چگونه بعد از استحمام برای یک روز کاری آماده شویم؟

2,965

استحمام کردن یکی از بهترین فعالیت های روزمره است که می تواند به سادگی خستگی های یک روز شلوغ را از تن شما بیرون کرده و کمک کند تا بتوانید روز خود را با انرژی بیشتری آغاز کنید. اما بهترین نکاتی که باید پس از استحمام رعایت کنید تا در نهایت ظاهری تمیز و زیبا داشته باشید و پس از استحمام آسیبی به مو و پوست شما وراد نشود چیست؟ در این مطلب می خواهیم اصول زیبایی ساده ای را برای شما معرفی کنیم تا به واسطه آن بتوانید پس از یک دوش گرفتن دلچسب به سادگی برای شروع روز خود آماده شوید. همراه با ما باشید.

قدم اول : روش صحیح خشک کردن موی سر با حوله

زمانیکه از حمام خارج می شوید حوله ای مخصوص سر داشته باشید و آن را بر روی موهای خود قرار دهید، این حوله را تنها برای مدت زمان کمی که خیسی موهای شما را بگیرد بر روی سر قرار دهید و از نگهداشتن حوله بر روی موهای خود در مدت زمان طولانی بپرهیزید. هیچ گاه موهای خود را توسط حوله مالش ندهید، اجازه دهید حوله بدون کمترین حرکتی بر روی موهای شما بماند تا آب اضافی از روی موها جذب آن گردد.

قدم دوم : لوسیون بدن چیست و چگونه استفاده می شود؟

جلوگیری از خشکی پوست بدن
نحوه استفاده از لوسیون بدن بعد از حمام

همیشه پس از استحمام از یک لوسیون بدن استفاده کنید. اگر نمی دانید که لوسیون بدن چیست؟ و چه نوع از لوسیونی برای بدن خود باید تهیه کنید توصیه می کنیم قبل از هر چیزی ابتدا نوع پوست خود را شناسایی کنید. اگر پوست بدن شما چرب است می توانید به داروخانه مراجعه کرده و یک لوسیون مخصوص پوست چرب تهیه کنید که تنها پوست بدن شما را آبرسانی کرده و در طول روز مرطوب نگهدارد. این کار باعث می شود پوست بدن که در طول استحمام در تماس مواد شوینده و آب گرم قرار داشته در نهایت به PH مناسب خود رسیده و دیگر دچار کشیدگی و یا خشکی پوست نگردید.

قدم سوم : انتخاب لباس مناسب

اگر پس از استحمام قرار است تا به کار خاصی مشغول شوید الان وقت آن است که از کمد لباسهایتان، پوشاک مناسب روز خود را انتخاب کنید و آنها را مرتب در گوشه ای قرار دهید.

قدم چهارم: انتخاب مرطوب کننده صورت مناسب

انتخاب بهترین مرطوب کننده صورت
انتخاب بهترین سبک از آرایش ملایم صورت

هنوز حوله بر روی موهای شماست و در این مدت زمان کم در حال خشک کردن موهای شما خواهد بود، حال زمان مناسبی است تا به صورت خود نیز رسیدگی کنید. یک آرایش صورت ساده و یک مرطوب کننده مناسب پوست صورت انتخاب کنید. مرطوب کننده های انتخابی باید فاقد روغن باشند تا در صورت شما ایجاد جوش نکنند. بنابراین اگر پوست چربی دارید به کلمه oil free موجود در بسته بندی دقت کنید.

قدم پنجم : چگونه از سرم مو استفاده کنم؟

راهنمای انتخاب بهترین سرم مو
سرم مو و نحوه استفاده از آن

حالا وقت آن رسیده تا حوله ی بر روی موهای خود را باز کرده و به موهای نمناک خود مقداری از سرم مو بزنید. انواع مختلفی از محلول های حالت دهنده مو در بازار موجود است که بسته به نوع موی خود می توانید آنها را تهیه کنید. این محصولات در برخی از موارد دارای خاصیت ترمیم کنندگی داشته و برای کسانیکه موهای آسیب دیده دارند بهترین گزینه خواهند بود. برخی نیز تنها به گرفتن وز موها و بخشیدن حالتی یکدست بسنده خواهند کرد. از میان سرم های موجود می توان به برند های مختلفی همچون سرم موی سینره، سرم موی پنتن، سرم مو استلو و … اشاره کرد.

قدم ششم: خشک کردن مو با سشوار

بافت مو مجلسی و ساده مو ها پس از استحمام
نحوه خشک کردن موها با سشوار و دستگاه های خشک کننده

زمانیکه سرم موی خود را به ساقه مو ها زدید دیگر زمان آن رسیده که موهای خود را توسط یک وسیله گرم کننده خشک کنید. اگر تمایلی به استفاده از دستگاه های خشک کننده ندارید تنها کافیست موهای خود را بافته و یا سر خود را به جلو آورده و موهای خود را بچرخانید و توسط گیره ای بر سر خود محکم کنید. فراموش نکنید استفاده از دستگاه های حالت دهنده و خشک کننده تنها با دمای پایین و فاصله نسبتا دور برای موهای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد، و در صورت استفاده از باد سشوار گرم و یا اتو مو به تدریج موهایی شکننده، کدر و آسیب دیده خواهید داشت.

قدم هفتم : استفاده از اسپری خوشبو کننده و ضد تعریق

انتخاب یک ادکلن زنانه خوشبو و مناسب
استفاده از اسپری های خوشبو کننده

خب تبریک می گوییم! مراحل آماده شدن اصولی پس از استحمام به اتمام رسید و الان وقت آن است که از یک اسپری خوشبو کننده بر روی لباس و بدن خود استفاده کنید و از این همه حس پاکیزگی و زیبایی خود لذت ببرید!