لیفت مژه چیست و چه تفاوتی با لمینت مژه دارد

9,192

مژه ها در صورت هر فردی یکی از اعضای بسیار مهم در زیبایی هستند، هرچه مژه ها بلند تر، خوش فرم تر و ضخیم تر باشند زیبایی بیشتری را برای صورت فرد به همراه خواهند داشت. به همین دلیل است که خانم ها چه در آرایش صورت ملایم و چه غلیظ از ریمل استفاده می کنند. در مطلب امروز آریسته به شما می گوییم که لیفت مژه چیست و چه تفاوتی با لمینت مژه و اکستنشن مژه دارد، تا انتها همراه با ما باشید.

لیفت مژه چیست؟

هر روز که می گذرد راه های بسیاری برای افزایش زیبایی صورت افراد به وجود می آید. روش های نوینی که یک به یک در مطالب گذشته برای شما توضیح داده شد. در پست های قبل مطلبی کامل و جامع درباره کاشت مژه و اکستنشن برای شما تهیه کردیم، لیفت مژه نیز همانند کاشت و اکستنشن یکی از راه های زیبایی مژه موقت است که در آن کمک می کنند تا مژه ها از ریشه فر خورده، بلند تر باشد و زیبایی بیشتری را برای فرد داشته باشد.

چگونه در خانه لیفت مژه انجام دهیم
لیفت مژه چگونه است ؟

لیفت مژه با مواد طبیعی همچون مواد ویتامینه و کراتینه و روغن ها به مژه ها حالت داده و در نتیجه مژه های ضخیم تر و بلند تر و زیباتر خواهید داشت. در واقع لیفت یک عمل درمانی برای مژه ها بوده که عوارض بسیار کمی داشته و اگر با مواد خوب و طبیعی انجام شود در نهایت منجر به تقویت مژه ها شده و اثرات درمانی آن نیز کاملا مشهود خواهد بود. نکته مهمی که باید درباره لیفت و لمینت مژه بدانید این است که این روش ها برای کسانیکه مژه های خیلی کوتاه دارند مناسب نیست و برای کسانی است که از مژه های معمولی و بلند و بی حالت بهره برده اند.

لمینت مژه چیست ؟

لمینت مژه هیچ تفاوتی با لیفت ندارد، تنها لازم است بدانید که در لمینت مژه از رنگ هایی بخصوص استفاده می کنند تا در نهایت مژه های شما ضخیم باشد و نیازی به زدن ریمل نداشته باشید.

فرق بین لیفت و لمینت مژه چیست ؟

“لیفت مژه بهتره یا لمینت ؟”  اگر شما نیز این سوال را دارید لازم است بگوییم که در واقع لیفت مژه پیش نیازی برای لمینت مژه خواهد بود؛ این دو روش تقریبا با یکدیگر یکسان هستند با این تفاوت که در لمینت از رنگدانه هایی برای رنگ کردن ابروها نیز استفاده می شود که نقش ریمل را برای شما بازی خواهند کرد و منجر به ضخامت بیشتری خواهند شد که این افزایش ضخامت به سلیقه شما انجام می شود. این در حالیست که در لیفت تنها مژه های شما حالت دار خواهند شد و مرحله رنگ آمیزی در آنها وجود نخواهد داشت. اما همانطور که گفته شد برای انجام لمینت مژه حتما باید لیفت ابتدا انجام گردد.

لیفت مژه چقدر دوام دارد؟

لیفت مژه حدود ۲ تا ۳ ماه و لمینت مژه حدود ۳ هفته بسته به نوع نگهداری و رسیدگی به مژه ها ماندگاری دارند.

لیفت مژه چقدر طول میکشد ؟

لیفت مژه توسط پزشک و افراد متخصص انجام می شود
لیفت مژه برای زنان باردار هیچ منعی ندارد

پروسه انجام لیفت مژه بسته به طول مژه ها و نوع آن ها بین یک الی دو ساعت زمان میبرد.

چگونه اثر لیفت مژه را از بین ببریم ؟

بهترین کار برای داشتن لیفت و لمینت مناسب مراجعه به مراکزی است که این کار را به صورت تخصصی انجام می دهند. اما برای ریمو لیفت مژه می توان از روغن نارگیل به طور مکرر استفاده کرد. در این بین ریلکسی مژه نیز توسط مراکز لمینت و لیفت صورت میگیرد که می توانند منجر به از بین رفتن سریع لیفت شوند.

آیا لیفت مژه عوارض دارد ؟

لیفت مژه در مقابل دیگر روش ها دارای عوارض کمتری بوده چراکه در آن چسب و مواد شیمیایی بر روی مژه ها باقی نمی ماند. در این روش مژه ها از ریشه فر شده و در نهایت شاهد شکستگی در مژه های خود نخواهید بود. البته تمام این موارد بستگی به مرکزی دارد که در آن کار لیفت و لمینت مژه را انجام می دهید! در مواردی به دلیل استفاده از مواد نامرغوب امکان ایجاد حساسیت و آلرژی و در نهایت اگزما، التهاب، قرمزی و ورم پلک‌ها  وجود دارد. گفتنی است در صورت ایجاد اگزما ریزش شدید مژه ها نیز در کمین شما خواهند بود!

لیفت مژه چگونه انجام میشود ؟

لیفت مژه به روش خانگی ساده و زیبا
نحوه انجام لیفت مژه در خانه و مراکز آرایشگاهی

برای انجام لیفت مژه قبل از هر کاری پاکسازی مژه ها را انجام می دهند و با استفاده موادی دور پلک و مژه های شما کاملا تمیز می شود. سپس دو باند سیلیکونی متناسب با اندازه مژه های شما توسط چسبی بر روی پلک چسبیده شده و با استفاده از سرم مخصوصی که بر روی این دو باند نیز زده می شود مژه ها توسط انبری باریک به سمت بالا کشیده شده و بر روی آن می چسبند.

چگونه در خانه لیفت مژه انجام دهیم ؟ مراحل لیفت مژه چگونه است
لمینت مژه به چه صورت است

حالا برای آنکه مواد به خوبی کار کند لازم است تا یک پارچه بر روی مژه قرار داده و سپس سطح آن با یک حوله پوشانده شود تا گرمای حاصله کمک به لیفت مژه ها کند. پس از گذشت مدت زمانی از رنگ مخصوص برای لمینت کردن مژه ها استفاده می شود و بدین شکل مژه های فرد ضخیم تر وپر رنگ تر خواهد شد.

آیا لیفت و لمینت مژه نماز دارد ؟

لیفت مژه در شرع هیچ مشکلی برای انجام وضو و غسل ایجاد نخواهد کرد. چراکه اساسا در قانون دین اسلام هر ماده اضافی که بر روی اعضای مختلف بدن در هنگام وضو قرار بگیرد به طوریکه امکان رسیدن آب به محل وجود نداشته باشد وضو و غسل را باطل خواهد کرد. در صورتی که از بین بردن این مانع شخص به مشقت افتاده و یا عملا غیر ممکن باشد باید وضو جبیره ای گرفته شود. در لیفت مژه هیچ ماده ای به صورت مانع بر روی مژه های فرد قرار نمیگیرد.

نگهداری و مراقبت پس از انجام لمینت و لیفت مژه

  1. تا یک روز کامل پس از انجام لیفت نباید به صورت خود آب بزنید.
  2. بهتر است از ریمل های ضد آب استفاده نکنید.
  3. روغن ها عموما منجر به کاهش عمر لیفت و لمینت خواهند شد.