راهنمای انتخاب بهترین رنگ مو برای انواع رنگ پوست

مناسب ترین رنگ مو ها برای تناژ های مختلف رنگ پوست

10,263

چگونه باید بهترین رنگ مو و بهترین مارک را انتخاب کنیم؟ مو در چهره افراد و زیبایی آنها نقش بسزایی را ایفا می کند، قطعا شما نیز بارها با افرادی مواجه شده اید که رنگ موهایشان همچون وصله ای ناجور در صورتشان خودنمایی می کند! دلیل این مشکل این است که بسیاری از خانم ها هنوز نتوانسته اند با توجه به تنالیته رنگ پوست خود رنگ موی متناسب صورت خود را بیابند. در مطالب گذشته موضوعات بسیاری درباره رنگ مو برایتان تهیه کرده ایم، همانطور که می دانید تناژ های مختلف از رنگ موی عسلی، انواع مدل از رنگ موی دودی و رنگ موی نسکافه ای روشن و تیره سه نوع از رنگ موهای بسیار پر طرفدار در بین خانم ها بوده که اغلب با تمامی تنالیته های رنگی پوستی ست شده و می توان گفت به اغلب چهره ها خواهد آمد.

نحوه انتخاب بهترین رنگ مو با توجه به رنگ پوست

اگر شما نیز قصد رنگ کردن موهای خود را داشته باشید قطعا بارها با انواع مارک های مختلف از رنگ مو و مدل های متفاوتی اعم از رنگ موی دائمی و رنگ موی موقت که در قالب شامپو رنگ ها هستند مواجه شده اید. قبل از شروع به رنگ آمیزی موهای خود ابتدا رنگ پوست خود را مد نظر قرار بدهید، تناژ رنگ پوستی خود را بشناسید که آیا رنگ پوست شما متمایل به سرد است یا گرمی؟

زیباترین رنگ موی جدید 2018
بهترین رنگ مو برای پوست سفید وچشم قهوه ای

پس از رنگ پوست رنگ چشمان خود را مد نظر قرار دهید و در مراحل بعدی سن و میزان چاق و لاغر بودن صورت شما مهم است. گفتنی است در فصول سرد سال بیشتر تمایل افراد به سوی رنگ های تیره و سرد خواهد رفت و در فصول گرم بیشتر تمایل به سوی رنگ های روشن و گرم خواهد بود.

بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

پوست های گندمی دارای تناژی از رنگ های گرم در خود هستند که همین موضوع باعث متمایز شدن آنها از پوست سفید خواهد شد. به شکلی که افرادیکه دارای پوست های گندمی هستند از لحاظ رنگی دارای بهترین رنگ پوست می باشند که دست آنها برای انتخاب انواع مدل از رنگ ها چه در پوشش، چه در آرایش و چه در مو باز خواهد بود. اگر رنگ چشمان و پوست شما روشن است می توانید طیف های مختلفی از رنگ مو را برای خود انتخاب کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت.

علت رنگ نگرفتن موی سفید چیست؟
بهترین رنگ مناسب برای پوشاندن موهای سفید

تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که رنگ انتخابی شما به رنگ پوستتان نزدیک نباشد، چراکه به شدت منجر به بی حالی و بد رنگی چهره شما خواهد شد.  برای این دست از افراد رنگ های بلوند، صدفی، بلوند دودی و قهوه ای مات زیبایی بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد. اگر در کنار پوست روشن دارای رنگ چشمان تیره ای هستید می توانید از رنگ هایی که کمی گرم تر بوده و در آن رگه های طلایی، هلویی و یا کاراملی و نسکافه ای موجود است استفاده کنید و زیبایی خود را چند برابر کنید.

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه

اگر پوست سبزه ای داشته باشید قطعا بارها از خود پرسیده اید که “برای پوست سبزه چه رنگ موی خوبه؟” کسانیکه دارای پوست سبزه هستند، در آنها تناژهای زیادی از رنگ قهوه ای و زیتونی و طلایی قابل مشاهده خواهد بود. اگر رنگ چشم و صورت شما تیره است بهتر است از رنگ های متوسط تا تیره استفاده کنید.

برای پوست سبزه چه رنگ مو مناسب است
بهترین رنگ مو برای پوست سبزه روشن

در چنین افرادی رنگ های روشن باید با احتیاط زیادی استفاده گردد و عموما رنگ های بسیار روشن برای این افراد مناسب نخواهد بود. اگر تمایل به روشن کردن موهای خود دارید از تکنیک های موجود همچون آمبره و یا هایلایت استفاده کنید، تا در حالیکه رنگ موی تیره ای دارید لایه هایی از رنگ های روشن زینت بخش موهای شما گردد و زیباییتان چند برابر گردد. برای این دست از افراد رنگ­هـای مسی، شـرابی، فنـدقی و آجری، تناژ های متوسط عسلی، گردویی، نسکافه ای، دودی و زیتونی بسیار مناسب خواهد بود.

جدیدترین مدل های رنگ مو برای پوست سبزه روشن
زیباترین ترکیب رنگ مو برای پوستهای سبزه

بهترین رنگ موی روشن برای پوست سبزه چیست؟ اگر دارای چشم های روشن در کنار پوست سبزه هستید می توانید این بار رنگ های ماهاگونی، عسلی، قهوه‌ای موکا روشن و قهوه ای کاراملی روشن را نیز تست کرده و از زیبایی خود لذت ببرید.

بهترین رنگ مو برای موی سفید

قبل از هر چیزی به خاطر بسپارید که هیچ گاه برای موهای سفید خود از رنگ های تیره استفاده نکنید، این کار به شدت منجر به مصنوعی شدن چهره شما خواهد شد. اگر موهای سفید در سر شما بسیار کم است می توانید به شکل لکه گیری کردن به رنگ کردن قسمت های سفید بپردازید و اگر موهای شما بیش از ۴۰ درصد سفید شده است بهترین رنگ مناسب برای پوشاندن موهای سفید با پایه روشنتر از ۵ خواهد بود. استفاده از رنگ های دودی و زیتونی برای موهای سفید می تواند زیبایی بسیار زیادی ایجاد کند. در این بین استفاده از رنگ های طلایی و کاراملی به صورت هایلایت نیز می تواند زیبایی زیادی برای موهای سفید ایجاد کند.

نحوه رنگ کردن موی مش شده
زیباترین مدل های رنگ مو برای پوست گندمی

یکی از روش هاییکه برای موهای سفید استفاده می شود مردانساژ موهاست، این کار زمانی انجام می شود که موهای سفید شده دیگر امکان دریافت رنگ جدید را نداشته و در اصطلاح رنگ باز نمی کنند. برای این کار لازم است تا مقداری اکسیدان ۱۲ درصد و یا ۹ درصد را از قسمت ریشه موها بزنید و پس از آنکه تمام ریشه ها زده شد، با یک شانه موها را شانه کنید و اکسیدان را به کل موهای خود برسانید.

جدیدترین مدل رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه
برای پوست سبزه چه رنگ مویی خوبه؟

این کار را انقدر تکرار کنید تا دیگر هیچ اکسیدانی بر روی شانه شما قرار نگیرد. زمانیکه به این مرحله رسیدید اکسیدان را تنها توسط حوله ای یکبار مصرف بر روی موها کشیده و رطوبت اکسیدان را از روی موهای خود پاک کنید. (موها شسته نشوند) حالا می توانید رنگ موی خود را ترکیب کرده و بر روی موهایتان قرار دهید. از این مرحله به بعد موهای شما خاصیت رنگ پذیری بیشتری داشته و راحت تر به رنگ مورد نظر خود خواهید رسید.

بهترین رنگ مو برای عروس

نحوه انتخاب رنگ موی عروس هیچ تفاوتی با بقیه افراد ندارد! برای یک عروس نیز باید در نظر بگیرید که رنگ پوست، نوع آرایش، رنگ چشمان وی چطور است. اگر تمایلی به رنگ کامل بر روی موهای خود را ندارید تکنیک آمبره و هایلایت بسیار می تواند به زیبا شدن شما کمک کند. یادتان باشد بدترین رنگ مو برای عروس رنگ بلوند بسیار روشن است، چراکه این رنگ در کنار آرایش غلیظ شب عروسی و لباسی یکدست سفید بیشتر منجر به بالا رفتن سن شما خواهد شد.

زیباترین و بهترین رنگ موی عروس
بهترین رنگ مو برای عروس سفید

اگر رنگ پوست گرمی دارید می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که کمی تناژ سردی در خود دارند، اینکار کمک می کند چهره شما به تعادل رنگی بیشتری برسد و برعکس، برای همین منظور هایلایت های زیتونی، دودی، کاراملی، عسلی، شکلاتی، شاه بلوطی، فندقی و دارچینی برای عروس خانم ها بسیار زیبا خواهد بود.

بهترین رنگ مو برای عروس با پوست سبزه
بهترین رنگ مو برای عروس چیست

انتخاب بهترین مارک رنگ مو های ایرانی و خارجی

قطعا شما نیز بارها در هنگام خرید رنگ مو با مدل های متفاوتی رو به رو شده اید. قفسه ای پر از رنگ های مختلف که تا چشم کار می کند انواع متفاوتی از برند ها در آن جای گرفته اند. اما به راستی بهترین مارک های رنگ مو در ایران و بهترین مارک رنگ موی خارجی چه نام دارد؟ و بهترین مارک رنگ مو در بارداری چیست؟

جدیدترین مدل و بهترین رنگ موی ترکیه
راه های شناخت بهترین رنگ موی خارجی

قبل از خرید رنگ مو حتما روی جعبه آن را به دقت بخوانید، رنگ موهایی که آسیب کمتری به موهای شما وارد می کنند باید دارای مواد مغذی باشند. از سری مواد مغذی موجود در رنگ ها که به آسیب کمتر موهای شما منجر شده و در نهایت می توانند موهایی براق و خوش حالت تر به شما هدیه کنند آن دسته ای هستند که دارای روغن زیتون، شی باتر، آووکادو، ویتامین های گروه B، کراتین، ویتامین C، آلوئه ورا و جوانه گندم و ویتامین E می باشند که منجر به تغذیه ریشه موهای شما نیز خواهد شد.

بهترین مارک رنگ موی ایرانی چیست ؟

رنگ های ایرانی بسیاری تولید شده اند که بارها نام آنها به گوشتان خورده است. همانطور که در ابتدای پاراگراف بالا گفتیم قبل از هرچیزی حتما به روی جعبه رنگ مو دقت کنید و در آنها به دنبال مواد مغذی بگردید. از میان رنگ مو های ایرانی برخی از آنها بنا به نظر کاربران نسبت به مدل های دیگر دارای ماندگاری و کیفیت رنگ و درخشش بهتری بوده و آسیب کمتری به موها وارد کرده اند :

بهترین مارک رنگ مو فانتزی صورتی
جدیدترین و بهترین مارک رنگ مو ترکیبی فانتزی
 • رنگ موی آتوسا رویال که بهترین مارک رنگ مو برای موهای سفید نیز بشمار می رود.
 • رنگ موی دنی وان
 • رنگ موی بیول
 • رنگ موی مارال
 • رنگ موی دوماسی

بهترین مارک رنگ موی خارجی ۲۰۱۸ چیست؟

از میان رنگ مو های خارجی که توانسته اند ماندگاری بالا را در کنار کمترین میزان آسیب به موها برای مشتریان به ارمغان بیاورند می توان به رنگ موهای زیر اشاره کرد:

شناخت بهترین رنگ موی ایرانی بدون آمونیاک
بهترین برند رنگ مو چیست؟
 • رنگ موی لورآل Loreal Hair Color
 • رنگ موی گارنیه Garnier Hair Color
 • رنگ موی بلونیا BOLOGNA Hair Color
 • رنگ موی رولون Revlon Hair Color
 • رنگ موی شوارتزکف schwarzkopf Hair Color
 • رنگ موی گپ  Gap Hair Color
 • رنگ موی ریتون Reyton Hair Color
 • رنگ موی اویستر Oyster Hair Color