جهاز عروس و شیک ترین ایده های چیدمان اتاق حال و آشپزخانه

نحوه چیدمان سبک اروپایی جهاز عروس

1,616

جهاز عروس چیست؟ دادن جهاز عروس یکی از رسم های قدیمی ایرانی است که در آن مادر و پدر عروس خانم وسایل ضروری برای شروع زندگی مشترک را فراهم کرده و آن را چند روز قبل از عروسی به خانه عروس برده و تزیین می کنند. در یکی از مطالب گذشته لیست جهیزیه کامل عروس را برای شما با تفکیک جز به جز قرار داده ایم که اگر تمایل دارید می توانید به پست مربوطه مراجعه کرده و با لیست کامل جهیزیه که شامل لیست جهیزیه ضروری، لیست شوینده های عروس، نمونه نوشتن لیست جهیزیه عروس، سرویس کامل جهیزیه برقی و …. آشنا شوید تا بتوانید یک لیست مناسب برای خرید جاهاز خود ترتیب بدهید.

طراحی دکوراسیون داخلی عروس
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی پذیرایی عروس
دکوراسیون داخلی مدرن
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی خانه عروس

چگونه جهیزیه عروس را بچینیم؟؟؟

نحوه چیدمان جهاز عروس مسله ای کاملا شخصی بوده و تنها به سلیقه به شخصی شما بستگی دارد. جهیزیه عروس تزیین خاصی این روزها ندارد. بر خلاف گذشته که چیدمان خاصی برای جهیزیه در نظر گرفته می شد، اما امروزه جهیزیه عروس ساده چیدمان می شود و اصل چیدمان جهاز را بر شیک بودن آن قرار می دهند.

دکوراسیون داخلی منزل ترکیه ای
دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ
دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل

در گذشته برای جهاز عروس ایرانی تزیینات خاصی با روبان و گل برای برخی از وسایل در نظر گرفته می شد، حتی این تزیینات و چیدمان خاص برای وسایل داخل یخچال نیز صدق می کرد. به طور مثال در بسیاری از خانه های تازه عروس تزیین سیب زمینی و پیاز ها، میوه آرایی و چیدمان برخی از ظروف بر روی میز ها برای نشان دادن به مهمان ها رسم بود. اما امروزه این چنین از رسم ها منسوخ شده و اساس را بر مبنای یک چیدمان جهیزیه عروس شیک گذاشته اند.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن
دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه
جهاز عروس در اینستا
چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل عروس

برای یک جشن عروسی تمام و کمال تنها لباس عروسی، تاج عروس، آرایش عروس نیست که مهم است، باور کنید در کنار تمام اینها داشتن یک خانه تمیز و شیک با چیدمان جهاز عروس آن هم به مد روز امری بسیار مهم است. در ادامه می توانید انواع مختلفی از چیدن جهیزیه عروس را مشاهده کنید. در این پست می توانید چیدمان اتاق حال یا پذیرایی را مطابق با معیار های روز دنیا دیده و از آنها ایده بگیرید.

نحوه چیدن اتاق پذیرایی و حال در جاهاز عروس

برای اتاق حال و پذیرایی قبل از هر چیزی سبک مورد نظر خود را بشناسید، سبک های مدرن و مینیمال از دسته سبک های مد روز هستند که در آنها کمتر احساس خستگی و شلوغی به شما دست خواهد داد. نوعی از سبک های روز دنیا که می توان در آن هماهنگی جالبی میان وسایل مختلف ایجاد کرد.

دکوراسیون داخلی منزل 2018
دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی ویلا دوبلکس
دکوراسیون داخلی ساختمان

هر قدر رنگ های شاد تر را انتخاب کنید در نهایت می توانید از ترکیبات رنگی بیشتری در فضای خود استفاده کنید. استفاده از رنگ های غالب خنثی (سفید، کرم، خاکستری،مشکی، بژ و ..) و یا پاستلی نیز به شما کمک خواهند تا طیف های وسیعی از رنگ ها را در خانه خود پیاده سازی کنید بدون آنکه نگران ست شدن آنها با رنگ زمینه باشید.

همیشه برای چیدمان اتاق حال یا پذیرایی نزدیک ترین محل به آشپزخانه را برای قرار دادن میز ناهار خوری انتخاب کنید. و سعی کنید اگر فضای بزرگی در اختیار دارید و می خواهید از چند دست مبلمان در اتاق حال استفاده کنید تفکیک فضا را با استفاده از برخی وسایل همچون گلدان ها یا آباژور ها و یا قفسه های کتاب فانتزی ایجاد کنید. در فضاهای بزرگ تفکیک کردن منجر به بزرگ تر نشان دادن فضای شما خواهند شد، چیزی که در فضا های کوچک بسیار باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شود.

نحوه چیدن آشپزخانه جهاز عروس

در چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس برای ایجاد حس و حالی متنوع می توانید از انواع شلف های دیواری استفاده کرده و سپس با بهره گیری از ظروف، گلدان، کتاب های خاص آشپزی و یا گلدان های کوچک سبز، رنگ و روی دیگری به فضای خود بدهید. چه در جاهاز عروس و چه در خانه های معمولی بهترین چیزیکه در فضای شما منجر به زیبایی خواهد شد، سادگی است.

چیدن آشپزخانه عروس
چیدمان اشپزخانه عروس
مدل چیدن آشپزخانه عروس
دکوراسیون آشپزخانه سفید
چیدن وسایل آشپزخانه عروس
دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار

اگر خانه ای کوچک دارید که فضای اندکی از آشپزخانه در اختیار شماست، بهترین کار استفاده از طبقه های داخل کابینتی است. این نوع از طبقه ها در اندازه ها و جنس های مختلفی در بازار موجود هستند و به شما کمک می کنند تا از شلوغی و ریخت و پاش محیط خود کم کنید. با استفاده از چنین وسایلی می توانید حجم زیادی از وسایل را به سادگی در یک کابینت بدون شلوغی قرار دهید.

چیدن کابینت آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه مدرن عروس
دکوراسیون آشپزخانه کوچک
طرز چیدن وسایل آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی
طرز چیدن وسایل آشپزخانه عروس
طرز چیدن دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی