انواع راه های پاک کردن تاتو

1,667

تمام کسانیکه تاتو انجام می دهند، حال چه در صورت و چه در بدن در آن لحظه فکری برای پاک کردنش نخواهند کرد، چراکه تصور نمی کنند یک روزی همین تاتو زیبا بتواند زیبایی ظاهری آنها را خدشه دار کند. در پاره ای از موارد همچون تغییر سلیقه، انجام ندادن صحیح این کار توسط متخصص، ایجاد واکنش های آلرژیک و … افراد تمایل به پاک کردن تاتو روی صورت یا بدن خود دارند.

در همین ابتدای مطلب لازم است بدانید که هیچ تاتویی به طور کامل و در یک جلسه از بین نخوهد رفت؛ بنابراین زمانیکه می خواهید این کار را انجام دهید تمامی شرایط را بررسی کرده و سپس بهترین متخصص برای این کار را بیابید. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که  پاك كردن تاتو تازه زده شده بسیار دشوار تر از تاتو های قدیمی است. برای آشنایی با انواع مدل تاتو ابرو و روش انجام آنها کلیک کنید.

پاك كردن رنگ تاتو با رنگ پوست

پاك كردن تاتو با رنگ پوست توسط آرایشگاه ها
روش پاک کردن تتو با رنگ کرم

اگر به خاطر داشته باشید یکی از راه های قدیمی برای پاک کردن تاتو استفاده از رنگ پوست بر روی ناحیه ای بود که تاتو بر روی آن زده شده است، در تمامی موارد این رنگ به خوبی خود را بر روی پوست افراد نشان می دهد پس نمی توان از آن به عنوان بهترین راه پاک کردن تاتو نام برد. در این روش رنگ کرم و منطبق بر پوست افراد را بر ناحیه تاتو می زنند که در نهایت منجر به ایجاد ظاهری ناخوشایند در چهره افراد خواهد شد.

روش پاك كردن تاتو با ليزر

یک نکته بسیار مهمی که در  پاك كردن تاتو ابرو با ليزر و سایر نقاط بدن باید به آن توجه کنید این است که رنگ ها در پاک شدن با این روش بسیار مهم هستند. به طور مثال تاتو هایی که کاملا هم رنگ باشند جواب بهتری به لیزر خواهند داد. رنگ هایی همچون سیاه و قهوه ای پاسخ مناسبی به لیزر می دهند و در عوض پاک کردن رنگ های قرمز بسیار سخت خواهد بود.

رنگ‌های سبز و آبی نیز در اثر قرار گرفتن مقابل لیزر در نهایت می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند و آن دسته از تاتو هایی که به رنگ سفید یا همرنگ پوست زده می شوند هم بر اثر قرار گیری در معرض لیزر به خاکستری تغییر رنگ می دهند. اگر پوست تیره ای دارید بهتر است برای پاک کردن تتو از لیزر استفاده نکنید، چراکه رنگ دانه های پوست شما با رنگدانه های خالکوبی شده بر روی پوست رقابت کرده و در نهایت ممکن است پوست شما تیره تر و یا حتی بی رنگ شود که در بسیاری از موارد نیز جوش های ریزی در آن منطقه پدید خواهد آمد.

آیا  پاك كردن تاتو در يك جلسه با لیزر امکان پذیر است؟

عملا خیر، در پاك كردن تاتو بدن با ليزر و سایر نقاط می توان از لیزر co2 استفاده کرد، در این نوع از لیزر هابه طور صد در صد بهبودی در یک جلسه امکان پذیر نیست اما گاهی می توان بین یک تا سه جلسه درمان تاتو را کاملا از بین برد. این لیزر بیشتر برای تاتو هایی که در آنها رنگ های مخلوط به کار رفته شده است جوابگو بوده و یا برای کسانیکه برای از بین تاتوی خود از رنگ های پوست و کرم استفاده کرده اند پاسخی خوب خواهد داد.

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران
انواع راه های پاک کردن تتو با لیزر

در مبحث پاك كردن تاتو دائم لیزر q-switched نیز یکی از بهترین دستگاه هایی است که درآنها از رنگ های  سیاه، آبی و ‌قهوه‌ای تیره استفاده شده است. که منجر به تبدیل شدن ذرات رنگ به ذرات ریزتری شده که در نهایت توسط سلول های پوستی کم کم از بین خواهند رفت.

عوارض پاك كردن تاتو با ليزر

در روش لیزر درمانی شما شاهد عوارض کمتری خواهید بود، اما این بدن معنا نیست که هیچ عوارضی در کمین شما نیست. به طور مثال در این روش ممکن است پوست شما زخم شده، عفونت کند و زخم های به وجود آمده هیچ گاه از بین نروند. تغییر رنگ در پوست خصوصا در افرادیکه پوست تیره ای دارند اغلب به وجود خواهد آمد.

پاك كردن تاتو با ليزر در شيراز
راه های پاك كردن تاتو در يك جلسه

این تغییر رنگ خود را به صورت تیره تر و یا روشنتر نشان خواهد داد که در مدت طولانی بهبود می یابد. عموما در پاك كردن تاتو خط لب، پاك كردن تاتو خط چشم با لیزر در نهایت اندکی از جای تتو به صورت سایه خواهد ماند. زمانیکه جوهر خالکوبی حاوی سولفید جیوه باشد نیز در پاره ای از موارد ایجاد واکنش‌های آلرژیکی می کند که خود را به شکل قرمزی، خارش و التهاب نشان خواهد داد.

پاك كردن تاتو ابرو با کرم

کرم های متنوعی برای پاک کردن تتو روانه بازار شده اند، این نوع از کرم ها دارای دو شکل هستند که برخی از آنها دارای  TCA (تری کلرواستیک اسید) بوده که یک نوع اسید شیمیایی است که کمک می کتد لایه فوقانی پوست سوخته و اثر تاتو از بین برود. در این حالت ریسک ایجاد اسکار بسیار بالا خواهد بود. بنابراین چنین کرم هایی اصلا منتاسب برای استفاده در نواحی خاص همچون چشم یا لب نخواهند بود.

این نوع از کرم ها تنها مناسب برای پوست های خیلی روشن بوده و به هیچ عنوان نباید در افرادی با پوست گندمی یا تیره استفاده شود. مدل های دیگر از پاک کننده های تاتو کرم‌های غیر TCA هستند که در آنها موادی برای روشن کردن و لایه بردار ملایم قرار گرفته است و کمک می کنند تا به مرور زمان تاتو روشن شده و از بین برود. اثر چنین کرم هایی ضعیف بوده و آن دسته که دارای هیدروکینون هستند سرطان زا خواهند بود.

راه های پاك كردن تاتو بدن

پاك كردن تاتو با ليزر غرب تهران
هزينه پاك كردن تاتو با ليزر و سایر راه های درمانی

علاوه بر پاك كردن تاتو به روش خانگي همچون پاك كردن تاتو با اسید میوه، پاك كردن تاتو ابرو با سرکه، با نمک و … راه های دیگری نیز وجود دارد که توسط متخصص و پزشک انجام خواهد شد. بهتر است برای پاک کردن تاتو صورت و بدن به هیچ عنوان راه های خانگی را انجام ندهید، چراکه رنگ تاتو به اعماق پوست شما تزریق شده است و اغلب به دلیل استفاده از راه کارهای خانگی نادرست می توانید منجر به ایجاد اسکار، زخم و گوشت اضافه شوید. در زیر می توانید راه حل پاك كردن تاتو توسط پزشک را بیشتر بشناسید. هزینه راه های درمانی بسته به مدت زمان انجام تاتو، رنگ استفاده شده و  نوع دستگاه مورد استفاده متفاوت خواهد بود و برای اطلاع از قیمت باید از کلینیک های مربوطه اطلاعات کامل را دریافت کنید. برای مشاهده مطالب تکمیلی کلیک کنید. 

درم‌ ابریژن

در این روش از ساییدگی محل تاتو استفاده می شود.  ابتدا پوست را بی حس کرده و سپس توسط سمباده هایی مخصوص پوست شما را لایه برداری می کنند. این روش کمی دردناک است و همواره با اندکی خون ریزی همراه خواهد بود. پوست شما در این روش تا حدود 10 روز کمی سوزش و قرمزی را خواهد داشت و عموما مقداری از سایه تاتو بر روی بدن شما باقی خواهد ماند.

کرایوسرجری و پیلینگ شیمیایی

کرایوسرجری: در این روش توسط نیتروژن مایع قسمت تاتو زده شده فریز شده که در واقع می سوزد و کنار زده می شود. در روش پیلینگ شیمیایی نیز از محلول های لایه بردار استفاده می شود که ایجاد تاول هایی بر روی پوست شما می کنند، زمانیکه این تاول ها بهبود می یابند پوست شما نیز لایه برداری شده و لایه های جدید جای لایه های قبلی را خواهند گرفت.
نظرات بسته شده است.

ثبت نام ورود