ظرف کیک خوری چینی بهتر است یا کریستال؟

6

ظرف کیک خوری چینی است یا کریستال؟ این سوالی است که اکثر مشتریان از ما میپرسند باید بگوییم که انتخاب ظروف مناسب به ویژه ظرف کیک خوری شیک برای سرو یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده های امروزی است. از آنجایی که وجود این ظروف در ست ظروف خانه تقریبا عادی شده است، از همان ابتدا درگیر این هستند که چه ظروف کیک خوری می تواند از نظر سلامتی و ظاهر برایشان بهتر باشد. در این بین برخی افراد به دنبال استفاده از محصولات ایمن و سالم هستند و برخی نیز گرفتار زیبایی بی حد و حصر برخی محصولات خطرناک می شوند. در این مطلب از فروشگاه هومیت قصد داریم به سوال بسیاری از خانه دار ها یعنی ظرف کیک خوری چینی بهتر است یا کریستال بپردازیم. پس همراه ما باشید!

ظروف کیک خوری کریستال چیست؟

ظرف کیک خوری چینی بهتر است یا کریستال؟ | فروشگاه هومیت

ظرف کیک خوری شیک کریستالی فروشگاه هومیت ، ظروفی شفاف است که با همان ماده شیشه ساخته می شود، اما با افزودن اکسید سرب یا اکسید فلز به حالت ظروف کریستالی شکل می گیرد. مواد اضافی به کریستال اجازه می دهد تا یکپارچگی خود را حتی در هنگام برش یا دمیدن حفظ کند. مواد افزوده شده در شیشه کریستال، مواد را کمی متخلخل می کند و به آن توانایی انتشار نور می دهد. اما این بدان معناست که نمی توان ظرف کیک خوری شیک را در ماشین ظرفشویی شست.

کریستال توسط شرکت هایی در سراسر جهان تولید می شود و می توان آن را با سطوح مختلف اکسید سرب ساخت. شیشه کریستالی برخلاف نامش، در واقع ساختار کریستالی در ترکیب مواد خود ندارد. این از اصطلاح ایتالیایی “crystallo” گرفته شده است که برای شیشه های دست ساز با کیفیت بالا در مورانو ایتالیا استفاده می شد.

ارتباط ظرف کیک خوری شیک با پیچیدگی ساخت، کریستال را مطلوب و قیمت آن را بالاتر از چینی می کند. این ماده حاوی مواد معدنی تقویت کننده مانند اکسید سرب، کربنات پتاسیم یا اکسید باریم است تا مواد را بادوام تر کند. یکی از عواملی که قیمت ظرف کیک خوری شیک را بسیار مطلوب خریدار می سازد، استحکام این ظرف است. استحکام افزوده به کریستال اجازه می دهد تا به شکل های نازک و ظریفی دست یابد که صنایع اغلب با مهارت و ظرافت پیچیده مرتبط می کنیم. کریستال یعنی زیرمجموعه ای از بسته های شیشه ای یا ظروف شیشه ای است که به روشی مشابه اما با اجزای مختلف ساخته می شوند.

ویژگی های ظروف کیک خوری کریستالی چیست؟

در انتخاب ظرف  باید با ویژگی های هر یک از دو نوع کریستال و چینی آشنا شویم تا تفاوت های ساختاری آنها را بررسی کنیم. جدیدترین ظروف کیک خوری کریستالی یکی از نمونه های پرطرفدار در سبد خانواده ها به خصوص روس ها می باشد. این محصولات سال به سال با ظاهری مدرن تری عرضه می شوند و هر ساله شاهد رونمایی از مدل های جدید ظروف کیک خوری کریستالی در بازارهای جهانی هستیم. این امر انتخاب بین آنها را دشوارتر می کند.

کریستال کلمه ای است که گاهی با شیشه اشتباه گرفته می شود. البته این دو کلمه شباهت های زیادی دارند و هر دو به معنای ظرف هایی با مولکول های منظم در کنار هم هستند. کریستال نوعی ماده است که به دلیل وزن و استحکام از مقدار قابل توجهی سرب در تولید آن استفاده می کند.

البته استفاده از سرب به معنای خطرناک بودن ظرف کیک خوری شیک کریستالی نیست. سرب استفاده شده در ظروف کریستالی تاثیری در کیفیت خرید ظرف کیک خوری شیک برای سرو کیک ندارد. اما باید در استفاده از آنها برای سرو مایعات داغ تجدید نظر کنید. البته زیبایی این ظروف به قدری شگفت انگیز است که استفاده از آنها فقط برای سرو کیک سرد و یا استفاده از آنها به عنوان ظرف تزئینی کاملا موجه است. وزن بالا, زیبایی و استحکام بالا سه ویژگی اصلی است که می تواند مدل های جدید ظروف کریستالی کیک خوری را شناسایی کند. با این ترفند می توانید محصولات اصلی و غیر اورجینال موجود در بازار را نیز تشخیص دهید.

قیمت ظرف کیک خوری شیک

ظرف کیک خوری شیک | فروشگاه هومیت

افراد از این ظرف برای مهمانی ها و مجالس استفاده می کنند. معمولا این ظرف برای سرو کیک ها استفاده می شود و قیمت ظرف کیک خوری شیک فروشگاه هومیت بسته به اندازه و زیبایی ساخت آن اندازه گیری می شود. معمولا این ظروف اندازه های مختلفی دارد که با کیفیت و جنس های مختلفی مورد تولید قرار می گیرد. یکی از ویژگی های این ظروف که باعث افزایش خرید ظرف کیک خوری شیک می شود, نوع ساخت و طرح این ظروف است که باعث زیباتر شدن هر چه بیشتر میز های کیک می شود. هرچقدر جنس این ظروف کیک خوری بهتر باشد و نقش نگاره های روی آن زیبا تر باشد، قیمت نسبتا بالاتری نسبت به ظروف کیک خوری ساده تر دارند.

ظروف کیک خوری چینی چیست؟

ظروفف کیک خوری چینی توسط صنعت چینی سازی تولید می شود که در پخت و پز و سرو غذا مورد استفاده قرار می گیرد. این ظروف با توجه به نوع فرآیند تولید به گروه های مختلف فرآیند شفافیت، عبور نور,حرارتی, دمای پخت و درصد جذب آب تقسیم می شوند.

وقتی سفال ها رنگ و لعاب می شوند تبدیل به چینی می شوند. مواد اولیه تشکیل این ظرف، فلورسپات، چینی و خاک رس سیلیسی با فرمول خاصی می باشند که در نهایت ماده اولیه ساخت ظرف کیک خوری شیک چینی را به وجود می آورد.

به طور کلی چینی محصولی از صنعت سرامیک است که برای سرو غذا تهیه می شود. برخلاف موادی مانند کریستال، ظروف کیک خوری چینی در تماس با غذای داغ به سرعت گرم نمی شود و در هنگام گرم یا سرد شدن به راحتی می شکند. همچنین ظرف کیک خوری شیک چینی فاقد هرگونه ماده سمی و مضر هستند. همچنین فروش ظروف کیک خوری چینی با بهترین قیمت و کیفیت موجود در بازار در فروشگاه هومیت صورت می پذیرد.

ویژگی های ظروف کیک خوری چینی چیست؟

امروزه ظرف کیک خوری شیک به عنوان قابل اعتمادترین ظروف آشپزخانه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که انواع ظروف کیک خوری چینی با طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است که هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند آن ها را انتخاب کند. چینی مرغوب، چینی هایی است که در برابر ضربه های کوچک مقاوم بوده و تراشه ندارد. برای عبور نور از این ظروف چینی باید شفاف و بدون حباب باشد.

ظرف کیک خوری شیک قابل شست و شو هستند و رنگ آن ها در هنگام شستشو تغییر نمی کند. یک ظرف کیک خوری چینی با کیفیت باید بهداشتی نیز باشد. در غیر این صورت مواد افزودنی آن مانند کادمیوم، سرب و … از طریق غذا وارد بدن انسان می شود. یکی دیگر از ویژگی های خرید ظرف کیک خوری شیک، کیفیت ساخت آن است.

به طوری که ظروف چینی مرغوب به صورت یکنواخت رنگ آمیزی شده و لعاب آن بدون ترک است. از آنجایی که شیشه در معرض گرما و سرما قرار دارد. همینطور ظروف کیک خوری چینی باید در برابر ضربه های حرارتی مقاوم باشد. یک ظروف کیک خوری چینی با کیفیت باید صدای زنگ داشته باشد و اگر جسمی چینی یا قاشق به آن خورد، باید صدای زنگ بدهد.

تفاوت ظرف کیک خوری شیک چینی و کریستالی چیست؟

خرید ظرف کیک خوری شیک | فروشگاه هومیت

در برخی مواقع انتخاب بین ظرف کیک خوری چینی بهتر است یا کریستال بسیار سخت است. انتخابی که دو عامل زیبایی و قیمت ظرف کیک خوری شیک را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. تفاوت قیمت در این محصولات بسیار متفاوت است و می تواند اصالت برخی از نمونه ها را گاهی زیر سوال برد. البته وجود نمونه های بی کیفیت در بین شیک ترین و جذاب ترین ظروف کیک خوری کریستالی و چینی به این امر دامن زده است. تشخیص فقط در سطح تقریبا غیرممکن است و فقط متخصصان با تجربه می توانند این کار را انجام دهند.

اما یک راه ساده برای انجام این کار، مقایسه نمونه های اصلی و بی کیفیت ظرف کیک خوری شیک است. کسانی که چندین بار نمونه های درجه یک این محصولات را داشته اند، به راحتی می توانند نمونه های غیر اصلی و بی کیفیت آنها را تشخیص دهند. مهمتر از انتخاب بین جدیدترین ظروف کیک خوری کیک کریستالی و چینی، خرید اصل و درجه یک است. نمونه های درجه یک این محصولات دارای کیفیت خاصی بوده و طول عمر بالایی دارند. اما نمونه های با کیفیت و قیمت پایین متاسفانه بسیار وسوسه کننده هستند.

خرید ظرف کیک خوری شیک از فروشگاه هومیت

این ظرف بسیار در مجالش و مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ظروف دارای جنس های مختلفی همچون چینی و کریستالی هستند که شما باید بسته به سلیقه و نیاز خود از بین این ها خرید ظرف کیک خوری شیک خود را انجام دهید. قیمت ظرف کیک خوری شیک دارای ابعاد بسیاری می باشد که بسته به کیفیت ساخت و نوع طرح آن متفاوت است. قابل ذکر است، در این مطلب در مورد اینکه ظرف کیک خوری چینی بهتر است یا کریستال صحبت کردیم  فروش این محصول با بهترین کیفیت و قیمت بازار در فروشگاه هومیت  به آدرس اینترنتی https://homate.ir  مراجعه و یا با شماره ۰۹۱۹۹۱۰۳۵۴۴ مراجعه کنید.