طرز تهیه ترشی هویچ

0 240

هویچ در تمام سال یافت می شود. عموما تمایل افراد به خوردن ترشی در تمام سال وجود دارد، از طرفی درست کردن ترشی هایی مانند هفت بیجار، بندری و .. کار سختیست و گذشته از سختی کار بسیار زمانبر خواهد بود. اما به سادگی می توان با سبزیجاتی که در تمام سال در اختیارمان هستند، ترشی هایی خوشمزه درست کنیم. طرز تهیه ترشی هویچ کار ساده ایست اما در عین حال طعمی بسیار خوش به سفره های شما اضافه خواهد کرد.

مواد لازم برای تهیه ترشی هویچ

هویج ۱ کیلو
پیاز سفید بزرگ ۱/۲
آب ۲ فنجان
سرکه سیب ۲ فنجان
شکر ۲ فنجان
دانه خردل ۱ قاشق چایخوری
تخم کرفس ۱ قاشق چایخوری
تخم گشنیز ۱ قاشق چایخوری
زردچوبه ۱ قاشق چایخوری
زنجبیل تازه ریزخردشده ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه :

قبل از هرکاری پوست هویچ ها بگیرید و آنها را حلقه حلقه کنید. قابلمه ای تا نیمه پر از آب کرده و زمانیکه به جوش آمد، هویچ ها را داخل آن ریخته و اجازه دهید ۵ دقیقه بر روی حرارت بماند تا کمی نرم شود. هدف از اینکار پخت هویچ نبوده و فقط نیاز به کمی نرمی هویچ خواهید داشت. پس از گذر ۵ دقیقه هویچ ها را برداشته و بر روی پیاز های خرد شده بریزید.

باقیمانده مواد و ادویه ها را با یکدیگر مخلوط کرده و بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش آیند، زمانیکه مواد به جوش آمد با حرارت متوسط اجازه دهید تا ۵ دقیقه دیگر نیز بجوشد. سپس مواد را از روی گاز برداشته و همانطور داغ بر روی مواد هویچ و پیاز بریزید. پس از آنکه مواد به دمای محیط رسیدند، داخل ظروف پر کرده و اجازه دهید تا ۳ روز جا بیافتد.