چند کاربرد جالب خمیر دندان در خانه

0 859

همه می دانیم که کار اصلی خمیر دندان ها در پاکسازی و از بین بردن جرم های دندان است. اما قضیه به همینجا ختم نشده و می توانید از این ماده خوش بو در از بین بردن خش روی شیشه ماشین، تمیز کردن شیرآلات، پاک کردن لکه لباس سفید و … نیز استفاده کنید. در مطلب امروز قصد داریم چند کابرد جالب از خمیردندان در خانه را به شما آموزش دهید. همراه ما باشید. 

– یکی از بهترین تأثیرات خمیردندان، پاک‌کنندگی قوی آن‌ها در چراغ‌های جلوی ماشین است. کمی خمیردندان سفیدکننده بر روی دستمالی تمیز ریخته و بر روی چراغ‌های جلوی ماشین بکشید تا پس از کار از نتیجه آن شگفت‌زده شوید.
– برای پاک‌سازی نقره جات می‌توانید از خمیردندان استفاده کنید. مقداری از خمیردندان بر روی دستمال بریزید و بر روی سطوح نقره‌ای بکشید، سپس آن را شسته و خشک‌کنید.
– اگر از پیانو استفاده می‌کنید، پس بارها و بارها با کثیفی دکمه‌های آن مواجه شده‌اید. کمی خمیردندان را بر روی آن‌ها زده و سپس به‌خوبی تمیز کنید.
– برای پاک‌سازی قسمت‌های سفیدرنگ کف کفش‌هایتان می‌توانید از خمیردندان استفاده کرده و نتیجه جالب آن را مشاهده کنید.
– برای آنکه شیشه داخل عینک شنا بخار نگیرد، کمی خمیردندان به آن زده و سپس آن را بشویید.
– برای از بین بردن لکه‌های چوب بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی برای یک‌بار هم که شده از خمیردندان استفاده کنید و تأثیر آن را ببینید.
– برای از بین بردن لکه روی لباس‌های سفید رنگ مقداری از خمیردندان سفیدکننده بر روی لکه بریزید و سپس منتظر بمانید تا خمیردندان کمی بر روی لکه بماند، سپس آن شسته و خشک‌کنید. خمیردندان بر روی لباس‌های رنگی نباید قرار بگیرد.
– یکی از کاربردهای جالب خمیردندان در پاک‌سازی لکه‌های موجود روی شیرآلات هست. نتیجه کار واقعاً شگفت‌انگیز است، تمامی لکه‌های موجود بر روی شیرآلات که به‌سختی هم پاک نمی‌شدند، اکنون به‌سادگی پاک خواهند شد. فقط کافی است برای این کار مقداری از خمیردندان را توسط پارچه و یا یک مسواک بلااستفاده بر روی آن‌ها بکشید.
– از بین بردن خط و خش روی شیشه و کف اتو به‌سادگی توسط خمیردندان امکان‌پذیر است که فقط باید مقداری از آن را توسط تکه پارچه‌ای نرم محکم بر روی خطوط بکشید.
– برای از بین بردن خطوط ریزی که بر روی موبایلتان افتاده این بار هم خمیردندان به کمک شما خواهد شتافت، کمی خمیردندان را توسط تکه‌ای پارچه بر روی آن بکشید و سپس به‌خوبی پاکش کنید.
– برای از بین بردن رنگ لاکی که بر روی ناخن‌هایتان مانده مقداری خمیردندان سفیدکننده توسط مسواکی بلااستفاده بر روی ناخن‌ها زده و اجازه دهید کمی بمانند، سپس آن را شسته و از نتیجه آن لذت ببرید.
– آخرین کاربرد خمیردندان برای از بین بردن بوی به دیست که دست در مواجه با موادی همچون پیاز، سیر، مرغ و ماهی می‌گیرد. دستان خود را باکمی خمیردندان مالش دهید و سپس با بشویید.