نوشیدنی های مجاز در هنگام ورزش

0 363

اگر شما هم اهل ورزش باشید، حتما برای شما هم سوال بوده که نوشیدنی های مجاز در هنگام ورزش کدامند؟ همه می دانیم آب بهترین نوشیدنی موجود بوده که برای ورزشکاران در حکم طلاست! اما در این بین نمی توان نوشیدنی های انرژی زا را نادیده گرفت. 

مضرات کم آبی در بدن در هنگام ورزش

آب رسانی در هنگام ورزش یک اصل مهم بوده و کم آبی در هنگام ورزش می تواند عضلاتتان را براحتی خسته کرده و قدرت آنها را بکاهد. از طرفی بی آبی بدن در هنگام ورزش به شدت در گرمازدگی بدن تاثیر خواهد گذاشت. به این منظور بهترین میزان و زمان برای مصرف نوشیدنی پیش از ورزش حدود ۳ لیوان، ۲۰ دقیقه پیش از شروع تمرین ۱ لیوان، در حین تمرین، هر ۲۰ دقیقه ۱ لیوان و پس از تمرین نیز ۱ لیوان دیگر می باشد.

آب اولین و بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

از نظر شورای ورزش آمریکا بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش آب بوده چرا که هیچ کالری نداشته و منجر به چاقی افراد نمی شود. به گفته این کارشناسان افراد برای کم وزنی خود تلاش کرده و ورزش می کنند از این رو بهترین نوشیدنی ممکن آب است. این کارشناسان همچنین اعلام کرده اند که اگر کسانی به طعم آب معمولی علاقه ای ندارند می توانند از انواع آب های طعم دار استفاده کنند.

بهترین نوشیدنی ها در تمرینات سنگین ورزشی

اگر تمرینات بدنی شما در مدت زمان طولانی و با شدت می باشد، پس حتما از نوشیدنی های ورزشی استفاده کنید. این نوع از نوشیدنی ها دارای کربوهیدارت های مورد نیاز ورزشکاران بوده و از مسومیت آب که به دلیل افت شدید سدیم خون اتفاق می افتد جلوگیری می کنند.

نوشیدنی‌های انرژی‌زا مناسب ورزشکاران

نوشیدنی های انرژی زا دارای موادی مغذی بوده که در جهت بهبود توانایی‌های روحی و جسمی مصرف کننده می باشد. بر اساس گزارش انجمن بین‌المللی تغذیه‌ی ورزشی، کربوهیدرات و کافئین موجود در این نوشیدنی‌هاست که، بیشتر به ورزشکاران کمک می کند. نوشیدن یک نوشیدنی انرژی‌زا ۱۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از ورزش، می‌تواند تمرکز و استقامت شما بر روی تمرینات را افزایش دهد. اما فراموش نکنید که کالری اضافی موجود در این نوع از نوشیدنی ها منجر به اضافه وزن شما خواهد شد. یادتان باشد که روزی بیش از ۱ نوشیدنی انرژی‌زا ننوشید.