آریسته
پرتال خبری و سبک زندگی

طرز تهیه بقچه بادمجان تصویری

0 17

بادمجان بقچه ای در فر یک نوع پیش غذای به شدت زیبا و خوشمزه بوده که اگر از طرفداران بادمجان باشید از دیدن این پیش غذا نیز شگفت زده خواهید شد. دست پیچ بادمجان در واقع یک نوع غذا با بادمجان و گوشت چرخ کرده بوده که روش تهیه آن بسیار ساده است، و می توانید بر طبق سلیقه خود مواد داخلی را تغییر دهید. اگر تمایل داشته باشید می توانید در آخر مقداری پنیر پیتزا بر روی بقچه بادمجان بریزید و طعم و شکلی متفاوت به آن بدهید. 

روش درست کردنبادمجان بقچه ای در فر به دو صورت است؛ در روش اول می توانید موادی مانند سس ماکارونی منتها به صورت بدون آب و کاملا خشک تهیه کنید، سپس بادمجان های متوسط و شیرینی را انتخاب کرده به صورت ورقه ای برش داده و سرخشان کنید، بادمجان ها را به صورت + بر روی یکدیگر قرارداده و مواد گوشتی را داخل آن بریزید و به صورت بقچه ببندید؛ در آخر توسط یک خلال دندان بقچه ها را به خوبی در جای خود محکم کنید. سسی توسط گوجه ریز خرد شده به همراه سیر ( تعداد حبه های سیر کاملا اختیاری می باشد) کمی رب گوجه فرنگی و مقداری پیاز داغ تهیه کنید. تهیه آن هم به این شکل است که ابتدا اجازه می دهید گوجه به خوبی پخته شده و حسابی بیاندازند سپس سیر رنده شده به همراه رب گوجه و پیاز داغ را داخل آن ریخته و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید؛ در آخر مقداری آب ریخته و اجازه دهید تا سس شما آماده شود. دست پیچ بادمجان را داخل ظرف پیرکس ریخته و از سس داخل ظرف پر کنید؛ درب ظرف را بندید و در فر قرار دهید تا زمانیکه مواد به خوبی با یکدیگر پخته شوند. ( اگر فر ندارید مواد را داخل قابلمه ریخته و بر روی حرارت بسیار کم همراه با دم کنی قرار دهید)

در روش دوم نیاز دارید تا گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز خرد شده، فلفل سبز خرد شده کمی جعفری و مقداری سیر به همراه نمک و فلفل و هر افزودنی که به وجود آن علاقه دارید به خوبی ورز  دهید. سپس گلوله هایی از مواد را برداشته و داخل روغن سرخ کنید. بادمجان های ورقه ای و سرخ شده را به شکل بالا بر روی یکدیگر قرار داده و داخل هر کدام از آنها از گلوله گوشتی که آماده کرده اید قرار دهید و آن را بقچه کنید؛ سپس مابقی مراحل همچون روش اول خواهد بود. برای داشتن غذا با بادمجان و پنیر پیتزا میتوانید در آخر کمی پنیر پیتزا بر روی مواد بریزید. 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.