گراتن سبزیجات با سبکی نو

0 260

امروز قصد آموزش یک نوع گراتن سبزیجات را داریم، ویدیوی آموزش این گراتن هم داخل آموزش قرار دادیم، تا با مراحل کار بیشتر آشنا شوید. اما به دلیل اینکه ویدیوی آموزشی به زبان اصلی بوده تمام مراحل را برای شما ترجمه خواهیم کرد. این گراتن از انواع سبزیجات درست شده و بسیار خوش طعم و خوش چهره بوده و سرشار ویتامین می باشد.

برای شروع نیاز به یک عدد پیاز بزرگ داریم، خورد کرده و داخل ماهیتابه ای با کمی روغن زیتون تفت می دهیم، میخواهیم کمی نرم شود و نیازی به سرخ شدن پیاز نداریم. پس از آن کمی کرفس ( میزان مواد بستگی به علاق شما دارد) ریز خرد کرده، یک هویچ بزرگ رنده شده به پیازهای داخل ماهیتابه اضافه کنید، سه حبه سیر را له کرده و همگی مواد را اجازه دهید بر روی حرارت بماند تا نرم شوند. پس طی مراحل ¾ پیمانه سس گوجه تهیه کرده ( سس گوجه را می توانید توسط گوجه میکس شده و روی حرارت پخته شده تهیه کنید) به مواد اضافه کرده هم بزنید، و سپس مقداری آویشن تازه یا خشک به مواد به همراه یک عدد کنسرو عدس یا کمی عدس پخته ( در حد یک لیوان یا بیشتر بسته به سلیقه خود عدس اضافه کنید، البته عدسی که داخل فیلم می بینید با چیزی که در ایران موجود هست متفاوت می باشد، پس از همان عدس میهنی خودمان استفاده کنید!) اضافه کنید. مواد را هم زده یک قاشق رب گوجه و سپس دو لیوان آب به آنها اضافه کنید، ( یک لیوان آب اضافه را به جای مشروب داخل فیلم اضافه کنید) پس از آن کمی نمک و فلفل اضافه کرده و اجازه دهید تمامی مواد با هم پخته شوند.

حال نوبت به جمع آوری و سرخ کردن سبزیجات دیگر این غذای خوشمزه می رسد، یک عدد سیب زمینی شیرین ( که البته در ایران پیدا نمیشه و باید از همان سیب زمینی های معمولی خودمان استفاده کنید) برداشته و حلقه ای برش دهید، بادمجان، کدو، قارچ را نیز به همین روش برش داده و در روغن سرخ کنید.

برای درست کردن سس بشامل، بسته به اندازه مواد، کمی آرد ذرت را در کمی کره تفت داده تا بوی خامی آن گرفته شود، پس از آن ادویه هایی همچون نمک و فلفل و زنجبیل اضافه کرده و از یک لیوان شیر یا بیشتر داخل مواد ریخته و انقدر بهم بزنید تا مخلوط شما قوام بیاید، پس از آن ۱۵۰ گرم پنیر pecorino ( با همان موزارلا و یا هر پنیری که به آن علاقه دارید) داخل مواد ریخته تا آب شود، پس از آنکه پنیر آب شد، ۳ زرده تخم مرغ به مواد اضافه کرده و سریعا مخلوط کنید. سپس مانند ویدئو تمام مواد را لایه لایه بر روی یکدیگر بچینید، در آخر پنیر پارمسان بر روی مواد ریخته و داخل فر ۱۵۰ درجه به مدت ۵۰ دقیقه اجازه دهید تا پخته شود. نوش جان.