کاندوم‌هایی برای انواع سلیقه‌ها و کاربردها

2,144

بعد از قرص‌های جلوگیری از بارداری، کاندوم‌ها نوع متداول پیشگیری از بارداری در کل جهان هستند. برخی کاندوم‌ها از عفونت‌های مقاربتی نیز جلوگیری می‌کنند. میزان استفاده از کاندوم بین سال‌های ۱۹۸۲ و ۲۰۱۰ از ۵۲ تا ۹۳ درصد افزایش یافته است. از زمان معرفی کاندوم‌های لاستیکی در دهه ۱۸۶۰، مواد تشکیل دهنده کاندوم و طراحی آن دستخوش تغییرات زیادی شده است. انواع مختلفی از کاندوم وجود دارد که در ادامه این مطلب درباره ی نگاه مختصری به مهم‌ترین آن‌ها خواهیم داشت.

کاندوم لاتکس

کاندوم‌های لاتکس که از لاستیک طبیعی ساخته شده‌اند، در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین نوع هستند. در صورت استفاده صحیح، به طور موثری از بارداری و عفونت‌های مقاربتی جلوگیری می‌کنند. برخی از افراد نمی‌توانند از کاندوم لاتکس استفاده کنند، زیرا آن‌ها به لاستیک حساسیت دارند و باعث خارش پوست و بثورات پوستی می‌شود.

کاندوم‌های نازک و فوق العاده نازک

کاندوم‌های نازک و فوق العاده نازک از لاتکس‌های نازک‌تر ساخته شده‌اند و باعث می‌شوند افراد در طول رابطه جنسی، لذت بیشتری را تجربه کنند. بعید می‌رسد که پاره شوند. از طرف دیگر، به اندازه کاندوم‌های لاتکس در جلوگیری از بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی موثر هستند؛ مانند سایر کاندوم‌ها، آن‌ها با روان کننده و بدون روان کننده موجود هستند و شکل‌های مختلفی دارند. همچنین بهترین مارک کاندوم‌ها نیز از این نوع کاندوم نازک در محصولات خود موجود دارند و به راحنی قابل خرید هستند. در مواردی هم بعضی از آقایان ترجیح می‌دهند از کاندوم‌های ضخیم‌تر استفاده کنند تا زمان رابطه آن‌ها طولانی‌تر شود.

 

کاندوم پلی ایزوپرن

پلی ایزوپرن نوعی لاستیک مصنوعی است که حاوی پروتئین‌های لاتکس که واکنش آلرژیک را به دنبال دارند، نیست. کاندوم‌های پلی ایزوپرن نرم هستند، کشش مشابه کاندوم‌های لاتکس را دارند و به سختی پاره می‌شوند. این نوع کاندوم‌ها ضخیم‌تر از انواع دیگر هستند و ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در برخی افراد شوند.

کاندوم‌های اسپرم کش

برخی از کاندوم‌ها با ماده‌ای شیمیایی پوشانده شده‌اند که باعث از بین رفتن اسپرم می‌شود و به عنوان روان کننده عمل می‌کند. کاندوم‌های اسپرم کش به منظور محافظت بیشتر در برابر بارداری در نظر گرفته شده‌اند، اما می‌توانند باعث التهاب، خارش یا قرمزی واژن شوند. این نوع کاندوم‌ها ممکن است خطر ابتلا به HIV یا سایر بیماری‌های مقاربتی را افزایش دهند؛ به همین دلیل برای جلوگیری از عفونت یا بیماری توصیه نمی‌شوند.

کاندوم پوست بره

یک جایگزین خوب برای لاتکس، کاندوم‌های پوست بره هستند که با غشای نازکی از روده بره ساخته شده‌اند. اولین کاندوم‌های شناخته شده که در امپراتوری روم استفاده می‌شدند، با پوست بره ساخته شده بودند. امروزه برای جلوگیری از بارداری این نوع کاندوم‌ها مورد تائید FDA هستند. آن‌ها احساس و گرمای بیشتری را منتقل می‌کنند و با روان کننده‌ها نیز قابل استفاده هستند. با این حال، پوست بره متخلخل است و می‌تواند باعث جذب و رهاسازی میکروب‌ها شود؛ به همین دلیل برای محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی توصیه نمی‌شود. همچنین گران بوده و به اندازه کاندوم‌های لاتکس کشسان نیستند.

کاندوم پلی اورتان

کاندوم‌های پلی اورتان از پلاستیکی انعطاف‌پذیر ساخته شده‌اند که نازک‌تر از لاتکس است، بویی ندارد و گرما را بهتر هدایت می‌کند. با این وجود به اندازه لاتکس کشش ندارند و ممکن است مستعد لغزش و پاره شدن باشند. کاندوم‌های پلی اورتان ممکن است کمی شل‌تر باشند، اما قرار دادن کمی روان کننده بر پایه آب در داخل کاندوم اصطکاک و احتمال پاره شدن را کاهش می‌دهد. آن‌ها به اندازه کاندوم لاتکس در دسترس نیستند.

کاندوم روان کننده

در این نوع کاندوم‌ها پوشش نازکی از مایع روی کاندوم قرار دارد که می‌تواند از درد و تحریک در حین رابطه جنسی جلوگیری کند و باعث جلوگیری از پارگی کاندوم شود. اگر می‌خواهید از روان کننده‌های دیگر و به شکل جداگانه استفاده کنید، مطمئن شوید که با کاندوم مطابقت داشته و باعث پاره شدن آن نشود. دقت کنید روان کننده‌هایی مانند روغن نارگیل و روغن بچه باعث آسیب به کاندوم می‌شوند. بهترین انتخاب، استفاده از کاندوم‌های روان کننده سیلیکونی است.

کاندوم‌ تاخیری

اگر دچار زود انزالی هستید می‌توانید هنگام رابطه جنسی از کاندوم‌های تاخیری استفاده کنید تا در داشتن رابطه جنسی طولانی مدت به شما کمک کند.

کاندوم‌های عروسکی

کاندوم عروسکی که نام دیگر آن فاندوم است، مدل‌های جدیدی از کاندوم هستند که به تازگی وارد بازار شده‌اند و در طرح‌ها و رنگ‌های جذاب و گوناگونی دیده می‌شوند. این محصولات برای به وجود آوردن تنوع در رابطه جنسی تولید می‌شوند و برای هیجان‌انگیز کردن رابطه جنسی گزینه خوبی به شمار می‌آیند.

کاندوم‌های خاردار

کاندوم‌هایی که برجستگی‌های متناسب و بلندی بر روی آن قرار گرفته، کاندوم خاردار نام دارند. تعداد و فاصله این برجستگی‌ها با توجه به مارک کاندوم مختلف است.

اگر فکر می‌کنید کاندوم‌های خاردار فقط برای لذت خانم‌ها کاربرد دارند سخت در اشتباهید. چون این کاندوم‌ها بسته به نوعی که دارند می‌توانند باعث لذت هر دو نفر در رابطه بشوند. بعضی از کاندوم‌های خاردار در دو منطقه خاردارند؛ یکی در قسمت ابتدایی و یکی در قسمت انتهایی. این خارها لذت رابطه را بیشتر می‌کنند.

حتما به این نکته دقت داشته باشید که در زمان خرید این نوع کاندوم‌ها به بسته بندی و جعبه آن توجه کرده و مطمئن شوید استانداردهای لازم را دارند.

چرا تهیه کاندوم و محصولات زناشویی از موتن رو؟

معمولا در داروخانه‌ها کاندوم‌ و سایر محصولات بهداشت جنسی  به گونه‌ای در ویترین قرار می‌گیرند تا به خوبی در معرض دید افراد باشند؛ اما اگر برای انتخاب کاندوم مناسب در داروخانه معذب هستید و یا فرصت کافی ندارید، بهترین روش این است که از یک فروشگاه اینترنتی کاندوم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

در فروشگاه اینترنتی مو تن رو شما به راحتی می‌توانید به انواع کاندوم  دسترسی داشته و بدون دغدغه و استرس گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. انواع کاندوم تاخیری، نازک، ضخیم، تاخیری، حاوی مواد روان کننده بیشتر، عروسکی، فانتزی و تحریک کننده بیشتر در این فروشگاه اینترنتی عرضه می‌شود که برای بهبود روابط خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.