سفر به لاهیجان و معرفی دیدنی های آن

2,371

لاهیجان یکی از شهر های قدیمی ایران است، شهری زیبا و دیدنی با طبیعتی چشم گیر و تاریخی غنی که یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران به حساب می آید. لاهیجان یکی از دسته شهرستان هاییست که هر ساله و در هر فصلی میزبانی گردشگران بوده و به عروس گیلان و سرزمین چای معطر و شهر بهار نارنج شهرت دارد. گفتنی است این شهر در زمان حکومت کیائیان و در اوایل قرن ۸ هجری قمری فتح شد و در آن زمان محل حکومت آنها شناخته شد.

جاهای دیدنی لاهیجان

روستاهای لاهیجان و دیدنی های لاهیجان
دیدنی های طبیعی لاهیجان

در لاهیجان شاهد جاذبه های طبیعی بسیاری همچون : مجموعه تفریحی بام سبز ، آبشار شیطان کوه ، تله کابین و شهربازی ، تالاب بین المللی امیرکلایه با انواع گیاهان و پرندگان زیبا، دریای زیبای خزر در شمال شهرستان و کوه سرسبز البرز در جنوب شهر، استخر طبیعی حاجی آباد، مرداب زیبای سوستان با درختان جنگلی، محور توریستی شیخ زاهد، مراتع وسیع برنج، باغات توت وتولید پیله و نوغان، ایستگاه تحقیقات گل و گیاهان زینتی، پارک بعثت (باغ ملی)،  پارک جنگلی میر صفا، سواحل امیر آباد، روستای بکر و زیبای چی چی نی کوتی خواهید بود.

آب و هوا و دیدنی های تاریخی لاهیجان
دیدنی های تاریخی لاهیجان

در این بین جاذبه های تاریخی و فرهنگی و مذهبی بسیاری نیز در لاهیجان قرار داشته که دیدن از آنها خالی از لطف نخواهد بود. از میان جاذبه های تاریخی این منطقه می توان به آرامگاه کاشف السلطنه، بقعه شیخ زاهد گیلانی، بقعه چهار پادشاهان در مرکز شهر، مسجد اکبریه در محله گابنه، حمام گلشن، پل خشتی لاهیجان، خانه محمد صادقی، بقعه میر شمس الدین، مسجد جامع لاهیجان و … اشاره کرد.

آب و هوای لاهیجان

اب و هوای لاهیجان و ابشار آن
ابشار و تله کابین لاهیجان

لاهیجان از دسته شهر های گیلان است که جزو زیباترین ها به حساب می آید. لاهیجان در موقعیت جغرافیایی کوهپایه ای قرار داد که تپه ماهور های بسیاری آن را به بوته های چای سبز متصل کرده و زیبایی فوق العاده ای به آن بخشیده است. این شهر سرزمینی هموار و جلگه ای است که حاصل رسوبات به جا مانده از رودهای گیلان می باشد. آب و هوای لاهیجان در بخش جلگه ای معتدل مرطوب و در قسمت کوهستانی سردسیر و خوش است.

اقامت در لاهیجان/ مسیر لاهیجان روی نقشه

خوشبختانه لاهیجان به دلیل آنکه هر ساله در دل خود شاهد گردشگران بسیاری است دارای امکانات رفاهی و اقامتی بسیاری بوده و در آن می توانید از سوییت های ارزان قیمت تا هتل های چند ستاره را یافته و از سفر خود لذت ببرید. در سفر به لاهیجان می توانید محصولاتی ناب همچون چای بسیار خوش عطر و با کیفیت و اصیل ایرانی، کلوچه های سنتی و کوکی که مخصوص شهر لاهیجان است و برنج با کیفیت را به سوغات ببرید. در این بین محصولات دیگری همچون انواع و مربا ( تمشک ، بهار نارنج و بالنگ و … ) و ترشی و ها علی الخصوص ( سیر ترشی ) و انواع رب های ترش و خوش مزه ( انار ـ گوجه و..) و نان های محلی و سنتی و ماهی تازه صید شده و ماهی شور و دودی شده، صنایع دستی ( بامو بافی ، حصیر بافی ، صنایع چوبی ) نیز از دسته سوغاتی های معروف لاهیجان به حساب می آیند.

اقامت در هتل های لاهیجان و بررسی مسیر و نقشه سفر به لاهیجان
مسیر و نقشه سفر به لاهیجان