نورپردازی آشپزخانه کوچک و بزرگ

0 768

نورپردازی اولین نکته مهم در زیبایی و بزرگتر جلوه دادن یک فضاست؛ چیزی که شاید در روزها اثری از مهم بودنش نباشد اما شب هنگام به خوبی خود را نشان خواهد داد. از این رو آشپزخانه به عنوان قلب یک خانه نیاز به نورپردازی بسیار خوبی داشته، آَشپزخانه اغلب تنها به عنوان محیطی برای آشپزی استفاده نمی شود و کاربری های متفاوتی دارد. برای نورپردازی میتوان از روش های نور مخفی کابینت آشپزخانه، نورپردازی اپن آشپزخانه، سقف اشپزخانه و … استفاده کرد که هر کدم به نوبه خود منجر به فضایی بسیار چشم گیر خواهند شد. 

چیزی که برای نورپردازی موردی مهم است استفاده از ابزارهای روشنایی پایین تاب بوده که باید برای آن‌ها از لامپ‌های کم ولتاژ بهره بگیرید. این نوع از روشنایی در بخش زیرین کابینت‌ها می‌تواند نور موردنیاز در سطوح کاری مختلف را تأمین کند.

 

برای آشپزخانه‌هایی که در خود از یک جزیره مرکزی بهره می‌برند بهتر است نورپردازی جداگانه‌ای در نظر گرفته شود. برای جزیره‌ها نورپردازی‌های موردی توسط نورهای پایین تاب یکی از بهترین انتخابات است. اگر چنین جایی برای جزیره شما در نظر گرفته نشده می‌توانید یک قفسه معلق مثلاً برای آویزان کردن ظروف تهیه‌کرده و آن را در بالای جزیره نصب کنید، سپس درون آن‌ها از منابع نقطه‌ای نور بهره ببرید.

 

یکی از ایده‌های دیگر در نورپردازی نصب منابع نوری در پاخور جزیره بوده که می‌تواند منجر به نورپردازی بسیار خیره‌کننده‌ای شود.

 

نصب کردن نوارهای ال ای دی روشنایی در زیر کابینت‌ها نیز می‌تواند نور موردنیاز در شب را ایجاد کرده و درعین‌حال زیبایی بسیاری به آن‌ها بدهد.

 

برای راحتی کار که بعدها دچار مشکل نشوید؛ سعی کنید از منابع روشنایی توکار و نیمه توکار استفاده کنید تا در اثر گرفتن چربی به خود در فضای آشپزخانه شمارا با مشکل مواجه نکنند.

 

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌تان حال و هوای صنعتی نداشته باشد، از چراغ‌های دیواری Anglepoise در دو طرف ظرف‌شویی استفاده کنید.

 

منابع نوری نقطه‌ای را می‌توانید بالای ظرف‌شویی و به شکل توکار نصب کنید، این منابع همچنین اگر بالای کابینت‌ها پنهان شوند در شب زیبایی زیادی را به فضای شما خواهند داد.