منظور از کاشت مژه‌ی هیدن یا اکستنشن نامرئی چیست؟

مژه هایی بلند و زیبا با کاشت مژه هیدن

اکستنشن مژه نامرئی
45,331

چهره‌ی زیبا یکی از المان‌های مهم اعتماد به نفس است و خیلی از خانم‌ها دوست دارند چهره‌ی زیبا اما طبیعی داشته باشند. برای همین انتخاب این‌که از روش‌های زیبایی استفاده بکنند یا خیر، برای خیلی از خانم‌ها تصمیم سخت و دشواری است. اما خیلی خوب می‌دانیم که روش‌های زیبایی امروزه بسیار تغییر کرده است. شاید اگر پنج یا شش سال پیش خانمی می‌خواست یکی از راه‌های زیبایی را انتخاب کند، دلواپسی‌های زیادی داشت. این‌که یا تغییرات در چهره‌ی او مشخص خواهد بود؟ یا این‌که میزان رضایت‌مندی بعد از انجام هر کدام از روش‌های زیبایی چه قدر خواهد بود؟ مسئله‌ی مهمی بود که خیلی از خانم‌ها به آن فکر می‌کردند. حالا اما ابزارهایی که در زیبایی استفاده می‌شود بسیار عوض شده و در جهت هر چه طبیعی‌تر بودن چهره‌ی افراد پیش‌رفت‌های قابل ملاحظه‌ای کرده است. به‌عنوان مثال خیلی از خانم‌ها برای پرحجم کردن مژه‌های خود از لیفت مژه، مژه‌‌ی مصنوعی یا چسباندن مژه استفاده می‌کردند. بعدها کاشت مژه جایزین استفاده از این مژه‌های مصنوعی شد. مژه‌هایی که به راحتی در صورت افراد قابل تشخیص بود. حالا همین کاشت مژه هم پیش‌رفت‌های زیادی کرده و کاشت مژه‌ی هیدن یکی از جدیدترین روش‌های افزایش حجم مژه است.

 

کاشت یا اکستنشن مژه، مسئله این است!

در ابتدا بهتر است این نکته را یادآوری کنیم که اصلاح کاشت مژه که در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود، عبارت درستی نیست. کاشت مژه عموما در کلینیک‌های زیبایی و زیر نظر افراد متخصص انجام می‌شود و در آرایشگاهاکستنشن مژه انجام می‌شود. بیش‌تر اکستنشن‌‌هایی که در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود، اکستنشن موقت یا کاشت بوته‌ای است و بیش‌تر از ده روز دوام ندارد. نوع دیگر اکستنشن دائم است که هر سه هفته نیاز به ترمیم دارد. در این روش از چسب‌های قوی‌ به‌عنوان چسب مژه استفاده می‌‌کنند. در این روش مژه‌های مصنوعی به وسیله‌ی یک چسب به مژه‌های افراد چسبانده می‌شود. این روش طول و ضخامت مژه‌ها را زیاد می‌کند و برای افرادی توصیه می‌شود که مژه‌های کم‌پشت یا متوسطی دارد. اما کاشت مژه‌ی والیوم، یک روش جدید است که در آن یک دسته اکستنشن، به هر مژه‌ی طبیعی چسبانده می‌شود. این روش حجم بیش‌تری به مژه‌ها می‌هد و حجم مژه را بسیار طبیعی نشان می‌دهد. فراموش نکنید که این روش به مهارت بسیار زیادی نیاز دارد و تکنسین‌ها بیش‌تر به صلاحدید خود و براساس سلیقه‌ی افراد دسته‌های مژه را به یکدیگر می‌چسبانند و هر دسته‌ی چندتایی را روی یک تار مژه ثابت می‌کنند.

کاشت مژه هیدن
کاشت مژه هیدن و طبیعی

اهمیت نوع اکستنشن در کاشت مژه

این نکته را فراموش نکنید که شما باید در انتخاب مژه‌ها دخالت کنید و متخصص موظف است مژه‌ها را با سلیقه و نظر شما انتخاب کند. اکستنشن‌ مژه انواع مختلفی دارند و هرکسی باید در ابتدا باتوجه به سلیقه‌ی خود و درنهایت مشاوره‌ی تکنسین نوع و کیفیت مژه‌ی مناسب خودش را انتخاب کند. سایز اکستنشن باید با فرم چشم‌ها و حجم و اندازه‌ی ابرو هماهنگ باشد. اکستنشنی مناسب و طبیعی است که بسیار سبک باشد و سنگینی یا مزاحمتی برای فرد روی پلک‌هایش ایجاد نکند. مژه‌ای که برای کاشت انتخاب می‌کنید ضخامت و شکل‌های متفاوتی دارد. بهتر است قبل از شروع کار درباره‌ی میزان بلندی، ضخامت یا فردار بودن یا نبودن مژه‌ها تصمیم بگیرید. یک تکنسین ماهر و باتجربه به خوبی می‌داند که چه نوع مژه‌ای با چه طول و حجمی به فرم ابرو و چشم‌های شما می‌آید و از مهم‌تر این‌که مژه‌ی شما چه میزان حجم و طولی را می‌تواند تحمل کند.

 

اهمیت پاکیزگی در روش کاشت مژه‌ی هیدن

برای انجام این کار حتما سراغ کلینیک‌های زیبایی و افراد متخصص بروید. کاشت مژه‌ی هیدن حساسیت‌های زیادی دارد و فقط افراد متخصص و دوره دیده می‌توانند از عهده‌ی این کار بربیایند. این نکته‌ی مهم را فراموش نکنید که در ابتدا بسیار مهم است که مژه‌ی شما به وسیله‌ی محلول‌های شست‌وشو و ضد قارچ پاک‌سازی و ضدعفونی شود. پاک شدن مژه‌ها از هر نوع آلودگی اولین و مهم‌ترین قدم در کاشت مژه‌ی والیوم است. بعد از آن در زیر پلک یک پد مخصوص چسبانده می‌شود. پدها دو نوع کلاژن و کاغذی هستند و خیلی از متحصصان پدهای کاغذی را توصیه می‌کنند. پدهای کلاژن ممکن است حساست‌زا باشند، اما به تجربه ثابت شده است که پدهای کاغذی معمولا حساسیت‌یا قرمزی برای مصرف‌کننده‌ها به وچود نیاورده است. این پدها به زیر پلک پایین چسبیده می‌شود و افراد در کل فرایند کاشت مژه چشم‌های خود را بسته نگه می‌دارند. بعد از آن تکنسین‌های کاشت مژه با استفاده از چسب‌های کاغذی مژه‌های ردیف پایین را می‌پوشانند. این مرحله دقت زیادی می‌خواد؛ چون بسیار مهم است که این چسب به روی مژه‌ها چسبانده شود. اگر متخصس تجربه‌ی کافی نداشته باشد، ممکن است چسب را بر روی قرمزی داخل پلک بچسباند که این موضوع باعث می‌شود تا فرایند کار برای افراد ناراحت‌کننده یا آزاردهنده باشد.

 

روش کاشت مژه‌ی والیوم در متد کاشت مژه‌ی هیدن

کاشت مژه‌ی هیدن کوچک‌ترین آسیبی به مژه‌های اصلی افراد نمی‌زند. مژه‌ی والیوم در حقیقت مژه‌های ساخته شده از ابریشم با قطر بسیار نازک است. این مژه‌ها از دسته‌های چهار تا هفتایی مژه‌ی به هم چسبیده تشکیل شده‌اند و این دسته‌ها بر روی تار مژه قرار می‌گیرد. نکته‌ی جالب توجه سبک بودن بیش از اندازه‌ی این دسته‌های ابریشمی است. این دسته‌ها به قدری سبک و نازک هستند که برخلاف مژه‌های مصنوعی هیچ‌گونه سنگینی‌ روی مژه یا پلک‌ خود احساس نمی‌کنید. قبل از اضافه کردن دسته‌های مژه‌ی والیوم، تکنسین از یک starter استفاده می‌کند تا چسب به خوبی روی مژه‌ها بنشیند. بعد از آن یک دسته از اکستنشن را به یک تار مژه‌ می‌چسباند و با فرم دادن آن در همان لحظه، آن را به حالت طبیعی درمی‌آورد. این مرحله در زیبایی و داشتن حالت طبیعی مژه‌ها اهمیت زیادی دارد و بسیار مهم است که هر دسته از مژه‌های والیوم فقط بر روی یک تار مژه چسبیده شود. این نکته را حتما به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از ریزش مژه و افزایش میزان دائمی بودن مژه‌های کاشته شده تا بیست‌وچهار ساعت بعد از انجام مراحل کاشت مژه‌ی والیوم چشم‌های خود را با آب نشورید.

مژه هیدن
تفاوت کاشت مژه والیوم، کلاسیک و هیبرید

کاشت مژه هیدن نماز دارد؟

از نظر بیش‌تر مراجع اگر چسبی که در اکستنشن مژه استفاده می‌شود مانع رسیدن آب به انتهای مژه‌های شود، اشکال دارد و نمی‌‌شود وضوی صحیحی در این روش گرفت. اما اگر چسب استفاده شده در اکستنشن مانع رسیدن آب نمی‌شود و می‌شود وضوی صحیح و کاملی گرفت، استفاده از این روش برای افزایش حجم مژه مانعی ایجاد نمی‌کند. اما درنهایت توصیه می‌شود که قبل از انجام این کار این موضوع را با مرجع تقلید خود مطرح کنید، چرا که مراجع در شرایط مختلف نظرهای متفاوتی در این مورد دارند.