هر آنچه که باید درباره کابینت ممبران بدانید

4,182

خانه بدون کابینت آشپزخانه هیچ روح و رنگی ندارد، دقیقا همین کابینت آشپزخانه است که توانسته شکل و ظاهر کلی هر خانه ای را تغییر دهد. آنقدری این بخش در دکوراسیون منزل مهم است که به هیچ عنوان نمی توان از آن چشم پوشی کرد. کابینت آشپزخانه در طرح ها و رنگ ها و جنس های متفاوتی روانه بازار می شود، یکی از مدل های جدیدی که به تازگی استفاده از آن رواج پیدا کرده است کابینت ممبران می باشد که با نام کابینت وکیوم و کابینت کلاسیک نیز شناخته می شود.

کابینت ممبران چیست و چگونه ساخته می شود؟

لیست قیمت کابینت ممبران
انواع مدل از کابینت ممبران طلایی و سفید

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم کابینت ممبران با نام های کابینت کلاسیک، کابینت وکیوم و کابینت انزو نیز شناخته می شود. این کابینتها از ام دی اف MDF خام ساخته می شوند که بوسیله یک لایه پی وی سی (PVC) با حرارت، چسب و فشار ناشی از خلاء (وکیوم) پوشش داده می شوند. در ساخت چنین کابینت هایی بر روی صفحه MDF توسط دستگاه CNC حکاکی انجام می شود و پس از آن توسط دستگاه پرس وکیوم روکش آنها انجام می شود.

معایب کابینت ممبران کلاسیک
کابینت ممبران چیست؟

این مدل از کابینت ها دست مشتری را برای اجرای طرح و مدل های متفاوت کاملا باز می گذارد و اگر توسط یک متخصص با تجربه انجام شوند معایب آنها به حداقل خواهد رسید. کابینت ممبران در دسته کابینت های کلاسیک قرار گرفته و طرحی همچون چوب دارند و در رنگ های مختلفی تولید خواهند شد.

معایب و مزایای کابینت ممبران

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کابینت های ممبران نیز با این ظاهر زیبا و جذاب اگر توسط متخصصی با تجربه پیاده سازی نشوند می توانند برای شما دردسر ساز شوند!

بهترین رنگ کابینت ممبران
طراحی و ساخت کابینت ممبران طلایی سفید
  1. اولین عیب کابینت های ممبران کنده کاری هایی است که بر روی آن انجام می شود، اگر طرح هایی بسیار ظریف انتخاب کنید احتمال آنکه پوشش pvc به خوبی انجام نشود بسیار زیاد خواهد بود؛ بنابراین برای جلوگیری از این مشکل باید طرح های درشت را انتخاب کنید.
  2. کیفیت نهایی کابینت ممبران شما بسیار بستگی به کابینت ساز شما و مواد اولیه ای دارد که استفاده خواهد کرد.
  3. کیفیت چسب های بکار برده شده در این مدل از کابینت بسیار مهم خواهد بود، چراکه در این مدل از کابینت آشپزخانه اگر چسب مرغوبی تهیه نشود به مرور چسب ضعیف شده و کابینت خود را ول خواهد کرد. استفاده از چسب های نامطمئن در کابینت ممبران می تواند منجر به ول شدن روکش، باد کردن و در کل خراب شدن کل کار شود.
  4. کابینت های ممبران به دلیل دارا بودن روکش PVC  در برابر نور آفتاب به مرور زمان اندکی تغییر رنگ دارند.
  5. روکش PVC بکار برده شده در این مدل از کابینت نسبت به اجسام تیز حساس بوده و امکان آسیب به آن زیاد خواهد بود.

مزایا :

انواع مدل از کابینت ممبران
عکس انواع مدل کابینت آشپزخانه
  1. زیباییی منحصر به فرد
  2. تنوع زیاد طرح و رنگ
  3. مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت
  4. رفع مشکل آلوده سازی محیط زیست در کابینت های MDF (ناشی از ماده وینیل به کار رفته در این چوب های صنعتی) به دلیل دارا بودن روکش PVC بر روی کابینت ممبران

لیست قیمت کابینت ممبران

با آنکه این روزها نرخ ارز مداوم در حال تغییر می باشد، اما حدود بازه قیمت کابینت ممبران در پاییز ۱۳۹۷ از متری ۱/۷۰۰/۰۰۰ تا ۲/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.