کاندوم، ساده ترین راه جلوگیری از بارداری!

کاندوم چیست و چه کاربردی دارد؟

7,945

کاندوم چیست و برای چه کاری استفاده می شود؟ بی شک در دنیای امروز یکی از وسایل بهداشتی جنسی که به شکل فراگیر توسط زوجین مورد استفاده قرار می گیرد کاندوم است. کاندومها یکی از ابزارهای بهداشتی جنسی هستند که تا حد بسیار قابل قبولی می توانند از انتقال بیماری های جنسی و مقاربتی جلوگیری کنند. این وسیله بهداشتی همچنین قادر است تا ریسک بارداری های ناخواسته را تا درصد بسیار بالایی کنترل کند. امروزه شرکت های مختلفی پای در عرصه تولید چنین محصولاتی گذاشته اند و تا امروز مدل های متفاوتی از این محصول همچون کاندوم خاردار، کاندوم تحریک کننده، کاندوم تاخیری و کاندوم شیاردار، کاندوم زنانه، کاندوم برقی، کاندوم ساده، انواع مدل از کاندوم ضد حساسیت، کاندوم فضایی، کاندوم مسافرتی و … تولید شده اند.

کاندوم خاردار چیست؟

از آنجا که استفاده از یک محصول باید در افراد ایجاد احساس رضایت کند، در راه تولید کاندومها روش های مختلفی نیز بکار برده شده که این احساس رضایت و خوشایندی در افراد در زمان استفاده از این چنین محصولاتی بیشتر گردد. به همین دلیل امروزه تنوع بسیار زیادی در تولید لوازم بهداشتی جنسی را شاهد هستیم که کاندومهای خاردار نیز یکی از انواع مدل کاندومهایی هستند که دارای طرفداران زیادی بوده و به دلیل نوع بافت و برجستگی های متعدد موجود در آنها تحریک پذیری بیشتری در زوجین مشاهده خواهد شد. این نوع از ابزار جنسی در مدل های متفاوتی تولیده شده و برجستگی های روی آنها بسته به تمایل افراد متفاوت خواهد بود. کاندومهای خاردار همچنین در دو جنس ژله ای و معمولی هم اکنون در بازار موجود هستند که بسته به تمایل زوجین قابل خریداری می باشند.

نام دیگر کاندوم در داروخانه
فواید کاندوم خاردار چیست

کاندوم خاردار بهتر است یا معمولی؟

احساس رضایت از ابزار های جنسی در افراد مختلف کاملا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. کاندومهای خاردار برای افرادیکه از بی میلی جنسی رنج می برند و یا تحریک پذیری بیشتری را می پسندند می تواند گزینه ای مناسب باشد. فراموش نکنید این کاندومها همانطور که می توانند احساس رضایتمندی بیشتری در طول نزدیکی برای برخی ایجاد کنند در برخی از افراد نیز قادربه ایجاد احساس درد و ناخوشایندی هستند.

کاندوم برقی چیست؟

برخی از شرکت های مطرح در زمینه تولید ابزار بهداشتی جنسی، اقدام به ساخت کاندومهای متفاوتی کرده اند که با ایجاد ویبره هایی در سطح آن توسط یک باطری و شیارهای مخصوصی قادرند تا احساس لذت جنسی بیشتری را در زوجین ایجاد کنند. این نوع از کاندوم مردانه به طور واضح برای ایجاد لذت جنسی بیشتر در خانم ها تولید شده است و بیشتر برای زوجینی مورد استفاده قرار میگیرد که خانم با بی میلی جنسی مواجه است.

کاندوم ساده

کاندومهای ساده انواع متداولی از ابزار های بهداشت جنسی هستند که از جنس لاتکس ساخته شده اند. چنین کاندومهایی با ضخامت های متفاوتی تولید می شوند و داخل آنها از ژل های روان کننده استفاده می گردد. این ژل ها یا لوبریکانت های ساده هستند یا طعم دار و یا تاخیری که منجر می شوند تا طول نزدیکی در زوجین افزایش داشته باشد. اگر به لاتکس حساسیت ندارید و تمایل به استفاده از راهی دارید که به سادگی مانع از بارداری و اتتقال بیماری های جنسی گردد کاندومهای ساده بسیار مناسب خواهند بود.

کاندوم زنانه چیست و برای چه کاری استفاده میشود؟

در گذشته کاندومها تنها به منظور پوششی برای آلت تناسلی مردان ساخته می شدند. اما امروزه تنوع در ساخت کاندومها بسیار بالا رفته و در صنعت تولید لوازم بهداشت جنسی، کاندوم زنانه نیز تولید شده است. کاندومهای زنانه نیز شباهت بسیار زیادی به انواع مردانه داشته و برای استفاده از آن کافیست تا قبل از رابطه آن را توسط انگشتان خود به انتهای واژن وارد کنید. این نوع از کاندومها نیز همچون نمونه های مردانه قادرند تا با درصد بالایی از بارداری و انتقال بیماری های جنسی پیشگیری کنند.

عکس کاندوم زنانه قیمت
عکس کاندوم زنانه و مردانه در حال استفاده

گفتنی است این وسیله را می توان از حدود ۸ ساعت قبل از رابطه داخل مهبل قرار داد. کاندومهای زنانه دارای دو حقله هستند که یک قسمت در انتهای واژن و بر روی دهانه رحم قرار خواهد گرفت، این حلقه کمک می کند تا کاندوم به داخل رحم وارد نگردد. حلقه دومی که برای این وسیله در نظر گرفته شده قادر است تا لبه های مهبل را پوشانده و مانع از ورود ترشحات به داخل واژن گردد. لازم به ذکر است در یک رابطه نباید از کاندوم مردانه و زنانه همزمان استفاده کرد. همچنین در ساخت این نوع از کاندوم از پلی اورتان استفاده شده که باعث حساسیت کمتر نسبت به لاتکس در کاندوم مردانه خواهد شد.

کدام کاندوم بهتره
طرز استفاده کاندوم زنانه

کاندوم فضایی ایکس دریم چیست؟

کاندوم فضایی با نام خاردار درشت نیز شناخته می شود که در بازار های جهانی با نام alien condom قابل شناسایی است. این نوع از کاندومها دارای شکل های عجیبی هستند با خارای متفاوت و درشت که در واقع در بانوانی که می خواهند ارگاسم بهتری را تجربه کرده و یا از بی میلی جنسی رنج می برند مورد استفاده می باشد. این نوع از کاندومها در مدل های مختلفی همچون کاندوم فضایی اره ماهی، کاندوم فضایی طوقی، کاندوم فضایی شمشیری، کاندوم فضایی چرخشی و کاندوم فضایی دکمه دار تولید می شوند. در این مدل از کاندومها موارد روان کننده بیشتری موجود است که منجر به سهولت بیشتری در استفاده از آنها خواهد شد. از برند های تولید کننده این نوع از ابزار آمیزشی در ایران می توان به ایکس دریم و شادو اشاره کرد.

خرید کاندوم فضایی از داروخانه
قیمت کاندوم فضایی شمشیری ایکس دریم

کاندوم مسافرتی چیست؟

برخی از شرکت های تولید کننده نوعی مختلف از پک های مسافرتی را تولید کرده اند که در آنها انواع مختلفی از کاندوم تنگ کننده، تاخیری، ضد حساسیت و خاردار موجود می باشد. این نوع از پک ها برای افراد تنوع طلب و آن دسته از افرادیکه برای اولین بار می خواهند از این نوع ابزار جنسی استفاده کنند و هنوز نمی دانند که کدام مدل از آن برای آنها مناسب است توصیه می گردد.

کاندوم میوه ای برای چیست؟

کاندوم طعم دار یا میوه ای با اسانس های مختلفی تولید می شوند. این نوع از کاندومها دارای دو نوع کاندوم خوراکی و غیر خوراکی هستند که دارای رایحه های مختلفی همچون قهوه، شکلات، توت فرنگی، موز و …. می باشند. کاندومهای خوراکی تنها برای استفاده در رابطه های دهانی مناسب هستند و پس از استفاده دیگر برای دخول نمی توان از آنها استفاده کرد، چراکه برخی از آنها به هیچ عنوان مناسب برای دخول نبوه و برخی از آنها به دلیل استفاده در رابطه دهانی دچار آسیب شده اند. کاندومهای طعم دار دخولی نیز در زمان استفاده قادرند تا رایحه مورد نظر را به مشام شما برسانند و منجر شوند تا از نزدیکی خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

آیا کاندوم تاخیری عوارض دارد؟

کاندومهای تاخیری برای افزایش طول رابطه و جلوگیری از انزال زودرس در آقایان مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع از کاندومها ژل های بی حس کننده ای ریخته می شود که از طریق پوست و مخاط آلت تناسلی جذب شده و منجر می شود تا فرد انزال را دیرتر تجربه نماید و از این طریق رابطه ای طولانی تر داشته باشد. با آنکه کاندومها دارای مزایای بسیار زیادی هستند اما مدل تاخیری به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده می تواند منجر به کاهش میل جنسی در رابطه گردد، از این رو رضایتمندی جنسی در زوجین کاهش خواهد یافت.

آیا کاندوم تاریخ مصرف دارد
عوارض استفاده طولانی مدت از کاندوم تاخیری

عموما آقایانی که با بیماری انزال زودرس درگیر هستند پس از مدتی استفاده از کاندومهای تاخیری بدنشان به مواد بی حس کننده عادت کرده و مجبور به استفاده بیشتری از این نوع کاندومها می شوند، در این صورت مواد بی حس کننده بیشتری جذب کرده و امکان مسمومیت با مواد بی حس کننده در آنها و حتی همسرشان بسیار بالاتر خواهد رفت. این افراد با کاندومهای تاخیری به هیچ عنوان درمان نشده و مشکل آنها بزرگتر خواهد شد.

کاندوم عروسکی فانتزی

فاندوم (Fundom) یا کاندوم عروسکی (Funny rubber doll) یکی از ابزارهای آمیزشی در دنیای کاندومها بوده که با تحریک چشمی کمک به برقراری رابطه در افراد با بی میلی جنسی می کند. این نوع از کاندومها با شکل های عروسکی و با نمک خود می توانند در ایجاد تنوع در رابطه جنسی افراد تاثیر بسیاری داشته باشند. فاندوم ها با ایجاد احساس شادی و شوخ طبعی قادرند تا افراد را به برقراری رابطه جنسی متفاوت تری دعوت کنند. این فاندوم ها در طرح های مختلفی همچون گاو، گربه، کوه یخ و …. تولید و عرضه شده اند.

خرید کاندوم عروسکی
کاندوم عروسکی طرح قلب

کاندوم ضد حساسیت

کاندومها اغلب از لاتکس ساخته می شوند. لاتکس طبیعی در برخی از افراد به دلیل وجود پروتیین های فراوان حساسیت ایجاد کرده و منجر به سوزش، خارش و راش های پوستی خواهد شد. در برخی از افراد مواد روان کننده و ژل های داخل کاندوم نیز ایجاد حساسیت خواهد کرد. برای همین منظور شرکت های تولید کننده کاندوم برخی از محصولات خود را بدون مواد حساسیت زا و برای پوست های حساس تولید کرده اند که برای تمایز آنها با دیگر محصولات کلمه Sensitive بر روی آنها حک شده است.

کاندوم از کجا بخریم ؟

برای خرید کاندوم می توانید از طریق فروشگاه های اینترنتی و داروخانه ها اقدام نمایید.

کاندوم تاریخ گذشته چه ضرری دارد؟

تاریخ انقضای این محصولات بین ۳ تا ۵ سال در نظر گرفته می شود که در صورت گذشتن تاریخ، محصول بی کیفیت شده، خشک و شکننده می شود و احتمال پاره شدن آن و انتقال بیماری های مقاربتی و همچنین بارداری بسیار بالا خواهد رفت.

قیمت کاندوم خاردار ژله ای
حکم استفاده از کاندوم خاردار

کاندوم چند درصد جلوگیری میکند؟

کاندوم های زنانه و مردانه بین ۷۵ تا ۹۵ درصد از بروز بارداری و انتقال بیماری های جنسی جلوگیری خواهند کرد.

آیا کاندوم از ایدز جلوگیری میکند؟

یکی از موارد استفاده از کاندومها در نزدیکی میان زوجین جلوگیری از انتقال بیماری های واگیردار و جنسی می باشد. کاندومها اگر به صورت درست استفاده گردند تا درصد بالایی می توانند مانع از انتقال بیماری های جنسی، ایدز و هپاتیت شوند.