طرز تهیه سالاد اندونزی اصل با کلم و یا کشمش – مرحله به مرحله با تزئین

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
20,023

سالاد اندونزی یکی از دسته سالاد های با ظاهر زیبا و بسیار خوشمزه است که عموما از آن به عنوان پیش غذا استفاده می شود، البته اگر تمایل به استفاده از غذاهای سبک در وعده شام و یا ناهار داشته باشید این سالاد برای این منظور نیز بسیار مناسب خواهد بود.

انواع سالاد اندونزی

این سالاد دارای روش تهیه بسیار ساده ای است و با تزییناتی مناسب می تواند ظاهری بسیار زیبا به میز شام یا ناهار شما بدهد. نکته جالب در مورد سالاد اندونزی ایی این است که مواد اولیه این سالاد بنا بر سلیقه شما قابل تغییر خواهد بود. بنابراین بر همین اساس شما می توانید انواع مختلفی از سالاد اندونزی را بسته به سلیقه خود در اختیار داشته باشید. به طور مثال می توانید با اضافه کردن مرغ به مواد سالاد یک نمونه از سالاد مرغ اندونزی در اختیار داشته باشید و یا می توانید دستور تهیه یک نوع دیگر از سالاد اندونزی را از همین لینک مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه سالاد اندونزی

 • کلم برگ قرمز خرد شده ۱ لیوان
 • کلم برگ سفید خرد شده ۲ لیوان
 • کالباس ۲۰۰ گرم
 • ذرت ۱/۲ لیوان
 • نخودفرنگی لیوان
 • هویج ۲ عدد
 • خیار شور ۴ عدد
 • سس مایونز به مقدار لازم

طرز تهیه مرحله به مرحله سالاد اندونزی

طرز تهیه سالاد اندونزی با کلم / با کلم سفید
مواد لازم برای تهیه سالاد اندونزی ایی با کلم / با کلم سفید

دستور / روش سالاد اندونزی :

 1. ابتدا کلم ها را شسته و به صورت باریک خورد کنید.
 2. ذرت کنسروی ، نخود فرنگی پخته ، کالباس خرد شده ، هویج پخته رنده شده ، خیار شور خرد شده را به کلم اضافه و خوب مخلوط کنید.
 3. پس از آن سس مایونز ، نمک و فلفل را به مواد سالاد اضافه و مخلوط کنید.
 4. ظرف سالاد را ۲ -۳ ساعت در ظرف دربسته و داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود.
 5. سپس سرو کنید. این سالاد را می توانید با استفاده از اضافه کردن کشمش نیز سرو کنید و طعم جالبی به آن بدهید. اگر تمایل به استفاده از کالباس نداشتید می توانید در این سالاد از گوشت مرغ پخته استفاده کنید.

تزئینات انواع سالاد اندونزی

مواد لازم سالاد اندونزی با کشمش
عکس تزئین سالاد اندونزی خانگی ساده

برای تزیین سالاد اندونزی می توانید کلم ها را با استفاده از دستگاه های رنده مخصوص تزیین سالاد رنده کنید و شکلی بهتر به آنها بدهید. به همین ترتیب می توانید کالباس ها و هویچ و خیار شور را هم نیز به شکل کلم ها برش داده و برای  تزیین سالاد اندونزی از گوجه فرنگی های گیلاسی، دانه های انار، ذرت و هر چیزی که رنگی متفاوت بر روی آن ایجاد می کند استفاده کنید.

سالاد اندونزی خانگی با ذرت و قارچ
روش تزئین سالاد اندونزی ایی خانگی و خوشمزه

برای تزیین سالاد اندونزی با هویج می توانید از آموزش زیر نیز ایده بگیرید. ( برای مشاهده دستور تهیه انواع سالاد کلیک کنید)

تزئین سالاد اندونزی ایی با انار
انواع تزئین سالاد اندونزی توسط هویج