چیدمان آپارتمان کوچکِ ۵۰ متری

0 643

همچنین علاوه بر استفاده از فضاهای افقی، باید نیم نگاهی هم به فضاهای عمودی موجود در خانه داشته باشید. برای رسیدن به یک چیدمان مناسب، باید اندکی پشتکار داشته باشید تا بعداز آزمون و خطاهای بسیار و حرکت دادن مبلمان خانه به نتیجه ای مطلوب و دلخواه برسید.

نمونه های آورده شده یک ایده اولیه مناسب برای شروع کار و طراحی پلان آپارتمان ۵۰ متری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

اولین خانه ای که به معرفی آن خواهیم پرداخت فقط ۴۸ متر مربع مساحت دارد، یعنی حتی ۵۰ متر هم نمی شود اما از بسیاری از خانه ۶۰ و ۷۰ متری جادارتر بنظر می رسد. رنگ های روشن و خنثی بر فضا حکمرانی می کنند اما برای زیبایی بیشتر از رنگ های شادتری مانند زرد و آبی نیز استفاده شده است. رنگ سفید دیوارها و قهوه ای کفپوش های چوبی با اینکه رنگی خنثی هستند اما باعث نشده اند فضا بیش از حد سرد و بی روح بنظر برسد، البته نقش کفپوش چوبی با قهوه ای پر رنگ در ایجاد این حس بسیار حیاتی بوده است. مبلمان نیز رنگی خنثی دارند که با قرار دادن کوسن های رنگی، از یکنواختی درآمده اند.

اما مثال بارز استفاده چندگانه از یک فضا را در همین خانه به وضوح مشاهده می کنید. دیواری که روبروی مبلمان راحتی اتاق نشیمن قرار گرفته سه کار را در یک زمان انجام می دهد. اول این که درون دیوارها، کمدهای بزرگ و سرتاسری سفید رنگ با قفسه های آبی قرار گرفته و در نهایت سادگی زیبا و جادار است. اما حتما با خود فکر می کنید تلویزیون خانه کجاست؟ تلویزیون که در حقیقت یک پرده پروژکتور است با فشردن یک دکمه از سقف به پایین کشیده شده و با یک ویدیو پروژکتور، فیلم ها و بازی ها را در کیفیت آلترا اچ دی پخش می کند. اما وقتی نیازی به تلویزیون ندارید آنرا جمع کرده و کاربرد سوم این دیوار را نمایان می کنید، یک میز کار با کامپیوتر و مطالعه که به صورت تاشو از داخل دیوار به بیرون باز می شود.

پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق
پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق
پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق

اما میرسیم به پلان این خانه زیبا و کوچک، شکل اول پلان مربوط به قبل از بازسازی است و عکس دوم و سوم پلان بعد از بازسازی. همانطور که مشاهده می کنید، پلان خانه قبل از بازسازی، قسمت ورودی خانه یک راهروی باریک و کوچک با کمد کفش و لباس بود که از یک طرف به آشپزخانه و دستشویی و از یک طرف به اتاق نشیمن می رفت، اتاق خواب نیز درست در وسط قرار داشت که باعث شده بود فضاهای کاملا جدا از یکدیگر و بسته و گرفته بنظر بیایند. اما در پلان بعداز بازسازی، اتاق خواب از وسط برداشته شد و محیط نشیمن و آشپزخانه کاملا به یکدیگر چسبید. اتاق خواب نیز به گوشه و جای قبلی نشیمن رفت تا فضا خصوصی تر شده باشد. با این کار موقع ورود به خانه با یک فضای بزرگ و جادار روبرو می شوید و همچنین مهمانان نیز در همان بدو ورود متوجه دکوراسیون دلباز خانه خواهند شد.

آپارتمان دوم نیز فقط ۴۵ متر مربع مساحت دارد و نسبت به خانه اول تمی سنگین تر و مردانه تر را نشان می دهد. سیاه، خاکستری و سفید تنها رنگ هایی هستند که در نگاه اول متوجه آنها می شوید. آشپزخانه نیز متصل به اتاق نشیمن است که توسط میز اپنی با کانتر چوبی جدا شده است. کنار میز چند عدد صندلی اپن شیک قرار داده شده که باعث افزایش فضای نشستنی در اتاق نشیمن شده و ازطرفی فضا را باز و آزاد جلوه می دهد. لامپ های استوانه ای بسیار جالبی بالای میز اپن قرار گرفته که ظاهری هنری به دکوراسیون خانه داده است.

پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق
پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق

اما شاید جالب ترین قسمت خانه، اتاق خواب باشد که توسط دیواری متحرک مخفی شده است. وقتی این دیوار به عقب می رود اتاق خواب ظاهر می شود، تخت خواب بروی پلتفرمی کم ارتقاع قرار گرفته که باعث شده فضای اتاق جادار بنظر برسد البته داخل این پلتفرم دو طبقه، کشوهایی برای ذخیره سازی لباس قرار دارد. همانطور که در پلان مشخص است وقتی وارد خانه می شوید متوجه حضور اتاق خوابی در سمت چپ نخواهید شد، اتاق خواب مخفی است تا زمانی که دیوارها به عقب کشیده شوند. با این کار تمرکز بروی اتاق نشیمن و دیزاین ویژه آشپزخانه قرار می گیرد.

پلان آپارتمان ۵۰ متری در سه طرح کاملا متفاوت و بسیار دقیق

و در نهایت خانه سوم که برای زوجی جوان طراحی شده که در پلان رنگی دید از بالا، می توانید کامل به جزئیات آن پی ببرید.