طرز تهیه ترشی ذرت

1,457

ذرت دانه هایی طلایی و شیرین بوده که تقریبا می توان در بیشتر غذاها از این طلایی خوشمزه استفاده کرد. از نشاسته و آرد ذرت در انواع دسر گرفته تا غذاهای اصلی و اینک در تهیه ترشی می توان از آن استفاده کرد. طرز تهیه ترشی ذرت کار ساده ایست و هر یک از شما عزیزان به سادگی و در مدت زمانی اندک می توانید این ترشی خوشمزه و زیبا را درست کرده و آن را نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه ترشی ذرت

کنسرو ذرت ۵ قوطی
گوجه ۴۵۰ گرم
فلفل دلمه ای سبز ریز خرد شده ۱ و ۱/۲ فنجان
فلفل دلمه ای قرمز خرد شده ۳/۴ فنجان
خیار ریز خرد شده ۱ فنجان
پیاز ریز خرد شده ۱ فنجان
سرکه سیب ۲ فنجان
شکر ۱/۲ فنجان
نمک ۱ قاشق غذاخوری
دانه خردل ۱ قاشق چایخوری
تخم کرفس ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه :

در اولین قدم پوست و دانه های گوجه را جدا کرده و به قطعات ریز خورد کنید. پس از آن تمام مواد خرد شده یعنی گوجه، پیاز، فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز و خیار را داخل ظرفی ریخته و مخلوط کنید. یک کاسه دیگر برداشته و داخل آن سرکه، شکر، نمک، دانه خردل و تخم کرفس را ترکیب کرده و به خوبی مخلوط کنید، و پس از مخلوط شدن به مابقیه مواد اضافه کنید.

مواد فوق را داخل قابلمه و یا یک ماهیتابه ریخته و اجازه دهید به مدت ۱ ساعت بر روی اجاق گاز مانده تا پخته شود و آب اضافی آن کشیده شود. مواد را از روی گاز برداشته و در کناری قرار دهید تا خنک شود، سپس داخل ظروف ریخته و داخل یخچال قرار دهید تا جا بیوفتد. اگر خواستید در مواد از ذرت های تازه به جای کنسرو استفاده کنید، در این حالت نیاز به دانه های ۵ ذرت یا همان بلال نیاز دارید که باید دانه ها را با یک لیوان آب بریزید داخل مواد. به دلیل وجود شکر در مواد طعم این ترشی کمی ملایم است، پس اگر ترشی های تند را دوست دارید شکر را حذف کنید.