هر آنچه که باید درباره مدل مو چتری بدانید

71,340

مدل مو چتری از جمله مدل هایست که همیشه محبوب و پر طرفدار بوده و با گذشت سالها هنوز از جذابیت آن کم نشده است. فرقی ندارد دارای یک مدل موی کوتاه زنانه زیبا هستید یا بلند، مطمئن باشید مدل موی چتری یکی از دسته انواع مختلف مدل مو جذابی است که می تواند زیبایی زیادی را برای شما فراهم کند. نکته مهمی که باید در این باره به خاطر بسپارید این است که این مدل مو بیشتر به افرادی که دارای پیشانی بلندی هستند خواهد آمد، چراکه علاوه بر زیبایی کمک می کند تا از بلندی پیشانی کم شده و چهره به تعادل بیشتری برسد. بنابراین اگر دارای پیشانی بلندی هستید توصیه می کنیم حتی برای یکبار هم که شده دل را به دریا زده و این مدل از مو را نیز تست کنید.

موی چتری به چه صورت هایی می آید؟

مدل موی چتری برای صورت بیضی

قطعا تا کنون از خود این سوال را پرسیده اید که “ایا موی چتری به من میاد ؟ “برای یافتن این سوال راه های ساده ای پیش روی شما قرار دارد. اما قبل از انتخاب این مدل مو و کوتاه کردن مدل مو چتری جلو ابتدا شکل هندسی صورت خود را بیابید. برای این کار می توانید به عکس بالا مراجعه کرده و بررسی صورت خود را آغاز کنید.

مو چتری ب چ صورتی میاد؟
انواع مختلف از مو چتری دخترانه
موهای چتری و حال من چه داغون
انواع مختلف از جدیدترین مدل مو چتری حالت دار
انواع مختلف از مدل موی چتری خوشگل
انواع مدل مو چتری جلو صورت حالت دار

نکته بسیار مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که اگر مدل مو چتری عروسکی، مو چتری کج، مو چتری فر و … با فرم صورت شما تناسب و همخوانی نداشته باشد ممکن است ظاهر و چهره تان نامطلوب به نظر برسد، پس بهتر است هنگام انتخاب کوتاهی موی چتری وسواس لازم را به خرج دهید. صورت شما ممکن است به شکل بیضی، مستطیل، گرد، مربع یا مثلث و یا به شکل یک قلب یا لوزی باشد.

عکس انواع مختلف از مدل موی چتری سلبریتی ها
مدل موی چتری تیلور سویفت
گالری جدیدترین مدل های موی چتری شیک
زیباترین مدل موی چتری ساده
جدیدترین مدل های مو چتری خنده دار و زیبا
مدل بسیار زیبا از مو چتری فر و حالت دار
 • صورت مربع: صورت های مربعی شکل باید از موی چتری پرپشت و صاف پرهیز کنند زیرا این مدل مو شکل مربعی فک انها را تشدید می کند. موهای چتری صاف کم پشت تا پایئن ابروها و یا چتری یکطرفه برای این افراد مناسب تر است.
 • مو چتری صورت گرد: مو چتری کج صورت های گرد را بسیار جذاب و گیرا می کند. زیرا در زاویه ای که چتری ها روی صورت می نشیند کمی چهره را باریک و لاغرتر نشان می دهد. انتهای چتری را طوری تنظیم کنید که با بقیه موها ترکیب شود.
 • مو چتری برای صورت بیضی: اگر صورت بیضی دارید خیلی خوش شانس هستید زیرا انواع مدل موی چتری صورت شما را متعادل و زیبا می کند. این مدل باعث گردتر به نظر رسیدن صورت می شود، و اگر شما پیشانی کشیده ای دارید بهتر است از این مدل برای کوتاه کردن موهایتان استفاده کنید. مدل مو چتری صاف باعث کادربندی صورت های بیضی شکل می شود و این مدل برای افرادی مناسب است که دارای موهای لخت و صافی می باشند.
انواعمختلف از موی چتری پیشانی کوتاه
مو چتری صورت گرد ساده و زیبا
ساده ترین مدل های مو چتری بچگانه
ساده ترین مدل مو چتری عروسکی
گالری متشکل از انواع مدل مو چتری حالت دار یک طرفه
زیباترین مدل موی چتری حالت دار ۲۰۱۹
 • صورت مستطیل: برای صورتهای مستطیل ، موهای چتری کم پشت صاف و یا کج مناسب تر است. موهای چتری صاف پر پشت مربع بودن فک شما را تشدید می کند بنابراین از این مدل پرهیز کنید.
 • صورت قلبی شکل: معمولاً داری پیشانی های پهن و عریض و چونه باریک و کوچک هستند بنابراین موهای چتری پرپشت باعث می شود صورتشان نامتعادل به نظر برسد اما موهای چتری کج نامتقارن باعث می شود صورتشان زیباتر و متعادلتر به نظر برسد.
 • صورت مثلثی: اگر صورت شما مثلثی شکل است هم موهای چتری صاف پرپشت و هم موهای چتری صاف کم پشت برای شما مناسب است زیرا این مدل موها باعث می شوند صورت شما متعادل تر به نظر برسد.
 • صورت لوزی: صورتهای لوزی شکل هم می توانند از انواع موهای چتری با خیال راحت استفاده کنند زیرا این مدل مو در هر شکلی برای صورت آنها مناسب است.

چگونه بدون کوتاهی موی چتری درست کنیم؟

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد تمایلی به کوتاهی مو های خود ندارید و برای مدت زمانی کوتاه و یا حتی برای تست کردن اینکه  آیا موی چتری به شما می آید یا خیر می خواهید این مدل را نیز امتحان کنید دو راه پیش رویتان خواهد بود. اولین راه این است که از موهای بلند خود استفاده کنید، و همانند تصاویر زیر آنها را شکل دهید. راه دوم هم استفاده از انواع موهای مصنوعی به شکل مو چتری است که توسط گیره به جلوی موهای شما متصل شده و کمک می کند بدون کوتاهی مو چتری داشته باشید.

چگونه موهای چتری را صاف کنیم؟
موی چتری را چطور درست کنیم؟
 1. موهای خود را به سمت عقب شانه کرده و سپس بصورت دم اسبی ببندید.
 2. بخش انتهایی دم اسبی موی خود را جلو آورده و بلندی مو چتری را به گونه ای که علاقه دارید تنظیم کرده و سپس توسط گیره مو در جای خود محکم کنید.
 3. کمی اسپری تافت به روی بخش دم اسبی مویتان اسپری کنید، حالا موها را کمی پیچانده و به شکل مدل موی گوجه ای در بالای موهای خود توسط گیره محکم کنید.
 4. در نهایت چتری های مو را اتو بکشید و روی پیشانی مرتب کنید. این مدل مو عموما ظاهری بهم ریخته دارد پس اجازه دهید به همان شکلی که در طبیعتش است باقی بماند.
مدل مو چتری تیکه ای و مصنوعی
یکی از انواع مدل مصنوعی از موی تل چتری

چگونه مدل موی چتری بزنیم ؟

ساده ترین راهی که می توانید توسط آن مدل مو چتری تو صورت داشته باشید این است که طبق تصویر زیر ابتدا مقداری از موهای جلو صورت را جدا کرده و به خوبی شانه بزنید. بهتر است کمی موهای خود را خیس کنید تا تسلط بیشتری روی آنها داشه باشید. حالا همانطور که مو را با دو انگشت خود گرفته اید به یک سو بپیچانید و سپس با اندازه گرفتن بلندی موهای خود آنها را از زیر قسمت پیچ خورده قیچی کنید.

چند مدل موی چتری سلبریتی ها
چگونه موهای چتری را درست کنیم؟
مدل زیبا از موی چتری مناسب با شال
مدل موهای چتری صورت گرد