راه های سریع سفيد كردن دندان با جوش شيرين

2,581

داشتن دندان های سفید و خوش رنگ همواره یکی از دغدغه های افراد است. دندان های سفید، یکدست و زیبا نقش بسیار زیادی در زیبایی افراد و لبخند گیرای آنها دارد. گذشته از افرادیکه در آنها رنگ دندان ها به صورت ارثی به کرم و زرد رنگ متمایل است، اما در بسیاری از افراد در طول گذشت عمر و خوردن و آشامیدن مواد غذایی بسیاری همچون نوشابه ها، قهوه، چای و … رنگ دندان ها اندکی تغییر می کند که با روش هایی ساده می توان آنها را مثل روز اول سفید کرد.

در مطالب گذشته از راه های سفید شدن ناخن ها برای شما گفتیم، قطعا برای سفید کردن دندان در خانه راه های زیادی همچون سفید کردن دندان با زردچوبه، سفید کردن دندان با زغال و … به گوش تان خورده است، در این مطلب از آریسته آموزش سفيد كردن دندان با جوش شيرين را برایتان آماده کرده ایم که راهی سریع و ساده می باشد، پس همراه با ما باشید.

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و خمیر دندان

یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید از آن برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنید، استفاده از مخلوط جوش شیرین و خمیر دندان خواهد بود. جوش شیرین خاصیت ساییدگی و تمیز کنندگی لکه را داراست و به همین علت در بسیاری از محصولات بهداشتی به عنوان ضد لک استفاه می گردد. شما می توانید مقداری از جوش شیرین را بر روی خمیر دندان همیشگی خود ریخته و دندان های خود را به سادگی مسواک زده و آب کشی کنید.

راه های ساده در سفيد كردن دندان
سفيد كردن دندان به روش سنتي و در خانه

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و فویل نیز امکان پذیر خواهد بود و می توانید داخل یک  تکه فویل مقداری خمیر دندان و جوش شیرین را مخلوط کرده و سپس آن را به دندان های خود متصل کنید و اجازه دهید تا حدود نهایتا 2 دقیقه بر روی دندان ها باقی بماند. بهتر است استفاده از محصولات سفید کننده را بیشتر از 2 بار در هفته انجام ندهید تا به مینا دندان شما آسیبی وارد نگردد.

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و لیمو

ترکیب جوش شیرین و لیمو منجر به پدید آمدن ماده ای خواهد شد که برای از بین بردن لکه های روی دندان واقعا موثر خواهد بود. مقداری آب لیمو ترش تازه و جوش شیرین را مخلوط کرده تا خمیری حاصل گردد، سپس دندان خود را با این خمیر ماساژ داده و آب کشی کنید. این ماده به عنوان خمیر دندان برای شما نقش بازی نخواهد کرد و تنها برای سفید کردن دندان ها موثر می باشد، بنابراین در زمان استفاده از لکه بر های دندان حتما دندان های خود را توسط خمیر دندان مسواک بزنید.

راه های سفید شدن دندان در یک هفته
راه حل سفيد كردن دندان های زرد و جرم گرفته

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و سركه

سرکه یکی از مواد خوراکی طبیعی است که خاصیت ضد عفونی کننده و ضد لک داشته که می تواند به سادگی حتی قوی ترین لکه ها را نیز محو کند. برای این کار بهترین سرکه، سرکه سیب است که باید مقداری از آن را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود، سپس خمیر را مستقیما توسط مسواک برای مدت زمان 2 دقیقه بر روی دندان ها مالیده و یا با انگشت بر روی دندان ها قرار دهید تا برای مدت زمان 2 دقیقه بر روی آنها باقی بماند و سپس آب کشی کنید.

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و آب اکسیژنه

برای سفید شدن دندان با جوش شیرین می توانید از محلول هیدروژن پراکساید نیز استفاده کنید. برای اینکار ابتدا این این محلول را از داروخانه تهیه کنید، حالا مقداری از آن را با جوش شیرین مخلوط کرده و خمیر حاصل شده را بعد از آنکه دندان های خود را به خوبی مسواک زدید بر روی دندان ها قرار داده و اجازه دهید تا برای مدت زمان 2 دقیقه بر روی آن ها باقی مانده و یا ماساژ داده شوند.

راه سفید شدن دندان کودک چیست؟
چگونه می توان دندان های سفید داشت؟

سفيد كردن دندان با جوش شيرين و نمک

یکی از راه های خانگی از بین بردن جرم دندان استفاده از جوش شیرین و نمک است، 1 قسمت نمک دریایی را با 3 قسمت جوش شیرین مخلوط کنید و مقداری آب به آن اضافه کنید تا خمیری بدست آید. حالا از خمیر مذکور بر روی دندان های خود زده و حدود 1 تا 2 دقیقه آنها را مسواک بزنید. به همین راحتی می توانید در مدت زمان کمی دندان های سفیدی داشته باشید.

مضرات سفيد كردن دندان با جوش شيرين

جوش شیرین یکی از موادی است که خاصیت ساییدگی بسیار بالایی دارد. از این رو بهتر است استفاده از آن را نهایتا به دوبار در هفته برسانید. همچنین این ماده در اثر استفاده زیاد منجر به از بین رفتن مینای دندان شما خواهد شد، بنابراین در هر بار استفاده بیش از 2 دقیقه دندان های خود را با آن مسواک نزده و پس از آن حتما دقت فراوان داشته باشید تا جوش شیرین بر روی دندان های شما باقی نماند. اگر در دهان خود زخم دارید به هیچ عنوان از جوش شیرین استفاده نکنید، چراکه ممکن است زخم های دهانی شما به این ماده حساسیت داده و زخم و خون ریزی در آنها بیشتر گردد.
نظرات بسته شده است.

ثبت نام ورود