طرز تهیه ماسک نشاسته، روشن کننده پوست

19,000

همانطور که می دانید ماسک های روشن کننده بسیاری توسط شرکت های مختلف تولیده شده؛ اما هیچ چیز مثل یک ماده طبیعی برای پوست عملکرد مناسبی نخواهد داشت؛ البته این را هم باید بگویم که به شخصه معتقدم تاثیر ماسک های پوستی در تقویت پوست از مواد خوراکی و سبزیجات و میوه های مفید بسیار پایینتر خواهد بود؛ از این رو توصیه داریم خانم های عزیز برای زیبایی پوست خود قبل استفاده از ماسک های مختلف بر روی پوست تغذیه خود را غنی تر کرده و به سادگی مشکلات پوستی را بر طرف کنند. اما در بین ماسک های طبیعی که می توانید در خانه آماده کنید ماسک نشاسته و شیر یکی از ماسک های ساده است که می توانید به جای استفاده از شیر از ماست کم چرب نیز استفاده کنید. ماسک نشاسته برای پوست چرب به این شکل است که برای آن باید از ماست کم چرب استفاده کنید اما پوست های خشک می توانند از ماستی استفاده کنند که درصد چربی بالایی داشته باشد.

از این ماسک می توانید به عنوان ماسک روشن کننده پوست دست نیز استفاده کنید و هیچ محدودیتی در استفاده آن نخواهید داشت؛ تنها یک نکته مهم در استفاده از ماسک ها وجود دارد که بهتر است آنها را بعد از بخور صورت با آب گرم و یا پس از حمام استفاده کنید که منافذ پوست به خوبی باز هستند. ماسک نشاسته یک نوع ماسک از بین برنده لک صورت و روشن کننده می باشد و بهتر است هفته ای یک بار تا دو بار بر روی پوست قرار بگیرد.

طرز تهیه ماسک نشاسته

مواد مورد نیاز شما ۱ قاشق غذا خوردی ماست یا شیر به همراه یک قاشق چایخوری نشاسته گندم می باشد. دو ماده را با یکدیگر مخلوط کرده و اجازه دهید ۵ دقیقه در کناری بمانند تا نشاسته به خوبی جذب شیر شود، پس از آن لایه ای نه نازک و نه ضخیم ر روی پوست خود زده و دراز بکشید در گوشه ای بدون حرف زدن و خندیدن و یا هر حرکتی که موجب تحریک پوست می شود، پس از خشک شدن که حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد ماسک خشک شده را ابتدا با آب گرم شستشو داده و پس از آن با آب سرد صورت خود را بشویید. پس از پاک کردن ماسک با کرم های مغذی پوست را به خوبی آبرسانی کنید.

توجه: اگر در صورت استفاده از ماسک کمی پوست صورت شما ملتهب شد و کمی قرمزی ایجاد شد کاملا طبیعی بوده و برای رفع آن می توانید یک خیار رنده کرده را بر روی پوست خود قرار دهید تا آبرسانی و تسکینی مناسب برای پوست شما باشد.