طرز تهیه رست بیف با گوشت گوساله و بیکن

0 1,115

خیلی از دوستان می پرسند که معنی رست بیف یعنی چیه؟ رست بیف گوشت پخته شده و گریل شده گوساله، مرغ و یا خوک است که بسته به سلیقه غذایی شما از هرکدام انتخاب خواهد شد. رست بیف ها در سراسر جهان از دسته ساندویچ های محبوبی برای گوشت خواران به حساب می آیند، که اگر مراحل پخت آن به خوبی انجام شود قطعا یک ساندویچ بی نظیر خواهد شد. این ساندویچ در کشورهای مختلفی تهیه می شود، رست بیف ایتالیایی،رست بیف اتریشی و … اما امروز تهیه یک رست بیف متفاوت همراه با بیکن را برای شما آموزش خواهیم داد. با توجه به متن ترجمه و مشاهده فیلم قادر خواهید بود تا به راحتی این ساندویچ خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

مواد لازم

گوشت ران گوساله بدون چربی ۳ پوند تقریبا حدود ۱ تا ۱٫۵ کیلو گرم بسته به تعداد افراد قابل تغییر

۱ قاشق غذا خوری نمک
۱ قاشق چای خوری پودر سیر
½ قاشق غذاخوری دود مایع ( اسانس برای طعم بیشتر)
۸ نوار بیکن ( بیکن حلال گوساله در بازار موجود است)

مواد لازم برای تهیه سالاد کلم و سس مخصوص

½ فنجان سس مایونز
۱ قاشق غذاخوری شکر
۲ قاشق چایخوری خردل
۱ قاشق غذاخوری آب لیمو
۱ قاشق غذاخوری شراب سیب سرکه
۱ قاشق چای خوری نمک
۱ قاشق چای خوری فلفل سیاه
۲ فنجان کلم قرمز، تکه تکه شده
۲ فنجان کلم، تکه تکه شده
۱ فنجان هویج، تکه تکه شده

طرز تهیه:

گوشت را به تکه های بزرگ تقسیم کنید و تمامی ادویه ها همچون نمک، پودر سیر، اسانس را به آن اضافه کرده و به خوبی با هم مخلوط کنید؛ سپس بیکن ها را بر دور گوشت ها ببندید و آنها را داخل آرام پز قرار دهید تا گوشت به خوبی بپزد. ( هر روشی برای پخت گوشت می توانید در نظر بگیرید؛ می توانید گوشت را در حالت عادی و معمولی بدون آرام پز پخته سپس به همراه بیکن ها ریش ریش کرده و سپس ادویه ها را به آن اضافه کنید؛ اسانس دود می تواند از این مواد حذف شود.) گوشت ها پس از پخته شدن در هر دو روشی که توضیح دادیم باید به مدت ۵ دقیقه داخل فر به حالت گریل قرار بگیرند تا کمی سطح رویه آن خشک شده و طعم بهتری به خود بگیرند؛ پس از آن گوشت ها آماده اند تا بر روی نان ساندویچی قرار بگیرند.

برای تهیه سالاد با سس مخصوص جز سبزیجات تمام مواد دیگر را با یکدیگر مخلوط کنید، سپس سس آماده شده را بر روی مخلوط سبزیجات ریخته و به خوبی مخلوط کنید؛ ساندویچ آماده است؛ نوش جان