نکات ریز خانه داری و آشپزی

2,052

خانه داری مدرن

بسیاری از افراد تصور می کنند خانه داری کار سختی نیست، اما یک خانم به عنوان یک خانه دار در طول روز فعالیت های بسیاری را باید انجام دهد که در نهایت در کیفیت کلی خانه و زندگی افراد ساکن در خانه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در یک خانه کارهای بسیاری توسط شما صورت می گیرد، اما یک سری از کارها هست که انجام آنها را نباید فراموش کنید، امروز می خواهیم باید هایی را برای شما معرفی کنیم که لازم است در یک خانه توسط خانم خانه دار انجام شوند.

  1. سینک ظرفشویی را پس از هر بار شستشوی ظروف بشویید؛ آلودگی ها به دیواره ها می چسبند و پس از مدتی تبدیل به محیطی دوست داشتنی برای باکتری ها خواهند شد.
  2. کیسه جارو برقی را زمانی که حدود ۳٫۴ از آن پر شده خالی کنید و هیچ گاه منتظر کامل پر شدن آن نشوید.
  3. هر بار که مایع داخل ماشین ظرفشویی میریزید حتما درب محفظه آن را ببندید، اگر درب باز باشد مایع در زمانیکه نباید خارج شود به بیرون ریخته و منجر به بسته شدن خروجی آب می شود.
  4. هیچ گاه با کفش وارد خانه نشوید و برای اینکه از این کار جلوگیری کنید حتما از پادری استفاده کنید.
  5. لیف های داخل حمام را هر هفته با دیگر لباس های خود داخل ماشین لباسشویی انداخته و اجازه دهید به خوبی شسته شوند. این لیف ها بهتر است ماهی یکبار عوض شوند.
  6. زمانیکه قرار است لباس های خود را با دست بشویید حتما از شوینده های دستی استفاده کنید؛ شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی هم به دستان شما و هم به لباس آسیب می زنند، این شوینده تنها برای استفاده در ماشین لباسشویی ساخته شده اند.
  7. ملحفه ها را هفته ای یکبار بشویید، چراکه پوست های مرده بدن شما و عرق و چربی همگی در طول شب بر روی ملحفه ها ریخته و در دراز مدت می تواند منجر به بیماری های پوستی در شما شود.
  8. سرکه به شدت منجر به آسیب به برخی از سطوح می شود، با آنکه سرکه لکه بر قوی است اما بر روی برخی سطوح ایجاد لک می کند، خصوصا سطوحی از جنس سنگ در این دست قرار میگیرند.
  9. لباس های جین را به جای قرار دادن در فریزر در ماشین لباسشویی قرار داده و آنها را بشویید!! با این کار نه محیط فریزر شما آلوده می شود و نه آلودگی ها بر روی آنها می ماند. فریزر شاید بتواند شکل ظاهری جین را حفظ کند؛ اما الودگی های آن را از بین نمی برد.