چگونه وسایل آشپزخانه استیل را تمیز کنیم؟

1,950

استیل ها بر خلاف ظاهری زیبا معایب و سختی هایی در نگهداری نیز همراه خود دارند. اگر شما هم در خانه خود یکی از وسایل استیل همانند یخچال، اجاق گاز و … داتشه باشید می دانید که این نوع از وسایل خیلی به سرعت خط و خش به خود می گیرند و باید به دنبال راههایی به جهت خش گیری استیل بگردید. این استیل ها به شدت اثر انگشت و چربی را به خود می گیرند و برای پاکسازی آنها نیاز است تا راههایی را پیش رو بگیرید که به آنها آسیب وارد نشود.

از پدهای شستشوی پلاستیکی و نرم برای پاک‌سازی وسایل استیل استفاده کنید

از ایجاد خراش‌ها بر روی وسایل استیل خود اجتناب کنید، چراکه خش گیری استیل کار نسبتا سخت و زمانبری بوده و این نوع از وسایل همیشه هم بدون زنگ‌زدگی و خرابی باقی نخواهند ماند، ازاین‌رو از کشیدن وسایلی همچون اسکاچ‌های زبر، پدهای تمیزکاری استیل بر روی آن‌ها پرهیز کنید. در نگهداری این‌گونه از وسایل توجه داشته باشید که اگر پوشش محافظ بر روی سطح فولادی از بین برود، پس از مدت‌زمانی کوتاه در تماس با مواد شوینده زنگ‌زده و به‌طور کامل زیبایی وسایل شما از بین خواهد رفت.

تمیز کردن وسایل استیل باید در جهت رگه‌های استیل باشد

اگر دقت کرده باشید بر روی وسایل استیل رگه‌هایی از برس خوردگی فلز وجود دارد، به‌خوبی توجه کرده و وسایل خود را در جهت خطوط ورگه‌های موجود تمیز کنید تا از ایجاد لکه‌های اضافی بکاهید.

مواد مناسب برای تمیز کردن سطوح استیل

از هر ماده‌ای نمی‌توانید برای تمیزکاری سطوح استیل استفاده کنید. عموماً شوینده‌هایی که در خود کلرید دارند برای پوشش استیل مضر بوده و آن را از بین خواهند برد، ازاین‌رو می‌توانید از سرکه‌ی رقیق (برای تمیز کردن رسوبات آهکی)، جوش‌شیرین (برای برطرف کردن لکه‌های قهوه)، حلال‌های الکلی مانند استون (برای برطرف کردن مواد چسبنده)، شیشه شوی بدون کلرید (به‌خصوص برای سطوح صیقلی شبه آینه)، خمیرها و اسپری‌های مخصوص استیل​ استفاده کنید.