طرز تهیه کمپوت آناناس خانگی خوش طعم و خوشمزه به همراه تزئین

11,884

کمپوت آناناس ایرانی، همانطور که می دانید کمپوت های شرکتی دارای درصد بالایی از مواد شیرین کننده و مواد نگهدارنده بوده، که بیشتر از منفعت آنها ضررشان به بدن خواهد رسید. از این رو در مطلب امروز طرز تهیه کمپوت آناناس خانگی سالم و خوشمزه را برای شما داریم.

انواع کمپوت آناناس

اگر کمپوت آناناس خریده باشید، می دانید که کمپوت آناناس در دو نوع حلقه ای و مکعبی به فروش می رسد. برای آنکه یک کمپوت آناناس خانگی داشته باشیم ابتدا باید یک آناناس رسیده تهیه کنیم. یک تخته تمیز مخصوص سبزیجات انتخاب کنید، ( هیچ گاه تخته گوشت و سبزیجات را با هم استفاده کنید، مثلا یک تخته تهیه کنید و آن را اختصاص به سبزیجات دهید و هیچ گاه بر روی آن گوشت پاک نکنید) برای جدا کردن قسمت تاج آناناس هم توانید به سادگی قسمتی را توسط چاقو ببرید و هم می توانید با کمی فشار آن را به سادگی از تنه جدا کنید. حالا قسمت پایینی آناناس را هم توسط چاقو جدا کنید تا عملیات پوست کنی به سادگی انجام شود.

طرز تهیه کمپوت آناناس
روش تهیه انواع کمپوت آناناس در منزل

حالا توسط یک چاقوی تیز و بزرگ پوست روی آناناس را بگیرید، در آخر شاهد روزنه های ریزی خواهید بود که این روزنه ها را توسط یک چاقوی کوچک یا سر تیز پوست کن که مخصوص خالی کردن قسمت های خراب سیب زمینی می باشد، می توانید جدا کنید.

روش تهیه کمپوت آناناس در خانه
تصاویر طرز تهیه کمپوت آناناس خانگی

اینکه نوع کمپوت آناناس خانگی شما به چه شکلی باشد در این مرحله مشخص خواهد شد، اگر می خواهید کمپوت آناناس شما به شکل حلقه ای باشد الان وقت آن است تا آناناس را برگردانید و آن را به شکل حلقه ای برش بزنید، اگر هم مکعبی می پسندید از وسط به همان حالت ایستاده چند برش ایجاده کرده و به مدل دلخواه تبدیلش کنید. یادتان باشد قسمت وسط آناناس سفت است و باید آن را جدا کنید، اگر مکعبی برش می زنید که جدا کردن آن کار ساده ای خواهد بود، اما اگر به شیوه ای حلقه ای برش زده اید با استفاده از نوک چاقو و یا قالب های کوچک دونات یا شرینی وسط آنها را برش بزنید. از این کمپوت می توانید در تهیه بسیاری از دسر ها، شیرینی ها و کیک ها استفاده کنید، برای مشاهده طرز تهیه یک عصرانه خوشمزه اینجا کلیک کنید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت آناناس:

طرز تهیه کمپوت آناناس ایرانی
عکس تزئین کمپوت آناناس در خانه برای دسر و کیک
مقاله‌ مرتبط
  • آناناس: ١ ‏عدد
  • شکر :  نصف لیوان
  • آب : ٣ ‏لیوان

طرز تهیه کمپوت آناناس :

طرز تهیه کمپوت آناناس بسیار ساده است، برای شروع ابتدا لازم است تا :

  1. آناناس ها را به روش های گفته شده برش بزنید.
  2. آناناس های برش زده را داخل قابلمه ای ریخته و آب و شکر را به آن اضافه کنید.
  3. اجازه دهید مواد در مدت زمان ده دقیقه بر روی گاز جوشیده و با شکر پخته شود.
  4. نکته : لازم نیست تا آناناس ها آنقدری پخته شوند که به صورت له درآیند.

تزئین با کمپوت آناناس

تزیین کمپوت آناناس در منزل
طریقه درست کردن کمپوت آناناس خوشمزه ایرانی

اگر کمپوت آناناس خود را برای تزیین دسر و انواع شیرنی ها لازم دارید، بهترین کار این است تا حلقه های ایجاد شده را توسط کاتر های طرح دار شکل و فرم بدهید، اینکار در نهایت ظاهری بسیار زیبا برای کمپوت آناناس شما ایجاد کرده و می توانید به تنهایی از آنها برای تزیین انواع دسر، شیرینی و کیک استفاده کنید. مدل هایی از تزیین دسر و شیرینی با کمپوت آناناس خانگی :

تزئین کیک با کمپوت آناناس در خانه
تزئین کیک به همراه گیلاس و کمپوت آناناس خانگی
تزئین سالاد میوه با کمپوت آناناس ایرانی
سالاد میوه همراه با کمپوت آناناس در منزل
تزئین دسر ژله همراه با بلوبری و کمپوت آناناس خانگی
تزئین انواع دسر با کمپوت آناناس خانگی
تزئین پنکیک صبحانه با کمپوت آناناس خانگی
استفاده از کمپوت آناناس خانگی در وعده صبحانه