کاخ گارنیه بهترین جاذبه گردشگری فرانسه

0 309

کشور فرانسه در دل خود آثار با شکوهی را جای داده است؛ از این بین پاریس مناطق دیدنی بسیاری را در دل خود جای داده است و در واقع در میان شهر های مختلف کشور فرانسه پاریس یکی از پر جاذبه ترین ها بشمار می رود. یکی از جاهای دیدنی پاریس که به شدت با شکوه بوده و گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب می کند کاخ گارنیه بوده که در کل اروپا دارای شهرت است و یکی از بهترین صحنه های نمایش های هنری مهم در دنیا بشمار می رود. جالب است بدانید کاخ گارنیه با عنوان خانه اپرای ملی پاریس بشمار می رود.

اپرای گارنیه پاریس در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و دارای معماری بسیار با شکوهی می باشد که توسط شارل گارنیه و تحت نظارت امپرتور دوم فرانسه ساخته شده است. این کاخ یکی از بهترین بناهای فرانسه بوده که امروز مکانی برای اجرای تئاتر و اپرا های بسیار نیز بوده است؛ در این کاخ حدود ۱۶۰۰ صندلی قرار گرفته که کتابخانه، موزه و فروشگاه نیز آن را همراهی می کنند.

نمای داخلی کاخ گارنیه دارای سبک معماری الهام گرفته شده از معماری یونانی و رومی می باشد. سالن اپرای این بنا به شکل نعل اسب طراحی شده و از شکوه بسیار زیادی برخوردار است. روی سقف تالار نقاشی های بسیاری کشیده شده که توسط لوستری خیره کننده زیبایی بسیار زیادی را به بنا داده اند.

 

وجود پله های بزرگ پهن که بازدید گنندگان را به سوی سالن آمفی تئاتر هدایت می کنند در کنار نقاشی های دیواری راز آلود همگی باعث با شکوه تر شدن این کاخ بزرگ شده اند.

 

ظاهر بیرونی کاخ تماما توسط مجسمه هایی تزیین شده است؛ سبک طراحی نمای بیرونی به سبک بوزار بوده و بر تقارن تاکید دارد. برای دیدن این کاخ با شکوه پس از سفر به فرانسه باید به پاریس رفته و سپس به Rue Scribe بروید. لازم است بدانید ساعات بازدید از این کاخ از ۱۰ صبح تا ۴.۳۰ بعد از ظهر می باشد.