طرز تهیه مارکیز شکلاتی، دسر شیک و ساده

0 893

مارکیز شکلاتی یکی از انواع دسر فرانسوی است؛ یکی از دسته دسر های مجلسی که به سادگی قابل تهیه بوده و می تواند یک میزبانی خوب برای شما رقم بزند.

مواد لازم دسر شیک و ساده مارکیز شکلاتی:

شکلات خالص : ۲۰۰ گرم
کره : ۱۰۰ گرم
زرده تخم مرغ : ۳ عدد
شکر دانه ریز : ۷۵ گرم
اسانس با طعم شکلات : ۱ قاشق چای خوری
خامه پرچرب : ۳۰۰ میلی لیتر

طرز تهیه دسر مارکیز شکلاتی:

پس از مواد اولیه در ادامه مطلب به نحوه تهیه دسر ماکیز شکلاتی طی ۴ مرحله می پردازیم. با ما در مجله سبک زندگی آریسته همراه باشید.

۱٫ شکلات ها را به قطعات کوچک خرد نمایید و به همراه کره داخل کاسه ای بریزید و آن را روی قابلمه حاوی آب جوش قرار دهید و خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. سپس مایه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود.

۲٫ تخم مرغ های زده شده را با شکر داخل کاسه ای ریخته و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود و حالت پفی پیدا نماید . سپس مایه ی شکلات سرد شده را اضافه و با استفاده از همزن برقی با سرعت کم , مواد را خوب بزنید . اسانس شکلات را به مواد افزوده و هم بزنید .

۳٫ خامه را آنقدر بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد . سپس آن را به مایه شکلات بیافزایید و هم بزنید . با استفاده از قاشق , مخلوط آماده شده را داخل شش عدد ظرف یک نفره و یا قالب فلزی کوچک بریزید . آن ها را حداقل تا ۲ ساعت سرد نمایید .

۴٫ جهت سرو , هر کدام از آن ها را داخل ظرف مخصوص سرو به صورت جداگانه برگردانید , اگر موقع بیرون آوردن دسرها از قالب هایشان , کمی دچار مشکل شدید , قالب های دسر را به مدت چند ثانیه داخل کاسه آب گرم بگذارید تا مارکیزها به راحتی از قالب ها جدا شوند . روی دسرها را پودر کاکائو بپاشید و آن ها را با میوه هایی که درون شکلات کرده اید و خامه تازه سرو نمایید .