طرز تهیه دیپ تخم مرغ

0 456

دیپ چیست ؟ دیپ در واقع یک نوع پیش غذا بوده و یا می توان از آن برای عصرانه نیز استفاده کرد. در واقع دیپ ها می توانند جایگزین مناسبی برای استفاده از انواع چیپس با ماست شوند! دیپ ها در انواع مختلفی تهیه می شوند؛ دیپ اسفناج،دیپ سبزیجات،دیپ قارچ و … همگی در این دسته قرار می گیرند.

انواع دیپ ماست

یکی از قسمت های جالب در مصرف دیپ ها استفاده از چیپس، نون های تست خشک شده و نون هایی از این قبیل هستند که دارای بافت خشکی بوده و با مایع دیپ ترکیب هیجان انگیزی را ایجاد می کنند. انواع مختلفی از غذا باتخم مرغ وجود دارد؛ همانطور که می دانید از تخم مرغ در انواع نیمرو و کوکو و بسیاری از دسر ها استفاده می شود، اما تصور کنید یک دیپ تخم مرغ خوشمزه داشته باشید که بتوانید یک عصرانه دوستانه و یا یک پیش غذای خوشمزه تقدیم مهمانانتان کنید….

مواد لازم تهیه دیپ تخم مرغ :

طرز تهیه سس دیپ سبزیجات

تخم مرغ ۴ عدد
سس مایونز ۱ ق غ
ماست موسیر چکیده ۴ ق چ
سس خردل ۱ ق چ
پیازچه خرد شده ۲ ق غ
جعفری خرد شده ۲ ق غ
جوز هندی رنده شده یک هشتم ق چ
پودر فلفل پاپریکا یا پودر فلفل کاین برای تزئین

طرز تهیه دیپ تخم مرغ

طرز تهیه دیپ سبزیجات

قبل از هر کاری لازم است تا تخم مرغ ها را آب پز کنید، سپس تخم مرغ ها را رنده کرده و یا داخل خرد کن ریخته و به صورت ریز خرد کنید. اگر نمی خواهید که دیپ شما کالری زیادی داشته باشد می توانید تنها از ماست موسیر به مقدار زیاد استفاده کنید. چراکه ماست نیز به خوبی می تواند طعم دلنشینی به دیپ بدهد. برای استفاده از سس خردل فرقی ندارد از چه نوعی استفاده کنید؛ حتی اگر تمایل به اسنفاده از سس آن را ندارید می توانید یک قاشق چای خوری سرکه و یک قاشق چای خوری پودر خردل مخلوط کرده و داخل مواد بریزید. در دستور تهیه سبزیجات تازه نیز داشتیم، آنها را نیز اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. جوز هندی در دستور برای معطر شدن دیپ است که می توانید در صورت عدم دسترسی آن را حذف کنید. میزان مواد استفاده شده تا حد زیادی بسته به ذائقه شماست، می توانید در دستور مقدار ماست را بیشتر کرده و یا مقدار سس را بیشتر بریزید. این دیپ اگر برای مدتی در داخل یخچال بماند طعم بهتری به شما می دهد، تنها یادتان باشد که باید روی آن را با سلفون بپوشانید.