هر آنچه که باید درباره کاشت مژه بدانید

1,958

کاشت مژه چیست؟ کاشت مژه یکی از راهکارهای حجم دهی به مژه ها به روش های مصنوعی است. کاشت مژه بهتر است یا اکستنشن؟ شاید شما هم کاشت و اکستنشن مژه را با یکدیگر اشتباه بگیرید، اما لازم است بدانید که کاشت مژه توسط موهای طبیعی و اکثرا توسط پزشک انجام شده و ماندگاری بیشتری دارد، به علاوه اینکه این مدل ظاهری بسیار طبیعی به مژه های شما خواهد بخشید، در حالی که اکستنشن مژه با موهای مصنوعی انجام شده و اکثرا دارای ماندگاری کمی است.

کاشت مژه چه عوارضی دارد؟

کاشت و اکستنشن مژه اگر توسط فردی متبحر انجام نشود می تواند خطرات زیادی را برای شما ایجاد کند. یکی از این خطرات چسبیدن پلک ها و مژه ها به یکدیگر بوده که در زمان جدا کردن آنها قطعا مژه های خودتان نیز کنده خواهد شد. یکی دیگر از عوارض حساسیت به کاشت مژه می باشد که در صورت ورود چسب به چشمانتان ایجاد آلرژی و عفونت کرده و یا لایه نازک بالای چشم حساس شده و دچار عفونت شدیدی می گردد که در این حالت بینایی فرد برای مدت زمانی به مخاطره خواهد افتاد.

آیا کاشت مژه باعث ریزش مژه میشود ؟

کاشت مژه ابریشمی به همراه کاشت مژه روسی
کاشت مژه والیوم

در کاشت و اکستنشن مژه از تار های مو به صورت تک به تک و یا چندتایی استفاده خواهد شد، این تار های مو به واسطه چسبی مخصوص و مابین مژه های طبیعی خود فرد جایگذاری خواهند شد، اکثرا به دلیل سنگینی و فشاری که دانه های مژه مصنوعی بر روی مژه های طبیعی فرد وارد می کند و همچنین وجود چسبی که در این کار استفاده می شود شاهد ریزش مژه ها خواهید بود.

چگونه مژه کاشته شده را ریمو کنیم ؟

برای هر چسبی یک محلول پاک کننده (Remover) نیز تولید شده است. زمانی که قصد به پاک کردن مژه کاشته شده گرفتید باید به شخصی که کاشت مژه را نزد وی انجام داده اید مراجعه کنید. این کار به این شکل انجام می شود که ابتدا ماده پاک کننده را توسط گوش پاک کن به مژه زده و سپس به آرامی آن را ماساژ می دهند. زمانی که چسب در محلول حل شد مژه های کاشته شده به سادگی جدا خواهند شد.

انواع کاشت مژه مصنوعی از نوع کاشت مژه موقت
کاشت مژه کلاسیک / کاشت مژه طبیعی
  • پس از آنکه کاشت مژه را انجام داده و چسب آن خشک شد، با یک برس ریمل تمیز میان مژه های خود بکشید تا مطمئن شوید همه چیز همان طوری انجام شده که باید باشد.
  • قبل از انجام کاشت مژه صورت خود را نشویید تا مژه های شما کاملا خشک باشند.
  • ۲۴ ساعت بعد از انجام کاشت ورزش هایی که منجر به عرق کردن می شوند را کنار بگذارید.
  • تا ۴۸ ساعت بعد از انجام کاشت مژه شنا و یا سونا ممنوع خواهد بود.
  • در زمان استحمام از پاشیدن آب مستقیم به مژه ها خودداری کنید.
  • استحمام با آب خیلی داغ ممنوع خواهد بود.
  • پس از انجام کاشت و اکستنشن از رفتن به سونای بخار بپرهیزید.
  • پس از کاشت و اکستنشن از مالیدن چشمان خود بپرهیزید.
  • باید مراقب بود تا از دستمال های چرب برای پاک کردن چشم استفاده نشود به این خاطر که چربی ها باعث زودتر افتادن مژه ها می شوند.

کاشت مژه چقدر دوام دارد؟

کاشت مژه مصنوعی و انواع مدل کاشت مژه از داخل پلک
کاشت مژه عروسکی

در کاشت مژه تا حداکثر ۱ ماه ماندگاری با دو هفته ای یک بار ترمیم را شاهد خواهید بود. ماندگاری مژه ها به چسب استفاده شده و تار های مژه بستگی خواهد داشت که در بازار انواع مختلفی از چسب موجود می باشد، اما نهایتا مابین ۴ تا ۶ هفته شاهد ماندگاری خواهید بود.

آیا کاشت مژه نماز دارد؟

در قانون اسلام هر چیزی که مانع از رسیدن آب به قسمت های مختلف در وضو شود منجر به باطل شدن آن خواهد شد. اگر کاشت مژه به گونه ای باشد که در زمان غسل یا وضو برطرف کردن آن با مشقت همراه باشد فرد باید از غسل یا وضو جبیره ای استفاده کند.

کاشت مژه چقدر طول میکشد؟

کاشت مژه نهایتا حدود ۲ ساعت زمان خواهد برد.