نوشیدنی‌های گرم؛ از هات چاکلت تا چای زنجبیل

628

برترین ها:بسیاری از ما ایرانی ها لذت نوشیدن یک استکان چای را به هیچ نوشیدنی دیگری نمی فروشیم. اما هستند بعضی ها هم که چای برایشان جذابیت ندارد و نوشیدنی های گرم دیگری را ترجیح می دهند؛ از انواع نسکافه و قهوه گرفته تا دمنوش و … . به همین منظور، انواع مختلفی از نوشیدنی های گرم را برایتان پیدا و گردآوری کرده ایم که شاید برخی از آنها به نوشیدنی محبوب هر روزتان تبدیل شوند.

چای شیر و عسل

 مواد لازم

یک کیسه چای
یک دانه هل
مقداری فلفل سیاه خرد شده
دو عدد چوب دارچین
یک عدد میخک
مقداری زنجیل تازه پوست کنده
یک فنجان آب گرم
یک فنجان شیر
یک قاشق عسل
مقداری جوز و وانیل

طرز تهیه

۱٫ همه مواد به جز عسل و شیر را در یک ظرف بریزید و بگذارید جوش بیاید. بعد از آن شیر و عسل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد که دوباره جوش آمد آن را از روی حرارت‌ بردارید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند تا مواد آن را ته‌نشین شود و بعد آن را در یک فنجان بریزید و نوش جان کنید.

 


هات‌‌چاکلت خــانگی

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

شیر جوش
لیوان بزرگ
شیر سرد: ۳۰۰ میلی‌لیتر
پودر کاکائو سیاه: یک تا۲ قاشق چای‌خوری
شکلات صبحانه: یک تا ۲ قاشق چای‌خوری
بستنی شکلاتی: یک اسکوپ یا ۲ قاشق غذا‌خوری

طرز تهیه

۱٫ شیر را درون شیر‌جوش ریخته و روی حرارت ملایم گاز بگذارید. بسته به مقدار تلخی که مایلید نوشیدنی شما داشته باشد، بین یک تا ۲ قاشق چای‌خوری پودر کاکائو تلخ را به شیر اضافه کنید و سپس شکلات صبحانه و بستنی شکلاتی را نیز به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و بگذارید تا نوشیدنی خوب داغ شود. وقتی که کف روی آن ایجاد شد آن را درون لیوان سرو کنید.

۲٫ برای تنوع دادن به نوشیدنی خود می‌توانید از شکلات صبحانه‌های طعم‌دار استفاده کنید یا به‌طور مثال به مواد بالا کره بادام زمینی نیز اضافه کنید.

 


قهوه کریول

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

۳ فنجان قهوه
یک پر پوست پرتقال
یک پر پوست لیمو
مقداری میخک
دو عدد چوب دارچین
یک‌دوم فنجان هویج
یک‌چهارم فنجان آب نارگیل

طرز تهیه

۱٫ این قهوه در نیواورلئان زیاد مورد مصرف قرار می‌گیرد. میخک، پوست پرتقال و لیمو را در یک ماهی‌تابه بریزید و دارچین، هویج و آب نارگیل را به آرامی روی ماهی‌تابه با این مواد حدود پنج دقیقه گرم کنید.

۲٫ حالا دارچین و پوست لیمو را دور بیندازید. زیر شعله را کم کنید و قهوه را به مخلوط اضافه کنید. بعد از آنکه قهوه جوش آمد آن را از روی شعله‌بردارید و در فنجان بریزید و نوش جان کنید.

 


چای زنجبیل

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

چهار فنجان آب
چند تکه چوب زنجبیل

طرز تهیه

۱٫ زنجبیل از قدیم‌الایام مورد مصرف مردم ایران، هند و چین بوده است. پوست زنجبیل را کنده و آن را به شکل ورقه‌های بسیار نازک برش دهید.

۲٫ آب را در ظرفی مناسب جوش بیاورید و در اولین لحظات جوش آمدن آب، ورقه‌های زنجبیل را به آن اضافه کنید. حرارات را کم کنید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. حالا چای را صاف و برای ایجاد طعم بهتر به آن عسل و لیمو ترش اضافه کنید.

 


بمب اسپرسو با زرده تخم‌مرغ و شیر

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

یک‌سوم فنجان شیر
دوسوم فنجان مخلوط زرده تخم‌مرغ و شیر
۴۵ گرم اسپرسو و جوز

طرز تهیه

۱٫ این اسپرسو فقط پنج دقیقه زمان لازم دارد تا آماده شود. شیر و مخلوط زرده تخم‌مرغ را در یک ظرف بریزید و حرارت دهید. بعد از آن اسپرسو را اضافه کنید. حالا برای ریختن این نوشیدنی بهتر است با یک قاشق کف آن را نگه دارید تا مخلوط در لیوان بریزد و بعد کف را روی آن بریزید. اگر دل‌تان خواست کمی جوز روی این کف بریزید.

 


هات‌چاکلت مکزیکی

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

۳ فنجان شیر
۲ قاشق غذاخوری پودرکاکائو
۲ قاشق غذاخوری شربت افرا یا عسل
یک‌چهارم قاشق چای‌خوری وانیل

طرز تهیه

۱٫ شیر را در یک ظرف بریزید و بگذارید جوش بیاید. این کار باعث می‌شود کاکائو زودتر در شیر ذوب شود. حالا پودرکاکائو، شربت افرا و دارچین را اضافه و حرارت را خاموش کنید.

۲٫ با یک چنگال خوب هم‌ بزنید. بعد از پنج دقیقه این نوشیدنی آماده است.

 


ذرت شیرین و شیر

انواع نوشیدنی گرم

مواد لازم

پنج عدد ذرت زرد
سه فنجان شیر
یک فنجان شکر
دو تا سه عدد دارچین

طرز تهیه

۱٫ این نوشیدنی شیرین در آمریکای مرکزی طرفداران زیادی دارد. با یک چاقو دانه ذرت را از آن جدا کنید و در یک مخلوط‌کن با یک‌دوم فنجان شیر دو تا سه دقیقه هم بزنید تا صاف شود.

۲٫ حالا پوره ذرت را به یک ظرف منتقل و باقی‌مانده شیر و یک‌دوم فنجان شکر و دارچین را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از آنکه مواد را در حرارت بالا خوب هم زدید حرارت را کم کنید اما هم زدن را ادامه دهید تا مخلوط کمی غلیظ شود.

۳٫ بعد از ۱۵ دقیقه نوشیدنی شما آماده است. این مقدار مواد لازم برای چهار فنجان نوشیدنی کفایت می‌کند.