کدام مدل موی مردانه برای من مناسب است؟

86

گرچه همه ما باور داریم که ظاهر، چندان مسأله مهمی نیست و “انسان‌ها تنها به مِهر ز یکدیگر برترند” اما نمی‌توان از تأثیری که ظاهر افراد در روابط اجتماعی آن‌ها دارد غافل شد. ما امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که تقریباً برای هر عیب ظاهری یک چاره پیدا شده است.

در نتیجه در دنیای مجازی و واقعی پر شده است از انسان‌هایی با ظاهر بی‌نقص! بنابراین برای عقب نماندن از دیگران این مهم است که هر فردی تا حدی به زیبایی ظاهری خود اهمیت دهد تا بتواند روابط اجتماعی مؤثرتری را رقم بزند. تقریباً یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر‌گذار بر زیبایی مردان را می‌توان موی آنان دانست.

در ادبیات معمولاً از زیبایی موی زنان صحبت شده است اما قطعاً تأثیر مدل موی مردان بر روی ظاهر آن‌ها، یک موضوع دست کم گرفته شده است. انتخاب یک مدل موی مردانه خوب می‌تواند بسیار زیبایی چهره و استایل یک فرد را افزایش دهد و از طرفی دیگر، یک مدل موی اشتباهی می‌تواند همه تلاش‌های مردان برای جذاب شدن را خراب کند.

آشنایی با اهمیت تناسب مدل مو و حالت چهره همچنین آشنایی با مدل مو‌های مردانه مختلف می‌تواند بر انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل مو تأثیرگذار باشد.

مدل مو مردانه
مدل مو مردانه

حالات چهره مختلف کدام‌اند؟

معمولاً وقتی می‌خواهیم چهره فردی را برای شخصی دیگر توصیف کنیم قبل از شرح جزئیات، حالت چهره او اعم از مستطیلی، دایره‌ای، مربعی، بیضی شکل و… را عنوان می‌کنیم. در انتخاب مدل موی مردانه حالت چهره اولین و مهم‌ترین موضوعی که فرد باید به آن توجه کند؛ چرا که مدل مو و حالت چهره از یکدیگر تأثیر می‌پذیرند و یک انتخاب اشتباه می‌تواند ظاهر فرد را به شکلی بد تغییر دهد. اگر نمی‌دانید که حالت چهره شما کدام است، نگران نباشید چرا که در ادامه با حالات مختلف چهره آشنا خواهید شد.

صورت مستطیلی

افراد دارای چهره مستطیلی، معمولاً پیشانی عریضی دارند. از دیگر ویژگی‌های این افراد می‌توان به عریض بودن چانه و گونه‌ها اشاره کرد. طول صورت نیز در افراد دارای چهره مستطیلی، زیاد است. گفته می‌شود که به علت طول زیاد صورت، مدل موی پسرانه‌ای که انتخاب می‌شود باید به گونه‌ای باشد که به طول چهره نیافزاید. همچنین مدل مو پسرانه انتخابی نباید پفدار و حجیم به نظر برسد. معمولاً مدل مو‌هایی که شامل فرق کج هستند، مو‌های بلند دم اسبی بسته شده یا من‌بان (man bun) انتخاب خوبی برای این افراد به حساب می‌آیند.

صورت بیضی

مدل موی مردانه
مدل موی مردانه

افرادی که صورتی بیضی شکل دارند معمولاً چانه‌هایی باریک و کوچک دارند اما عرض پیشانی و گونه در این افراد زیاد است که باعث می‌شوند چهره او تقریباً شکل یک بیضی به نظر برسند. معمولاً به این افراد مدل مویی پیشنهاد می‌شود که به شدت بیضی شکل بودن چهره آن‌ها نیافزاید. مدل مو‌های کوییف (Quiff) و پمپادور (pompadour) که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد، انتخاب‌های خوبی برای این افراد هستند. همچنین سر تراشیده یا مو‌های بسیار کوتاه نیز برای این افراد گزینه‌های مناسبی هستند.

صورت مربعی

برخی از افراد مدل چهره مربعی را با مستطیلی یکی می‌دانند؛ اما خوب است بدانید گرچه صورت مربعی و مستطیلی به صورت کلی تشابهاتی دارند اما تفاوت‌هایی نیز در میان آن‌ها وجود دارد. اولین تفاوت قاعدتاً طول صورت است که در افراد با چهره مربعی، کم‌تر است. در افراد با چهره مربعی شکل، فک طول بیشتری داشته و قوی‌تر به نظر می‌رسد. چهره مربعی شکل برخلاف چهره مستطیلی، با مدل مو مردانه پرحجم رابطه بهتری دارد و مدل مو‌های پفدار، انتخاب مناسبی برای افراد صورت مربعی به حساب می‌آید. مدل موی آندر کات (under cut) که در ادامه به شما معرفی خواهد شد نیز انتخاب متوازنی است.

صورت دایره‌ای یا گرد

در حالت چهره دایره‌ای، تقریباً عرض تمامی اعضای چهره یکسان است و چهره فرد، از زاویه‌ای برخوردار نیست. به همین خاطر باید مدل موی او به شکلی باشد به چهره او زاویه و بُعد ببخشد و به طور کلی، از میزان گرد بودن آن بکاهد و حالت گرد آن را کم‌تر نشان دهد. گفته می‌شود که مدل موی پمپادور برای این افراد دارای چهره گرد نیز انتخاب مناسبی است.

مدل مو پسرانه
مدل مو پسرانه

آشنایی با چندین مدل مو کوتاه پسرانه و بلند

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، آشنایی با چند مدل از پرطرفدارترین مدل موی پسرانه کوتاه و بلند، می‌تواند در فرآیند انتخاب مدل موی صحیح بسیار تأثیر بگذارد. در ادامه با مدل مو‌هایی که در بخش پیش به آن‌ها اشاره شد، بیشتر آشنا خواهید شد.

مدل موی کوییف

مدل موی مردانه کوییف از پرطرفدارترین مدل مو‌ها در میان مردان جوان است. در این مدل مو، معمولاً کناره‌های مو کوتاه هستند و قسمت بالایی بلند است. مو‌های قسمت بالایی سر معمولاً از عقب سر به شکل نامنظمی به سمت جلوی سر‌شانه می‌شوند و مو‌های جلویی به سمت عقب! به همین خاطر قسمت جلویی مو حالتی قایقی شکل به خود می‌گیرد.

مدل موی پمپادور

مدل موی پمپادور، مدل موی مردانه‌ای است که در آن قسمت بالایی مو بلند است. این مو‌های بلند معمولاً همگی به سمت عقب کشیده شده و حالت می‌گیرند. قسمت‌های کناری مو در این مدل می‌توانند بسیار کوتاه و یا حتی سفید (کاملاً بدون مو) باشند. همچنین خوب است بدانید موی این قسمت‌ها می‌تواند بلند باشند که در این صورت آن‌ها نیز به سمت عقب کشیده می‌شوند.

استایل موی مردانه
استایل موی مردانه

مدل موی آندر کات

در این مدل مو، بغل و پشت مو کاملاً کوتاه می‌شود تا حدی که ممکن است این بخش‌ها سفید به نظر برسند. قسمت بالایی مو در مدل موی مردانه آندر کات، بلند است تا حدی که ممکن است کمی کناره‌های کوتاه خود را پوشش دهد. در این مدل مو کل قسمت بالایی مو به سمت عقب کشیده می‌شود.

همانطور که خواندید انتخاب مدل موی صحیح بر اساس حالت چهره، مهم‌ترین چیزی است که باید هنگام انتخاب مدل موی مردانه در نظر گرفت. بنابراین هر چه مدل‌های بیشتری را فرد بشناسد، می‌تواند بهتر انتخاب کند. در مطلبی که خواندید با چندین مدل موی مردانه پرطرفدار آشنا شدید اما خوب است بدانید که برای آشنایی با مدل مو‌های بیشتر می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن بنکوی مراجعه کنید. بنکوی یک سیستم نوین و هوشمند در خصوص معرفی کسب و کارهاست که نظرات کاربران آن همیشه باعث عملکرد بهتر در انتخاب می‌شوند. شما می‌توانید جهت آشنایی با انواع مدل موهای بیشتر و آشنایی با سیستم بنکوی به سایت آن به نشانی اینترنتی https://benkoy.com/ مراجعه نمایید‌.

منبع:

https://benkoy.com/blog/post/types-of-hairstyle-for-men