مکمل های خانگی افزایش عضله و وزن مخصوص ورزشکاران

4,177

همانطور که می دانید، بیشتر ورزشکاران به جهت تامین انرژی مورد نیاز خود در طول ورزش به ناچار مکمل های شیمیایی مصرف می کنند که بعضا برای بدن آنها در طول زمان ضرر داشته و اثرات جبران ناپذیری را بر جا خواهد گذاشت. از این بین هستند ورزشکارانی که تمایل به داشتن وزنی اضافه بوده و یا علاقمند به بزرگتر شدن عضله های خود هستند. در مطلب امروز و سری مطالب تغذیه و تناسب اندام قصد داریم مکمل های خانگی افزایش عضله و وزن مخصوص ورزشکاران را برای شما معرفی کنیم. هر دو مکمل نام برده از موادی طبیعی تهیه شده و برای افرادی مناسب بوده که به صورت مداوم ورزش می کنند، در غیر اینصورت و در صورت نداشتن تمرینات ورزشی مداوم بهتر است مصرف این مواد قطع شود.

مکمل پروتئینی و کربوهیدرات خانگی جهت افزایش حجم عضله

تمامی مواد گفته شده در جدول را آسیاب کرده و با یکدیگر مخلوط کنید سپس یک قاشق غذاخوری صبح پس از بیدار شدن ،۲ قاشق قبل از تمرین و سه قاشق بعد از تمرین به تنهایی یا همراه با شیر میل کنید. این مخلوط باید در یخچال نگهداری شود و می توانید بنا به خواسته خود وزن مواد را تا حدی تغییر دهید.

 مکمل خانگی افزایش وزن :

تمامی مواد را آسیاب کرده، سپس با یکدیگر مخلوط کنید. به جهت جلوگیری از گلوله گلوله شدن پودر شیرخشک را در آخرین مرحله به مخلوط پودری اضافه کنید. مخلوط گفته شده را به صورت یک تا دو قاشق غذاخوری قبل از صبحانه و حتما با شیر میل کنید. این مخلوط را ۲ قاشق غذاخوری ۳۰-۴۰ دقیقه قبل از تمرین و ۳ قاشق غذاخوری بلافاصله پس از تمرین میل کنید. یادتان باشد برای استفاده از هر ماده غذایی قبل از هر چیزی سلامتی خود را مورد بررسی قرار دهید. این دو مکمل به کسانی پیشنهاد می شود که از سلامت کامل برخوردارند، در غیر اینصورت توصیه می شود که برای افزایش حجم عضله و افزایش وزن به کارشناس تغذیه مراجعه کنید.