میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

14,489

بشر همواره به دنبال راه های بسیاری برای جوانسازی پوست و رفع عیوب پوستی خود بوده است و از سال های گذشته تا کنون راه های بسیار زیادی برای رفع این مشکلات مورد استفاده قرار گرفته اند. یکی از پر کاربردترین روش هایی که امروزه بسیار از آن استفاده می شود میکرونیدلینگ صورت است، که کمک به رفع جوش، اسکار، آکنه، ترک های پوستی، جوانسازی پوست، بستن منافذ پوستی، درمان لک پوستی، رفع چین و‌ چروک و از بین بردن جای زخم، بخیه می کند.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ اطراف چشم، میکرونیدلینگ دور چشم، میکرونیدلینگ برای مو
روش انجام میکرونیدلینگ با درماپن

در این روش بر اساس نوع پوست از دستگاه میکرونیدلینگ استفاده می گردد که بر روی آن سوزن های بسیار ریزی تعبیه شده است. پزشک با استفاده از این دستگاه در نواحی خاص با توجه به نوع پوست و میزان عیوب پوستی حفره های بسیار ریزی ایجاد خواهد کرد که در نهایت این کار منجر به جذب بهتر مواد درمانی و همچنین افزایش کلاژن سازی خواهد شد. در واقع این روش یک تحریک مکانیکال پوست است که باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد در پوست می شود.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

در این روش ابتدا پزشک از کمی مواد بی حسی بر روی پوست صورت شما استفاده خواهد کرد. بنابراین بیمار در طول انجام این عملیات درد خاصی مشاهده نخواهد کرد؛ بدون استفاده از ماده بی حسی در حد سوزش بسیار اندکی خواهد بود. در این روش پوست دچار خونریزی های کمی خواهد شد که در این شرایط نیز با آنکه پوست صورت سوراخ خواهد شد اما به هیچ عنوان لایه اپیدرم تخریب نخواهد شد.

ایا میکرونیدلینگ لک را از بین میبرد؟

یکی از کاربرد های میکرونیدلینگ پوست از بین بردن لک، جای جوش، اسکار باقی مانده از جوش، جای بخیه و ترک های پوستی خواهد بود. که بنابر عمق لکه ها و عیوب پوستی تا چند جلسه نیاز به درمان خواهد بود. از دیگر موارد استفاده از این روش می توان به درمان سوختگی، درمان ریزش مو و رفع خط خنده اشاره کرد.

میکرونیدلینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

برای برخی از افراد استفاده از روش مذکور توصیه نخواهد شد. افردای که در واقع به عنوان افراد بد زخم (مستعد کلویید) معرفی می شوند و زخم های پوستی آنها به مدت طولانی بهبود نمیابد نباید به سراغ این روش بروند؛ روش جایگزین برای این بیماران مزوتراپى و لیزر و استفاده از کرمها می باشد. افرادی که در ۶ ماه گذشته دارای جوش های فعال بوده اند نیز کیس های مناسبی برای این روش نیستند، برای این افراد بهترین روش ها  آراف فرکشنال خواهد بود.

میکرونیدلینگ بینی، میکرونیدلینگ برای مو بادستگاه درماپن
کدام بازیگر میکرونیدلینگ انجام داده ؟

افرادی که دارای افتادگی شدید و چروک عمیق هستند قطعا از این نوع روش جواب خوبی دریافت نخواهد کرد برای این افراد می توان از روش های درمانی جایگزینی همچون آراف فرکشنال، هایفو تراپى و جراحى استفاده نمود. این روش همچنین برای افراد دیابتی نیز توصیه نخواهد شد و بهتر است در زمان استفاده حتما با پزشک معالج خود صحبت کنید و با توجه به نظر پزشک بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. افرادی که دارای پوستی تیره هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند و به سراغ درمان جایگزین با روش آراف فرکشنال باشند.

این روش همچنین در خانم‌هایی که دوران بارداری و شیردهی هستند و افرادی که مبتلابه عفونت پوستی، بیماری‌های پوستی و هرپس سیمپلکس هستند و بیماران هموفیلی و کسانی که از آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون استفاده می‌کنند نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

میکرونیدلینگ چند بار باید انجام شود؟

بر اساس میزان مشکلات پوستی و عمق آنها در افراد و نوع پوست لازم است ۴ تا ۶ جلسه با توجه به نظر پزشک درمان صورت بگیرد. هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟ هزینه این روش در حال حاضر برای هر جلسه از ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان متغیر خواهد بود.

میکرونیدلینگ چه عوارضی دارد؟

عوارض این روش زمانی خود را نشان می دهد که استفاده از آن برای شخص مناسب نباشد. در همین مطلب گفته شد که این روش برای چه کسانی مناسب نخواهد بود. به طور مثال اگر شما بر روی پوست خود جوش فعال و یا التهاب داشته باشید علاوه بر آنکه التهاب پوستی چندین برابر خواهد شد می تواند منجر به عفونت پوستی نیز گردد. بنابراین قبل از انجام این روش مطلب امروز را به خوبی مطالعه کرده، کلینیک های پوست معتبر را بشناسید و پس از مشورت با پزشک مربوطه اقدام به این کار کنید.

ایا میکرونیدلینگ باعث روشن شدن پوست می شود؟

چند روز بعد میکرونیدلینگ پوست خوب میشه؟ به دلیل کلاژن سازی پس از مدت زمان کمی و حدود چند روز فرد شاهد روشن تر شدن پوست و بهبود در شرایط پوستی خود خواهد بود. میکرونیدلینگ چقدر طول میکشد؟ این روش حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در مطب وقت شما را خواهد گرفت.

چگونه در خانه میکرونیدلینگ کنیم؟

میکرونیدلینگ پوست جوش دار
کدام دستگاه میکرونیدلینگ بهتر است؟

دستگاه میکرونیدلنیگ ی که در خانه مورد استفاده قرار میگیرد با نام درمارولر شناخته خواهد شد. این دستگاه دارای یک غلطک چرخان است که بر روی آن سوزن هایی تعبیه شده است. میکرونیدلینگ که در کلینیک ها و توسط پزشک انجام می شود توسط دستگاه درماپن سوراخ های ریز و عمودی بر روی پوست صورت ایجاد می کنند. این در حالیست که درمارولر که یک وسیله خانگی است قابلیت ایجاد حفره های عمودی را نداشته و اغلب موارد منجر به ایجاد شکاف در پوست و زخم شدن آن خواهد شد. امکان عفونی شدن دستگاه های خانگی به مراتب بسیار بالا خواهد بود که باید بهداشت آن بسیار رعایت گردد. از این رو توصیه می شود از این روش در خانه استفاده نشود. چراکه این دستگاه در حال حاضر یک وسیله منسوخ در دنیا به حساب می آید.

میکرونیدلینگ برای پوستهای حساس

این روش برای پوست های حساس و نازک توصیه نمی شود. خصوصا افرادی که در چند ماه گذشته تحت درمان با داروهای اکوتان (ایزوترتینوین) بوده‌اند، به دلیل پوستی بسیار حساس و نازک به هیچ عنوان نباید تن به استفاده از این روش بدهند.

مراقبت های از پس از میکرونیدلینگ بدن و صورت

  • از کرم های لایه بردار استفاده نکنید.
  • میکرونیدلینگ منجر به حساس شدن پوست خواهد شد، بنابراین استفاده از محصولات با ترکیب اسیدی و یا قلیایی باعث التهاب بیشتر پوست می گردد.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب ممنوع، چراکه در این زمان منافذ پوست باز بوده و این کرم قدرت نفوذ بالایی در پوست شما خواهد داشت که منجر به تغییر رنگ پوست می شود.
  • تا ۴۸ ساعت پس از این روش نباید از هیچ لوازم آرایشی استفاده کرد.
  • عدم استفاده از نوشیدنی های الکلی و یا غذاهای تند
  • عدم استحمام تا ۲۴ ساعت
  • استفاده از کرم های ترمیم کننده، کمپرس سرد و گرم و دست نزدن به پوسته های ایجاد شده کمک بسیار زیادی به بهبود شما خواهند کرد.