نقد و بررسی فیلم سینمایی شادروان به بهانه اکران در فیلیمو

77

علاقه مندان به فیلم و سریال، معمولا قبل از تماشای فیلم ها ابتدا آنها را بررسی کرده و پس از آن اقدام به تماشای آن می کنند. فیلم های شاخص سینمایی نیز از این موضوع به دور نیستند. از آنجایی که فیلم های سینمایی محبوبیت زیادی را بین تماشاگران دارا هستند، برخی از افراد قبل از تماشا به دنبال خواندن نقد و بررسی این دسته از فیلم ها هستند. فیلم سینمایی شادروان یکی از محبوب ترین فیلم های سینمایی پس از اکران بوده که با استقبال مخاطبان روبرو شده است. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی حسین نمازی و تهیه کنندگی عباس نادران می باشد که محصول سال ۱۴۰۰ است.

اگر بخواهیم توصیف مناسبی را از فیلم شادروان بیان کنیم، باید بگوییم این فیلم یک شاهکار بی تکرار است. از آنجایی که از اکران این فیلم در سینما مدت زمان زیادی می گذرد؛ اما شما می توانید اکران فیلم شادروان را در فیلیمو تماشا نماید تا لذت تماشای آن را از دست ندهید. با وجود اینکه فیلم سینمایی شادروان همانند سایر فیلم های سینمایی دارای اشکالات جزئی و غیر جزئی بود؛ اما از ارزش آن چیزی کم نمی شود. فیلم نامه بی نظیر این فیلم و بازیگران درجه یکی که در آن نقش آفرینی کرده اند، همه و همه موجب بی نظیر شدن این فیلم سینمایی شده است.

از آنجایی که مطالعه نقد و بررسی فیلم های سینمایی برای اکثر علاقه مندان به فیلم و سریال، جالب است ما این مطلب را تهیه کرده ایم تا شما عزیزان قبل از تماشای فیلم سینمایی شادروان، نقد و بررسی این اثر بی نظیر را مطالعه نمایید. البته باید بگوییم که همیشه وجود نقد های منفی دلیلی برای بی کیفیت بودن یک فیلم نیست و باید آن را از تمامی جهات مورد بررسی قرار داد.

بررسی فیلم سینمایی شادروان اثر حسین نمازی

شادروان دومین اثر تولید شده توسط حسین نمازی است که سبک آن با آثار دیگر این کارگردان متفاوت می باشد. می توان گفت که این فیلم یک اثر دوخطی است که به آن شاخ و برگ داده شده است. می توان گفت که سوژه اصلی و ایده این فیلم سینمایی به خودی خود ایراد و مشکلی ندارد؛ اما شاخ و برگ های اضافه ای که به آن داده اند ممکن است برای مخاطبان کمی گیج کننده باشد. موضوعی که این ایده درباره آن صحبت می کند، درباره مرگ ناگهانی پدری است که سرپرست خانواده ای در حاشیه تهران است.

خانواده ای ۵ نفره که زیر خط فقر زندگی می کنند و با مرگ پدرشان نمی دانند که باید چگونه به زندگی ادامه دهند. با مرگ پدر خانواده، تمامی ایل و تبار برای ادای احترام به خانه آنها می آیند؛ اما این خانواده چیزی برای پذیرایی از مهمانان خود در یخچال ندارد. البته مشکل بدتری هم این خانواده با آن روبرو شد، جیب خالی شان بود. آنها حتی برای پذیرایی از مهمان هایشان پولی در جیب نداشتند. البته چشم امید آنها به حساب بانکی پدرشان بود تا بتوانند از خجالت ایل و تبار شان در بیایند که متاسفانه آن حساب هم از سوی بانک مسدود شده بود.

می توان گفت که تمامی بدبختی های دنیا در یک روز بر سر این خانواده پدید آمد؛ چرا که آنها حتی پول ترخیص جنازه پدرشان را نیز از بیمارستان نداشتند. البته اتفاقات دیگری هم از آسان بر سرشان می بارد که کل داستان این فیلم سینمایی را شکل می دهد. اگر شما طرفدار تماشای فیلم های سینمایی در سینما هستید، می توانید به جای آن سریال جیران و سریال های ایرانی محبوبی که در فیلیمو پخش می شود را تماشا نمایید.

در ادامه فیلم شادروان، با اینکه مرگ پدر خانواده و بدبختی ایی که بر سر این خانواده می آید، ناراحت کننده است؛ اما این شرایط یک موقعیت کمدی را در فیلم شکل می دهد و فیلم به خوبی مسیر ابتدایی خود را طی می کند. البته شوخی هایی که در بخش های این فیلم پخش می شود، آنقدر ها هم پاستوریزه نیستند و به سمت لودگی کشیده نمی شوند. معمولا این شوخی ها در دل دیالوگ ها قرار داده شده و همین امر موجب شده است که کار در مراحل ابتدایی به خوبی پیش برود.

شما پس از تماشای یک سوم فیلم ممکن است احساس کنید که فیلمنامه به شدت در حال دست و پا زدن تا بتواند مسیر خود را دوباره پیدا کند. از آنجایی که شوخی های موجود در فیلم شادروان به یک ربع هم نمی رسد؛ اما الباقی فیلم، داستان دراماتیکی را از یک خانواده به نمایش می گذارد که چیزی در آن به خوبی پیش نمی رود. به همین علت فیلم سینمایی شادروان را نمی توان یک اثر کمدی به حساب آورد؛ با اینکه پتانسیل مناسبی را برای تبدیل شدن به یک فیلم کمدی داشت. اگر شما علاقه مند به تماشای فیلم و سریال های کمدی هستید، می توانید سریال جادوگر را در فیلیمو تماشا نمایید.

بازیگران محبوب و به نامی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند مانند سینا مهراد، گلاره عباسی، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، رویا تیموریان، رضا رویگری، بهرام ابراهیمی، ایمان برات پور، محسن مهری، سجاد رضایی، حافظ نبی زاده، بهناز نادری، اعظم کبودیان، فرناز صالحتاش، الهه افشاری، بابک جعفریه، مریم اشفار و… . این فیلم سینمایی توانست در چهلمین دوره جشنواره فجر برنده بهترین چهره پردازی شود و نامزد بهترین طراحی لباس و بهترین صدابرداری نیز شد.

از آنجایی که مخاطب انتظار دارد که تمامی لحظات این فیلم را غم و اندوه فراگیرد؛ اما این لحظات آنقدر ها هم اندوه و حالت غمگینی را برای بیننده در بر ندارد. نقش اصلی در این فیلم سینمایی بر عهده سینما مهراد می باشد که به گفته منتقدین این بازیگر آنطور که باید نتوانست نقش اول در این فیلم سینمایی را ایفا کند. همچنین آنها در ادامه بیان کرده اند که این بازیگر با بازی متفاوت خود، بازی بسیار ضعیفی را در این فیلم ارائه کرده است. البته بازی نچندان خوب یک بازیگر به معنای بد بودن یک فیلم نیست.

به طور کلی می توان گفت که فیلم سینمایی شادروان فیلم خوبی برای تماشای آنلاین می باشد. شما می توانید این فیلم را در کنار خانواده و در منزل به راحتی تماشا نمایید و از دیدن آن لذت ببرید.