از سیر تا پیاز هاشور ابرو و پاسخ به سوالات رایج

26,491

همانطور که در مطلب انواع مدل تاتو ابرو گفته شد هاشور ابرو یکی از روش های جدید و طبیعی است که این روزها دارای طرفداران خاص خود بوده و به روش های مختلفی انجام می شود. در مطلب امروز می خواهیم انواع مدل از هاشور ابرو را برای شما معرفی کرده و به صورت تصویری تفاوت میان آنها را برایتان معرفی کنیم. هاشور ها در ۶ مدل مختلف با نام های هاشور ابرو تیغ ماهی، هاشور ابرو دخترانه یا دو بعدی، هاشور ابرو طبیعی، کرکی، خطی و هایلایت شناخته می شوند.

هاشور ابرو سه بعدی چگونه انجام می شود؟

هاشور نوعی از روش تاتو است که در روش سه بعدی این کار به گونه ای انجام می شود که اولا خطوط زده شده شبیه به ابروی طبیعی باشند و ثانیا با یک خطای دید ابرو ها برجسته تر نشان داده شوند. برای این کار از دو تکنیک تغییر رنگ و نوع هاشور زدن استفاده می کنند. هاشور های سه بعدی با متد فیبروز ابرو زده خواهند شد. (راه های مختلف پاک کردن تاتو ابرو و هاشور )

مشاهده پرفروش ترین لوازم آرایش چشم و ابرو

آیا هاشور ابرو سرطان زاست ؟
عکس از چند نمونه ابروی هاشور زده

در روش اول از دو رنگ تیره و روشن استفاده می شود، به گونه ای که بالا و پایین ابرو را با رنگ روشنتر و میان ابروها را با رنگ تیره تر کار می کنند و به این شکل خطای دید ایجاد شده منجر می شود تا ابرو طبیعی تر و سه بعدی به چشم بیایند. در روش نوع زدن هاشور ابرو سه بعدی راه های متفاوتی پیش روی آرایشگر شما خواهد بود. در این روش نیز تارهای طبیعی به گونه ای زده می شوند که علاوه بر برجسته تر نشان دادن طبیعی تر باشند، این روش در چند حالت مدل تیغ ماهی، کلاسیک، آسیایی و رو به بالا انجام می شود.

هاشور ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟

در هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ به صورت دستی و با قلم میکروبلیدینگ عملیات تاتو انجام خواهد شد، این روش دارای ماندگاری کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن است چراکه رنگ در عمق کمتری وارد پوست خواهد شد.

هاشور ابرو چیست و چه عوارضی دارد
هاشور ابرو چیست و چگونه انجام میشود

هاشور ابرو تا چه مدت می ماند ؟

برای آنکه بدانید هاشور ابرو تا چه مدت دوام دارد باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که بر میزان ماندگاری رنگ تاثیر گذار هستند، برای ماندگاری هاشور ابرو نمی توان زمان دقیق اعلام کرد اما در هاشور به روش میکروپیگمنتیشن بین ۶ ماه تا ۳ سال و در روش میکروبلیدینگ تا ۱ سال شاهد ماندگاری خواهید بود. در افرادی که پوست چربی دارند شاهد ماندگاری کمتری خواهید بود. اگر هاشور با رنگ تیره تری زده شود ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت و در نهایت روش میکروپیگمنتیشن دارای ماندگاری بیشتری نسبت به روش های دیگر خواهد بود.

مشاهده پرفروش ترین لوازم آرایش چشم و ابرو

چه رنگی برای هاشور ابرو مناسب است
چند مدل هاشور ابرو داریم ؟ عکس از چند مدل ابرو هاشور زده

آیا هاشور ابرو در بارداری امکان پذیر است؟

انجام هاشور ابرو و تاتو علاوه بر دوران پریودی به هیچ عنوان در دوران نیز بارداری توصیه نمی شود، اولین دلیل هورمون های بدن است که در این بازه زمانی دچار تغییرات بسیار زیادی خواهند شد و از این رو پوست شما نیز دستخوش تغییراتی می شود که رنگ پذیری در آن بسیار کاهش خواهد یافت. به همین دلیل شما نتیجه مطلوبی دریافت نخواهید کرد. دومین دلیل وجود مواد مضر در رنگ های مورد استفاده است که ممکن است منجر به  حساسیت به هاشور ابرو شود و هم برای شما خطر آفرین باشد و هم جنین درون شکمتان، لذا توصیه می شود در دوران بارداری کلیه اقدامات زیبایی را کنار گذشته و آنها را به دوران پس از بارداری و شیردهی موکول کنید.

آیا هاشور ابرو درد دارد؟

درد در هاشور ابرو نسبت به روش های قدیمی تاتو بسیار کم تر است که می توان تا حد زیادی آن را با مواد بی حسی نیز کم کرد. کسانیکه آستانه درد پایینتری دارند می توانند نیم ساعت قبل از انجام فیبروز ابرو از قرص های آرام بخش و یا ژلوفن استفاده کنند و حتما قبل از انجام تاتو یک نوشیدنی شیرین و یا قطعه ای شکلات میل کنند.

مراقبت های قبل و بعد از انجام هاشور ابرو

 1. قبل از انجام این کار از خوردن چای و قهوه و مشتقات آنها که دارای کافئین هستند بپرهیزید.
 2. قبل از انجام این کار به هیچ عنوان کارهای زیبایی همچون لایه برداری و یا میکرودرم انجام ندهید.
 3. داروهایی که منجر به تحریک پوستی می شوند استفاده نکنید، مثل روآکوتان
 4. اگر سابقه حساسیت به هاشور را دارید قبل از انجام از قرص های ضد حساسیت استفاده کنید.
 5. از سه روز قبل انجام هاشور در معرض اشعه UV نباشید.

مشاهده پرفروش ترین لوازم آرایش چشم و ابرو

هاشور ابرو چقدر طول میکشه خوب بشه
آیا هاشور ابرو در بارداری مضر است

چگونه از هاشور ابرو مراقبت کنیم ؟

هاشور ابرو چقدر طول میکشه خوب بشه ؟ اگر شما هم این سوال را از خود میپرسید باید بدانید که نگهداری از هاشور ابرو در ماندگاری آن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت، برای این کار باید به موراد زیر توجه کنید :

 1. تا ۳ روز از شستن ناحیه تاتو شده پرهیز کنید.
 2. روزی سه بار از روز اول تا یک هفته از پماد چشمی ویتامین آ استفاده کنید و کاملا به ابروهای خود بزنید.
 3. به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی یک بار در روز به ابرو های خود بزنید.
 4. از کندن پوسته های ایجاد شده بر روی ابرو ها بپرهیزید.
 5. رفتن به سونا و استخر برای یک هفته ممنوع است.
 6. تا زمانیکه زخم هاشور ابروی شما کاملا بهبود نیافته است زیر تابش مستقیم نور خورشید نباشید.
 7. اگر پوست چربی دارید میزان استفاده از پماد چشمی ویتامین آ را کمتر کنید.
 8. برای شستن ابرو ها پس از سه روز از شامپو بچه و آب سرد استفاده کنید و هیچ گاه حوله بر روی ابرو ها نکشید.
 9. زمانیکه پوسته های ایجاد شده بر روی زخم هاشور خود به خود از بین بروند یعنی زخم شما نیز بهبود یافته است.

آیا هاشور ابرو عوارض دارد ؟

اگر هاشور ابرو توسط فردی ناشی انجام گردد ممکن است زخم های به جای مانده در انتها منجر به ایجاد اسکار و یا گوشت اضافی شوند. عموما در انجام این گونه از اعمال زیبایی شاهد مقداری عفونت و حساسیت خواهید بود. در این روش ها با اندکی سهل انگاری می توان شاهد بروز و انتقال بسیاری از بیماری ها همچون ایدز و هپاتیت بود. آیا هاشور ابرو باعث ریزش ابرو می شود ؟ انجام هاشور به دست افرادی ناشی می تواند منجر به عمق زیاد فرو رفتن سوزن شده و در نهایت خون ریزی زیاد و آسیب به فولیکول موی ابرو ایجاد شود که منجر به ریزش تار موی ابرو در نواحی تاتو زده شده خواهد شد.

آیا هاشور ابرو پاک می شود ؟ آیا هاشور ابرو گناه دارد ؟
آیا هاشور ابرو حرام است؟

آیا هاشور ابرو نماز دارد ؟

از نظر شرع انجام تاتو و هاشور هیچ مشکلی برای خواندن نماز و گرفتن وضو ایجاد نخواهد کرد، چراکه رنگ به لایه زیرین پوست نفوذ کرده و عملا هیچ سدی بر روی پوست ایجاد نمی کند. اما در شرع و بر اساس نظر مراکز تقلید تاتو اگر حکم زینت برای زن را داشته باشد باید از نامحرم پوشیده شود.

مشاهده پرفروش ترین لوازم آرایش چشم و ابرو