طرز تهیه ساندویچ سبزیجات با تخم مرغ

0 560

طرز تهیه ساندویچ سبزیجات با تخم مرغ رژیمی کار سختی نیست و به سادگی تهیه می شود. این نوع از غذای رژیمی از دسته غذاهای کامل هم به حساب آمده و بسیار مناسب برای کسانی است که به گیاهخواری علاقمند هستند. نانی که برای این ساندویچ باید استفاده کنید نان سبوس دار است بنابراین روی فیبر آن می توان برای پایدار ماندن انرژی و افزایش مدت سیری حساب کرد دیگر سبزیجاتی که در این ساندویچ به کار رفته نیز علاوه بر مواد مغذی فراوان فیبر نیز دارند. خودِ تخم مرغ هم همانطور که می دانید سرشار از پروتئین است که هضمش طول می کشد و مانع نوسان قند خون می شود. زیتون و روغن زیتون نیز هر دو حاوی چربی های سالم هستند این چربی ها نیز به افزایش مدت زمان جذب غذا کمک می کنند. پس نتیجه می گیریم اگر چنین غذایی را میل کنیم می توانیم تا مدت زمان طولانی بدون اینکه هوس های غذایی یا احساس گرسنگی اذیت مان کنند انرژی داشته باشیم. این غذا از دسته انواع ساندویچ با نان تست به حساب آمده و می تواند بسیار مناسب برای وعده صبحانه باشد.

مواد لازم:

 1. ۴ برش نان صبحانه سبوس دار
 2. یک چهارم فنجان فلفل دلمه ای قرمز کباب شده ( خرد شده )
 3. دو قاشق غذا خوری زیتون که به خوبی خرد شده باشد
 4. دو قاشق چای خوری سرکه انگور
 5. یک چهارم قاشق چای خوری نمک
 6. یک چهارم قاشق چای خوری فلفل قرمز خرد شده
 7. ۲ قاشق چای خوری روغن زیتون
 8. ۴ عدد تخم مرغ بزرگ
 9. یک چهارم فنجان حموص آماده
 10. ۴ عدد برگ کاهو
 11. یک عدد گوجه فرنگی بزرگ تقسیم به ۴ برش شود
 12. سه هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه
 13.  طرز تهیه ساندویچ سبزیجات با تخم مرغ رژیمی :

قسمت جوجه کباب کُن فر را گرم کنید. نان ها را در یک سینی پخت قرار دهید. سپس هر سمتشان را یک دقیقه در فر بگذارید تا خوب تُست شوند. فلفل دلمه ای ها، زیتون، سرکه، یک هشتم قاشق چای خوری نمک و فلفل قرمز های خرد شده را داخل مخلوط کن قرار دهید. به اندازه ۳۰ ثانیه مخلوطشان کنید. در یک ماهی تابه نچسب بزرگ روغن را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. تخم مرغ ها را در ماهی تابه بشکنید. به مدت یک و نیم دقیقه بپزید، سپس روی ماهی تابه را بپوشانید و یک دقیقه دیگر اجازه دهید بپزد تا سفیده ها خود را بگیرند. از روی حرارت بردارید.

حموص را به صورت مساوی روی نان ها پخش کنید. رویش کاهو، گوجه و یک هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه بریزید. روی هرکدام از ساندویچ ها یک تخم مرغ قرار دهید. میکس فلفل دلمه ای را که درست کردید به صورت مساوی روی تخم مرغ ها قرار دهید. باقی مانده یک چهارم فلفل سیاه را روی ساندویچ ها بریزید.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت برای ۴ وعده می باشد. هر وعده شامل یک ساندویچ است. اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا می باشد.

 1. کالری: ۲۶۴
 2. چربی در یک وعده: ۱۲٫۴ گرم
 3. چربی اشباع در یک وعده: ۲٫۷ گرم
 4. چربی غیر اشباع در یک وعده: ۵٫۹ گرم
 5. چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: ۲٫۸ گرم
 6. پروتئین در یک وعده: ۱۴ گرم
 7. کربوهیدرات در یک وعده: ۲۴ گرم
 8. فیبر در یک وعده: ۵ گرم
 9. کلسترول در یک وعده: ۱۸۶ میلی گرم
 10. آهن در یک وعده: ۳ میلی گرم
 11. سدیم در یک وعده: ۵۷۲ میلی گرم
 12. کلسیم در یک وعده: ۹۰ میلی گرم
 13. قند در یک وعده: ۵ گرم