تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

1,566

تزریق چربی به صورت یکی از روش های جدید جوانسازی پوست است که توانسته با اثر بخشی بالا و ماندگاری طولانی تری نسبت به روش های دیگر طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند. در واقع نسبت به روش های دیگری که در جوانسازی پوست و رفع عیوب پوستی استفاده می گردد، تزریق چربی به گونه و صورت به سرعت اثر بخشی خود را مشخص کرده و می تواند در رفع عیوب موثر تر واقع گردد. در این مطلب از آریسته آمده ایم تا موضوعات مختلفی همچون عوارض تزریق چربی به صورت، مراحل تزریق چربی به صورت، و میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت را برای شما بازگو کنیم؛ پس اگر شما نیز در فکر تزریق چربی به صورت خود هستید تا انتهای مطلب با ما باشید.

تزریق چربی به صورت راهی برای جوانسازی پوست

از متداول ترین نشانه های پیری کاهش حجم چربی در صورت بوده و تزریق چربی و ژل می تواند معرفی چند راه برای جوانسازی پوست باشد. در طول فرایند پیری کلاژن و الاستین صورت شروع به شکستن و کاهش می کند که این تغییرها با کاهش چربی صورت می تواند موجب ایجاد خطوط، چین و چروک و حفره های صورت و گونه های فرو رفته گردد. در صورتی که روش های جراحی بسیاری برای از بین بردن این تغییرات وجود دارد که معمولا گران و با عوارض بالایی همراه هستند.

امروزه ژل های پرکننده پوستی بسیاری وجود دارد که به عنوان پیوند چربی شناخته شده است. یک راه مناسب برای بازیابی حجم و فرم از دست رفته استفاده چربی طبیعی خود فرد به عنوان پر کننده پوستی است که هیچ گونه خطر الرژیک و یا واکنش نامطلوبی به یک ماده خارجی ندارد. هدف از تزریق چربی بازگرداندن حجم کم شده در نواحی صورت، فک، برجسته کردن لب و گونه، اطراف بینی و غیره است. استفاده از چربی به عنوان جایگزین برای ژل های پرکننده می باشد و همان کار پر کننده را انجام می دهد و دارای ماندگاری طولانی تر در پوست است.

نکته مهمی که در تزریق چربی باید به خاطر بسپارید این است که عموما بدن شما باید دارای قسمت هایی باشد که در آن تجمع بافت چربی یافت شود، و مهم است که شما دارای بیماری خاصی نباشید و دخانیات نیز استعمال نکنید. گفتنی است که پیوند چربی در هر ناحیه ای از بدن همچون دست‌ها، صورت، تورفتگی‌های پوست و سینه و کفل قابل اجراست.

شما با تزریق چربی می توانید برای رفع برخی نشانه های پیر شدن خود راه حل موثر تر و غیر جراحی داشته باشید.

 • زمانی که لب های شما خشک و نازک شده اند
 • چین و چروک هایی مانند خطوط پیشانی، خطوط پاکلاغی در اطراف چشم در صورت شما ایجاد شده است.
 • خط های روی پوست در اثر زخم و دیگر حوادث پوستی
 • ظاهر لاغر و تو خالی در ناحیه گونه ها، چانه و ناحیه زیر چشم
تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود
جوانسازی و بازسازی صورت از طریق تزریق چربی

تزریق چربی به گونه ها برای داشتن گونه هایی برجسته تر

یکی از معیارهای زیبایی صورت برجستگی گونه ها می باشد. بعضی از افراد به دلایل مختلف از جمله افزایش سن، ژنتیک و کاهش وزن دچار افتادگی گونه می شوند که برای برطرف کردن این مشکل می توانند از تکنیک تزریق چربی استفاده کنند. با این روش می توانند حجم از دست رفته گونه های خود را باز گردانند. افراد با این عمل سرپایی می توانند به بهبود برامدگی استخوان گونه، ایجاد تقارن و توازن در صورت برسند. با این عمل شما می توانید تغییرات شگفت انگیزی را در صورت بخصوص ناحیه چشم و گونه مشاهده نمایید.

تزریق چربی به لب

برای برجسته تر و شاداب تر کردن لب ها می توان از روش تزریق چربی به لب استفاده کرد که این عمل را هم به صورت منفرد بر روی لب بالایی و پایینی یا بر روی هر دو لب تزریق می کنند. برخی مشکلاتی که برای بزرگ و برجسته کردن لب ها از طریق تزریق چربی وجود دارد:

 • باریک بودن لب بالایی یا لب پایینی
 • کم بودن حجم لب ها
 • باریک و ناپدید شدن لب ها هنگام خنده

پس از تزریق چربی به لب سلول های چربی برای تغذیه خود در بدن مسیر جدیدی را ایجاد می کنند و با خون رسانی به خود در بدن ماندگار می شوند. اما همیشه بدن مقداری از چربی تزریق شده را پس می زند، به همین خاطر نیاز به تزریق ترمیمی است.

 

تزریق چربی به صورت چگونه است
برای برجسته و حجیم تر کردن لب ها از تزریق چربی استفاده می شود

نحوه تزریق چربی به صورت چگونه است؟

ابتدا پزشک متخصص ناحیه ای که می تواند درصدی از چربی های خود را اهدا کند مشخص خواهد کرد. سپس توسط یک سوزن باریک چربی مورد نظر از داخل بافت به بیرون کشیده شده و آن را داخل دستگاهی با نام سانتریفیوژ قرار خواهند داد تا مایعات اضافی از سلول های مفید چربی جدا گردند. در این مرحله تنها از سلول های چربی سالم برای تزریق استفاده خواهد شد. سلول های سالم توسط سرنگی درشت تر در عمق قسمت های آسیب دیده تزریق می شود.

تزریق چربی از بدن به صورت از کدام اندام ها صورت می گیرد؟

هر چه سن افراد بالاتر می رود آثار چین و چروک در آنها بیش از پیش مشخص خواهد شد. در چنین مواقعی در واقع بافت چربی زیر پوست تحلیل رفته و همین مسئله باعث می شود پوست دیگر آن حالت زیبایی ابتدایی خود را نداشته و در واقع چروک گردد. در مورد تزریق چربی به نقاط مختلف از بدن در واقع باید گفت که آن را با نام عمل لیپو اینجکشن می شناسند.

در این عمل از بافت های دیگر بدن که دارای چربی زیادی هستند همچون شکم، کمر و ران ها بافت چربی را برداشته و به قسمت هایی که در آنها چربی تحلیل رفته است تزریق خواهند کرد. تزریق چربی یکی از پر کاربردترین روش ها برای از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم است و در این مورد دارای استفاده های بسیار زیادی است و یکی از روش هایی است که در آن می توان به اثر بخشی بالایی دست پیدا کرد.

ماندگاری تزریق چربی به صورت نی نی سایت
عکس قبل و بعد تزریق چربی به صورت

مزایا و معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی دارای مزایایی از قبیل ایجاد ظاهری زیبا که موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود، باعث بهبود بافت پوست و بهبود تن پوست و جوانسازی می گردد. استفاده از پر کننده های طبیعی در مقایسه با پرکننده هایی که باید هر چند ماه یک بار استفاده شوند بسیار باصرفه تر است. این امکان وجود دارد تا چربی های اضافی در یک نقطه از بدن برداشته شده و به ناحیه دیگری تزریق شود. چربی های منتقل شده به ناحیه صورت می توانند ۳ تا ۵ سال دوام داشته باشند. چربی های برداشته شده از نقاط دیگر بدن ایمن تر هستند و این چربی ها را می توان به تمام نقاط بدن تزریق کرد.

اگر شما نیز از خود می پرسید که ایا تزریق چربی به صورت عوارضی دارد یا خیر؟ باید گفت که از عوارض تزریق چربی به صورت می توان به مقداری کبودی و تورم اشاره کرد. در بسیاری از موارد در صورت رعایت نشدن بهداشت توسط پزشک و یا خود شما مقداری عفونت نیز مشاهده خواهد شد. از دیگر عوارض احتمالی در این عمل زیبایی می توان به خونریزی در محل تزریق، آسیب به پوست و ایجاد زخم، بثورات پوستی و خارش، مرگ سلول های پوستی به دلیل آسیب مویرگ های خونی و اختلال در جریان خون پوست، جمع شدن توده های چربی، آمبولی، تغییر در رنگ پوست اشاره کرد.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

همانطور که گفته شد پس از تزریق چربی ممکن است شما مقداری درد، کبودی و تورم بعد از تزریق چربی به صورت در ناحیه تزریق شده داشته باشید که نهایتا تا ۲ هفته پس از پیوند از بین خواهد رفت. در اکثر موارد کبودی بسیار کم خواهد بود جز زمانیکه تزریق چربی زیر چشم انجام می گردد، که این کبودی نیز حدود ۱۰ تا ۱۲ روز از بین خواهد رفت.

تورم بعد از تزریق چربی به صورت از عوارض شایع است
دوران نقاهت بعد از تزریق چربی به صورت چقدر طول می کشد؟

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

با توجه به شرایط فرد پزشک متخصص باید تشخیص دهد که برای صورت او ژل مناسب است یا تزریق چربی. برطبق امار تزریق ژل هیالورونیک اسید دومین عمل پرطرفدار دنیا پس از تزریق بوتاکس می باشد. باید بدانید که تزریق چربی با توجه به شرایط دشوار آن هزینه بالاتری نسبت به ژل دارد اما برخی از افراد به دلایل تشخیص پزشک امکان تزریق ژل را ندارند و تزریق چربی برای ان ها بهتر است.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی حدود ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت و یا حتی بیشتر طول می‌کشد و پس از تزریق چربی نتایج حاصل از آن مشاهده می شود و محل تزریق ورم کرده و در ابتدا ممکن است برجسته تر دیده شود. در طی زمان ورم موجود از بین می رود و شما می توانید نتیجه را در عرض ۳ تا ۴ ماه ببینید. پس از مدتی با متابولیسم بدن چربی تزریق شده به صورت کاهش می یابد.

تزریق چربی به صورت نی نی سایتچیست؟
طریقه تزریق چربی به صورت چگونه است؟

میزان نیمی از چربی تزریق شده به صورت در مدت ۳ تا ۶ ماه جذب بدن می شود. از نکات مهم برای دستیابی به نتایج دراز مدت می توان به پیگیری درمان و مراجعه مداوم به پزشک اشاره کرد. در هنگام مراجعه به پزشک عکس های قبل و بعد عمل را با مقایسه کنید و نتایج را مورد ارزیابی قرار دهید. طول درمان تزریق چربی به صورت به شکلی است که بسته به میزان چروک ها و عیوب پوستی شما تخمین زده می شود و در برخی از موراد حتی تا چند جلسه نیز نیاز به تزریق چربی پیدا خواهید کرد.

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است؟

هزینه این عمل زیبایی بسته به میزان عیوب پوستی و ناحیه ای که باید از آن چربی برداشته شود متغیر است و این موضوع تنها توسط متخصص مشخص خواهد شد.

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به صورت؟

 • پس از عمل بلافاصله پیاده روی خود را آغاز کنید. این کار از تشکیل لخته و تورم جلوگیری خواهد کرد.
 • برای کاهش عوارض می توانید تا سه روز بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا دو روز پس از عمل حتما به گونه ای بخوابید که سر شما بالاتر از بدن شما قرار بگیرد. برای این کار بهتر است تا از دو بالش در زیر سر خود استفاده کنید.
 • تا دو هفته پس از تزریق چربی از انجام ورزش های سنگین به شدت پرهیز کنید و سعی کنید در هفته اول پس از تزریق تنها به پیاده روی ساده و کارهای ساده روزمره مشغول باشید.
 • تا ۱۰ روز پس از تزریق از حمام آب داغ، سونا، جکوزی و استخر و ضربه به صورت جلوگیری کنید.
 • مصرف نمک خود را کاهش دهید.