متعادل سازی چهره چیست ؟

2,431

متعادل سازی چهره به کلیه اعمالی گفته می شود که در آن بتوان عیوب پوست را پنهان کرده و تعادلی مناسب میان اجزای صورت ایجاد کرد به گونه ای که در نهایت بتوان به چهره ای بدون عیب و نقص رسید.

اموزش متعادل سازی چهره زنانه

قطعا نام کانتورینگ در آرایش به گوشتان خورده است، کانتورینگ در واقع همان متعادل سازی چهره بوده و به شما کمک می کند تا در دنیای آرایش از ترکیب رنگ های مختلف بتوانید عیوب چهره را پوشانده و زیبایی های آن را دو چندان کنید. در بسیاری از موارد در چهره افراد با استفاده از روش متعادل سازی اقدام به ترسیم قسمت هایی از صورت می شود که در واقع با صورت واقعی شخص تفاوت بسیاری دارند.

راه های متعادل سازی چهره زنان
روش متعادل سازی چهره زنانه

مثلا شما قطعا دیده اید که در متعادل سازی چهره عروس پس از آرایش دیگر خبری از بینی پهن و بزرگ نیست، و یا شخصی که هیچ گونه برجسته ای بر روی صورت ندارد پس از آرایش دارای گونه هایی برجسته و زیبا خواهد بود. به کلیه این اعمال در واقع کانتورینگ گفته می شود. متعادل سازی بسته به فرم صورت هر شخصی متفاوت خواهد بود. به طور مثال کانتورینگ صورت کشیده دارای تفاوت بسیار زیادی با کانتورینگ صورت های گرد خواهد بود، چراکه در هر فرم صورتی برخی از قسمت ها باید از دید پنهان شوند و برخی از قسمت ها توسط هایلایتر نمایان تر باشد و در صورت ناشی بودن در اصول متعادل سازی چهره نتیجه کار اصلا خوشایند نخواهد بود.

متعادل سازی چهره زنانه فاطمه باستانی
متعادل سازی چهره با گریم توسط فرم صورت

در متعادل سازی چهره باید از تکنیک سایه روشن استفاده کنید. تیغه بینی، میان دو ابرو، چانه و روی گونه های خود را باید با استفاده از رنگی تا دو درجه روشنتر از پوست خود کرم بزنید و زیر استخوان گونه، دو طرف بینی، پیشانی بلند و چانه های بلند را از رنگ هایی تا دو درجه تیره از پوست خود استفاده کنید. نقاط باقی مانده را از کرمی دقیقا هم رنگ پوست خود استفاده کنید.

اموزش متعادل سازی چهره مردانه و زنانه
روش متعادل سازی چهره به چه صورت است

این سایه روشن باعث می شود تا به طور مثال پیشانی بلند شما به دلیل خطای دید ایجاد شده کوتاه نشان داده شود. رنگ ها را به خوبی در یکدیگر محو کنید تا در نهایت چهره ای مصنوعی نداشته باشید. بهترین وسیله برای این کار استفاده از اسفنج های آرایشی است که مرطوب هستند.

متعادل سازی چهره با تکنیک کاموفلاژ

تکنیک کاموفلاژ کمک می کند تا عیوب بسیار قوی در صورت شخص را بتوان به شکل یک معجزه بر طرف کرد. کرم های مخصوص کاموفلاژ در اختیار میکاپ آرتیست های حرفه ای قرار دارد و  برای بر طرف کردن انواع مختلف اسکار، جای جوش قوی، ماه گرفتگی و بسیاری از عیوب پوستی شدید می توان از آنها استفاده کرد. متعادل سازی چهره با کاموفلاژ بسیار با دوام بوده و حتی در برابر رطوبت و تماس نیز مقاوم است. این شیوه از آرایش با هیچ یک از روش های دیگر از لحاظ طبیعی بودن و با دوام بودن قابل قیاس نیست. در این تکنیک ترکیب رنگ ها و در واقع شناخت دقیق رنگ ها همراه با مکملشان بسیار مهم خواهد بود.

دوره متعادل سازی چهره
انواع تصاویر متعادل سازی چهره

در این پک از کرم های کاموفلاژ باید بدانید که رنگ سبز مخفی کننده رنگ های قرمزی بوده و در کسانیکه دارای جوش های بسیار ملتهب یا رگ های خونی روی پوست هستند می توان از آنها استفاده کرد. به طور مثال رنگ بنفش می تواند زردی بیش از حد پوست را پنهان کند و یا رنگ سفید کاموفلاژ جهت متعادل کردن و ملایم کردن رنگ های تیره تر به کار می رود و یا جهت ایجاد برجستگی ها در تکنیک سایه روشن کاربرد گسترده ای دارد.

فیلم متعادل سازی چهره
عکس از پالت متعادل سازی چهره

البته در کانتورینگ، کانسیلر های رنگی نیز موجود است که می توانید از آنها برای پوشاندن عیوب بسیار سطحی استفاده کنید و نباید آنها را با کرم های کاموفلاژ یکی بدانید. زمانیکه از کرم های کاموفلاژ استفاده می کنید باید بدانید که استفاده از آنها در نواحی حساسی مانند دور چشم ها مناسب نیست چراکه به دلیل سنگینی بسیار زیاد منجر به نمایان شدن بیش از حد چین چروک ها و در نهایت ماسیدن خواهد شد.