چه مسواک هایی از نظر دندانپزشکان پیشنهاد میشود؟

5,730

مشخصات مسواک استاندارد

مسواک در بهداشت و سلامت دندان ها نقشی بسیار مهم را ایفا می کند، یکی از ویژگی های مهم در یک مسواک فارغ از جنس و مارک این است که بتواند دندان های شما را به طور کامل و موثری پاک کند. اما چه مسواک هایی از نظر دندانپزشکان پیشنهاد میشود؟ با ما در مجله سبک زندگی آریسته همراه باشید تا به شرح برترین ویژگی های یک مسواک سالم و استاندارد از نظر دندانپزشکان بپردازیم.

۱- مسواک هایی که دارای رشته های نایلونی هستند بهترند

دقت کنید رشته های نایلونی مسواک نرم و متوسط باشند و به هیچ عنوان مسواک هایی با رشته های سخت و زبر را انتخاب نکنید، چراکه این نوع از مسواک ها منجر به آسیب لثه شده و در پاره ای از موارد منجر به سایش دندان ها خواهند شد. یادتان باشد سر مسواک باید شکلی گرد و بدون زاویه داشته باشد تا به لثه ها آسیبی وارد نکند.

۲- سر مسواک باید متناسب با دهان افراد باشد

مسواکی را انتخاب کنید که با اندازه دهان شما متناسب باشد، این مسواک ها باید دارای سری منحنی باشد تا منجر به آزردگی دهان نشوند. مسواک ها باید دسته ای بلند داشته باشند تا در استفاده از آنها به سطوح پشتی دندان ها و دندان های انتهایی نیز دسترسی وجود داشته باشد.

۳- مسواک برقی خوب یا بد؟

به گفته دندانپزشکان تفاوتی میان مسواک های برقی و ساده وجود ندارد، عموما این نوع از مسواک ها برای کسانی مناسب هستند که از محدودیت های حرکاتی برخوردار می باشند، به طور مثال کودکان و یا افراد سالخورده و معلولین به دلیل محدودیت های حرکتی به خوبی قادر به پاکسازی دهان و دندان نخواهند بود از این رو مسواک های برقی برای این افراد مناسب هستند. در این بین افرادی که تحت درمان ارتودنسی ثابت نیز هستند برای آنکه به حداکثر بهداشت دهان برسند مسواک های برقی برایشان مناسب تر خواهد بود.