علائم بارداری چیست ؟

51,862

بارداری یکی از مهم ترین دوران در زندگی هر زن و مردی به شمار می رود، دورانی طلایی که همه زوج ها خصوصا آن دسته که از ناباروری رنج برده و به دنبال راه های پزشکی همچون عکس رنگی از رحم، ivf و … برای بارداری هستند همواره در این راه پر پیچ و خم درگیر هستند. اگر شما نیز برای بارداری اقدام کرده اید و یا با روش های کمک باروری و قرص های تحریک کننده تخمدان همچون کلومیفن و … قدم در این راه گذاشته اید، همراه با ما باشید تا بدانید علائم بارداری در هفته اول و قبل از عقب افتادن پریود چیست؟

علائم بارداری از کی ظاهر می شود؟
شروع علائم بارداری در هفته اول و قبل از عقب افتادن پریود

نشانه های بارداری در روزهای نخست

علایم بارداری در زنان باردار با یکدیگر متفاوت است و ممکن است علایمی که در دوست و یا مادر شما وجود داشته در شما بروز نکند. به طور معمول ۸ مورد از نشانه های مهم اولیه در خانم های باردار که در میان اکثر آنها مشترک می باشد به شرح زیر خواهد بود.

  1. تغییرات خلقی
  2. سردرد
  3. افزایش ادرار
  4. کمردرد خفیف
  5. حساسیت پستان ها
  6. سیاهی هاله پستان ها
  7. خستگی
  8. تهوع و خونریزی خفیف

مهمترین علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود چیست

علائم بارداری بعد از نزدیکی و صد در صد بارداری
مهمترین علائم بارداری در روز های اول

علائم بارداری از کی طاهر میشود ؟ عموما علائم بارداری در هفته اول و قبل از عقب افتادن پریود به شکل درد های قاعدگی رخ می دهد. در این بین خستگی یکی از شایع ترین علایمی است که بیشتر از خانم های بارداری در هفته های اول تجربه خواهند کرد. ممکن است شما نیز این علایم را داشته باشید و متوجه شوید به صورت ناخودآگاه بر روی مبلمان و جلوی تلویزیون خوابتان برده، و در انجام فعالیت های روزانه خود دچار خستگی شدیدی می شوید. از دیگر علایمی که ممکن است در روز های اول بارداری داشته باشید حساسیت پستان هاست، عموما به دلیل افزایش ترشحات هورمون در بدن اولین عضوی که علایم را نشان خواهد داد نوک سینه های یک خانم باردار بوده که با کمی تغییر رنگ و درد همراه خواهد بود. از دیگر علایم می تواند ترشحات غلیظ و با رنگ شیری اشاره کرد، این ترشحات بدون بود و خارش بوده و نشان از آن دارد که دیواره رحم شما در حال ضخیم شدن است.

از دیگر علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود می توان به استفراغ و حالت تهوع اشاره کرد، این اتفاق عموما بین هفته دوم تا هشتم افتاده و نهایتا تا هفته های سیزده و چهارده ادامه دارد که این حالت اغلب در اول صبح اتفاق خواهد افتاد. زمانیکه لقاح در شما انجام می شود ترشحات و لکه بینی های خونی رنگ را مشاهده خواهید کرد و این نشان از لانه گزینی جنین خواهد داشت.

علائم بارداری در ماه اول

علائم بارداری قبل از موعد پریودی
علائم بارداری با کلومیفن چیست؟

علائم بارداری در ماه اول مجموعه ای از علایم ذکر شده در بالا خواهد بود، به علاوه اینکه در این زمان پریود شما نیز عقب افتاده است، اگر حدود ۱ هفته از زمان پریود شما گذشت و علایمی از پریود شروع نشد و خون ریزی اتفاق نیافتاد باید برای انجام آزمایشات خانگی و یا آزمایش خون اقدام کنید. برای این منظور می توانید از تست های خانگی با نام بی بی چک و یا آزمایش خون از بارداری خود اطمینان حاصل کنید.

علائم بارداری بعد از مصرف کلومیفن

کلومیفن از قرص های تحریک کننده تخمدان بوده و از زمانی که شروع به استفاده آن می کنید تخمدان های شما را وادار می کند تا تخمک های بالغ بیشتری تولید کند. روش مصرف این چنین از قرص ها به این شکل است که از روز ۵ پریود شبی ۱ عدد مصرف می کنید و عموما تا ۵ روز باید ادامه دهید. به احتمال زیاد ۵ تا ۱۰ روز پس از مصرف کلومیفن، تخمک گذاری خواهید کرد. برای بهبود شانس بارداری، بهتر است در طول دوره تخمک گذاری نیز نزدیکی جنسی داشته باشید. گفتنی است در بیشتر موارد، کلومیفن نباید بیش از ۳ دوره درمان استفاده شود و اگر تخمک گذاری رخ دهد اما بعد از ۳ دوره درمان حامله نشوید، پزشک درمان را متوقف می کند و ناباروری شما را ارزیابی می کند. کلیه علائم بارداری بعد از مصرف کلومیفن به شکل حاملگی های عادی خواهد بود.