالاد را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد در ظرف مناسبی ریخته و سرو کنید.

 

خوشمزه ترین کنار غذای ایرانی ایتالیایی (1)

سالاد ماکارونی با لوبیا چیتی

۲ عدد سیب زمینی متوسط ، ۳ عدد هویج و ۲ عدد تخم مرغ را آب پز کرده، پوست آنها را بگیرید و سپس آنها را نگینی خرد کنید.۳ قاشق سوپخوری لوبیا چیتی پخته شده و ۳ عدد خیار شور نگینی را با هم مخلوط کنید. ماکارونی شکل دار(ترجیحا پاستای سبزیجات) را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بپزید تا نرم شود و پس از آبکش کردن، آبکش را چند بار تکان دهید تا به هیچ عنوان آب درون آن نماند، سپس تمام مواد را با هم مخلوط کنید. درآخر نمک و فلفل را هم اضافه کنید و سالاد را به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید تا خنک و طعم مواد کاملا با هم مخلوط شود.در زمان سرو ۲ قاشق سوپخوری سس مایونز را به همراه یک قاشق سوپخوری سس هزار جزیره به آن اضافه کنید.

سالاد ماکارونی با زیتون

ابتدا در یک قابلمه آب را جوش بیاورید، سپس یک بسته ماکارونی شکل دار را در آن بریزید و اجازه دهید تا حدود ۸ الی ۱۰ دقیقه روی حرارت بماند. بعد از اینکه ماکارونی ها ی شکل دار کاملا نرم شدند آنها را آبکش کنید و اجازه دهید تا سرد شوند، سپس ۲۵۰ گرم ژامبون مرغ خرد شده را با ۳۰۰ گرم خیار شور خرد شده ، ۳۰۰ گرم ذرت پخته شده ، ۳۰۰ گرم زیتون خرد شده، یک عدد هویج رنده شده و ۳۰۰ گرم نخود فرنگی پخته شده در ظرف مورد نظر مخلوط کنید . حالا ماکارونی را به مواد اضافه کنید. در انتها سس , نمک , فلفل و آب لیمو را به مواد افزوده سالاد را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.

سالاد ماکارونی ایتالیایی

نصف بسته فتوچینی یا ماکارونی نواری را در آب، جوشانده و آبکش کنید، سپس روی آنها  آب سرد بگیرید تا به هم نچسبند. یک عدد هویج درشت و یک عدد کدو سبز تازه را به وسیله پوست کن سبزیجات به شکل ورقه ای درآورید. یک عدد لیموترش را کاملا پوست بگیرید و همراه روغن زیتون، مقداری جعفری، دانه فلفل سیاه، دو حبه سیر و مقداری نمک داخل مخلوط کن بریزید. همه مواد را با هم مخلوط کنید. سس را روی ماکارونی ریخته و هم بزنید.

 

خوشمزه ترین کنار غذای ایرانی ایتالیایی (1)

سالاد پاستای مدیترانه ای

در قابلمه ای به مقدار کافی آب بریزید و بگذارید جوش بیاد. وقتی جوش آمد، مقداری نمک و یک قاشق روغن همراه۳۰۰ گرم ماکارونی فرمی در قابلمه بریزید . حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تاکاملا بپزد. سپس ۳ عدد گوجه فرنگی را شسته و به اندازه های دلخواه خرد کنید. ۲۰۰ گرم زیتون سیاه بدون هسته را به صورت حلقه ای خرد کنید و به گوجه اضافه کنید. ۱۰۰ گرم پنیرموتزارلا را به شکل مکعب های کوچک خرد کنید. روغن یک عدد تن ماهی را به همراه روغن زیتون در ظرفی بریزید. ۱۰ برگ ریحان که با دست تکه تکه کردید به مخلوط گوجه اضافه کنید.

حالا ماکارونی پخته را به مخلوط گوجه فرنگی و زیتون اضافه کنید. تن ماهی و پنیر ها را هم اضافه کرده و مواد را کاملا مخلوط کنید. مخلوط روغن ها را هم اضافه کنید. به همین سادگی سالاد پاسای مدیترانه ای رژیمی و کم کالری شما حاضر است. نوش جان کنید و لذت ببرید.

این غذا را می توان به عنوان وعده اصلی شام استفاده کرد. برای ناهار افراد در حال رژیم هم انتخاب خیلی خوبیه.

سالاد پاستای بروکلی

۳۰۰ گرم پاستای شکل دار را به مدت ۱۰ دقیقه با مقداری نمک و کره درقابلمه بپزید و سپس آن را آبکش کنید .حالا دو قاشق پیاز خرد‌شده ، ۱۰۰ گرم کلم بروکلی خرد شده و ۱۰۰ گرم فلفل دلمه ای رنگی (سبز، زرد ، قرمز) را در کره تفت دهید. حالا یک ظرف مناسب انتخاب کنید . یک لایه از پاستا داخل آن بریزید و روی آن هم مقداری از موادبریزید . مقداری پنیر موتزارلا هم به مواد اضافه کنید. به همین شکل مواد را به صورت لایه ای روی هم بریزید.حالا ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از آنکه از فر درآوردید و کمی سرد شد، روی آن سس مایونز بریزید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.