ترفند ترک نخوردن رژلب روی لب ها

3,670

اگر به خاطر داشته باشید در مطالب گذشته مفصل درباره آموزش رژلب زدن حرفه ای برای شما صحبت کردیم. برای پاسخ به این سوال که “چگونه رژ لب بسازیم” می توانید به مطلب مذکور مراجعه کنید. در مطلب امروز می خواهیم به شما بگوییم چطور می توانید از ماسیدن رژ روی لب و ترک خوردن آن جلوگیری کنید.

راه های جلوگیری از ماسیدن رژ لب

ماسیدن رژ لب دلایل متعددی می تواند داشته باشد، یکی از دلایل مهمی که منجر به این مشکل خواهد شد جنس رژلب انتخابی شما خواهد بود. این مشکل بیشتر در استفاده از رژلب مات پدیدار خواهد شد؛ که برای از بین بردن این مشکل در مواقعی که قصد استفاده از رژ لب مات را دارید راه هایی پیش روی شما خواهد بود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

راه های جلوگیری از ماسیدن رژ لب
راه های جلوگیری از ترک خوردن رژلب بر روی لب ها
 • عموما ترک خوردن رژلب و ماسیدن آن به جنس لب های شما نیز وابستگی شدیدی دارد. شاید برای شما باور کردنی نباشد اما لب ها نیز به صورت دوره ای نیاز به اسکراب شدن دارند و لازم است تا آنها را لایه برداری کنید. این لایه برداری از لب ها علاوه بر آنکه کمک می کند تا رنگ لب های شما زیباتر باشد، به جهت جلوگیری از ماسیدن رژ لب نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود. پس از لایه برداری لب ها لازم است تا با استفاده از یک روغن مغذی همچون نارگیل، زیتون، بادام شیرین و … لب ها را چرب کنید تا خشک نشوند.
 • همیشه پس از آنکه رژ لب را بر روی لب های خود زدید توسط یک دستمال کاغذی به آرامی اضافات رژ لب را بگیرید. اینکار کمک می کند تا در نهایت رژ لب بر روی لب ها حالت ماسیدگی نداشته باشد.
 • می توانید برای جلوگیری از ترک خوردن رژلب ها در انتها بر روی آنها کمی برق لب استفاده کنید. این ماده کمک می کند تا رطوبت ایجاد شده مانع از ترک خوردن لب های شما شود.
 • همواره قبل از استفاده رژ لب از بالم های لب استفاده کنید. این کار باعث می شود تا لب های شما رطوبت لازم را بدست آورده و دیگر رژ لب بر روی لب ها دچار ترک خوردگی نشود.

چگونه اسکراب لب بسازیم؟

اسکراب لب چیست؟ اسکراب لب همانند اسکراب بدن عمل خواهد کرد، این نوع از اسکراب به دلیل داشتن دانه های درشت و کمی سخت کمک به برداشتن لایه های مرده پوست لب شما می کنند و در نهایت منجر به لطافت و زیبایی لب ها می شوند. برای درست کردن اسکراب لب خانگی مواد بسیار زیادی در اختیار شما قرار دارد.

خواص اسکراب لب و نحوه استفاده از آن
آموزش درست کردن اسکراب لایه بردار لب

اسکراب لب با دارچین، اسکراب لب با روغن نارگیل، اسکراب لب با عسل و شکر، اسکراب لب با نمک، اسکراب لب با شکر قهوه ای و …. همگی می توانند کمک حال شما باشند و تهیه آنها بسیار ساده خواهد بود. نکته بسیار مهمی که در تمامی مدل های اسکراب لب وجود دارد این است که شما اساسا نیاز به ماده ای خشک و زبر و ماده ای مایع دارید تا دارای دانه های ریزی باشد که بتوان با ماساژ دادن آن بر روی لب ها پوسته های ریز را از بین برد.

برای این کار می توانید از دانه های شکر استفاده کنید. مقداری مساوی از دانه های شکر را همراه با روغن نارگیل، عسل، دارچین، پودر کاکائو و شیر و یا مواد دیگر مخلوط کنید و سپس برای مدت زمان ۲ تا ۳ دقیقه لب ها را به آرامی ماساژ دهید. به طور مثال برای تهیه اسکراب لب خانگی می توانید مقداری از شکر را با عسل مخلوط کنید و این ترکیب را بر روی لب ها ماساژ دهید. و یا مقداری پودر کاکائو و شکر قهوه ای را همراه با مقدار کمی شیر مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را بر روی لب های خود بمالید.

درمان خانگی ترک لب ها

عموما خشکی لب بیشتر در فصول سرد سال رخ می دهد، سرمای هوا و عدم تمایل به مصرف آب می تواند یکی از مسائلی باشد که اکثر افراد دچار خشکی و ترک لب می شوند.

راه های درمان ترک لب در زمستان
روش های مختلف از درمان ترک لب در خانه
 • زمانیکه لب های شما خشک می شوند به هیچ عنوان آنها را توسط بزاق دهان خیس نکنید، قطعا متوجه شده اید که هر بار با انجام این کار تنها وضعیت را برای لب های خود سخت تر کرده اید!
 • غذاهای محرک را برای چند روزی کنار بگذارید، غذاهایی که منجر به تشدید خشکی لب های شما می شوند را کنار گذاشته و یا پس از مصرف آنها حتما لب های خود را به آرامی بشویید و توسط دستمالی نرم خشک کنید.
 • فراموش نکنید برای حل این مشکل اولین کار پیش روی شما مصرف آب بیشتر در طول روز است.
 • می توانید از روغن نارگیل طبیعی استفاده کنید. این روغن دارای خاصیت مرطوب کنندگی بسیار بالایی است و برای پوست و مو خواص بسیار زیادی دارد. از این رو می توانید چندبار در روز لب های خود را توسط این روغن چرب کنید.
 • از ژل آلوئه ورای طبیعی استفاده کنید. ژل آلوئه ورا یکی از منابع بسیار عالی در رطوبت رسانی بوده و به خوبی می تواند خشکی پوست و سوزش آن را کنترل کند.
 • استفاده از خیار برش خورده بر روی لب ها نیز بسیار موثر خواهد بود و منجر به آبرسانی لب ها خواهد شد.
 • استاده از وازلین و گلیسیرین نیز می تواند گزینه ای مناسب برای رفع خشکی لب ها باشد.
 • استفاده از ترکیب عسل و وازلین نیز می تواند در بهبود شرایط شما موثر واقع شود. برای اینکار ابتدا کمی عسل بر روی لب ها مالیده و پس از گذشت چند دقیقه مقداری وازلین به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا چند دقیقه دیگر بر روی لب ها باقی بماند و سپس بشویید.
 • اگر پس از گذشت چند روز این مشکل بر طرف نشد و ترک های روی لب عمیق بود حتما به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت سلامتی شما مورد بررسی قرار گیرد.