طرز تهیه املت قارچ و اسفناج و پنیر

0 1,020

به سادگی می توان گفت که املت ها یکی از بهترین صبحانه ها در هر کشوری و برای هر فردی به حساب می آیند. املت اسفناج و پنیر امروز یک نسخه قوی تر و همراه با بهبود های بسیار به حساب می آید. املتی که با دارا بودن قارچ، اسفناج و تخم مرغ  مقادیر زیادی از فیبر، پروتئین و آهن را برای شما یکجا فراهم خواهد کرد. این املت را می توانید به صورت رولت املت قارچ و اسفناج و پنیر سرو کرده و یا به صورت تصویری که برای شما قرار داده ایم بر سر میز سرو آماده کنید. 

مواد لازم:

۲ قاشق چای خوری روغن زیتون

یک دوم فنجان قارچ برش خورده

یک دوم فنجان اسفناج

یک هشتم قاشق چای خوری نمک

۲ عدد تخم مرغ بزرگ

یک چهارم قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه

یک قاشق غذا خوری پنیر فتا

روش پخت:

۱- یک قاشق غذا خوری روغن را در یک ماهی تابه نچسب، روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. قارچ ها را اضافه کنید، سرخشان کنید تا طلایی شوند، حدود ۳ دقیقه. اسفناج و نیمی از نمک را اضافه کنید و به مدت ۳۰ ثانیه سرخ کنید. میکس قارچ را درون یک بشقاب یا کاسه ی کوچک قرار دهید. ماهی تابه را تمیز کنید.

۲- تخم مرغ ها را در یک کاسه کوچک بشکنید. با استفاده از یک چنگال خوب، تخم مرغ ها را بهم بزنید. باقی مانده نمک و فلفل را اضافه کنید.

۳- یک قاشق چای خوری روغن باقی مانده را داخل همان ماهی تابه، روی حرارت متوسط گرم کنید. تخم مرغ ها را اضافه کنید و سپس دور تا دور ماهی تابه بچرخانید. تخم مرغ را به خوبی در ماهی تابه پخش کنید تا قسمت نپخته ای باقی نماند. بعد از ۲ دقیقه که به خوبی تخم مرغ را پخش کردید و پختید، میکس قارچ را روی نیمی از تخم مرغ بریزید، سپس روی آن پنیر بریزید. وقتی تخم مرغ از کف به رنگ قهوه ای در آمد، نیمه ای که روی آن چیزی نیست را روی نیمه دیگر برگردانید. سپس تخم مرغ را داخل یک بشقاب قرار دهید و سرو کنید.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت برای یک وعده آمده است.

اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد نیز مربوط به همین یک وعده از املت قارچ و اسفناج است.

کالری: ۲۶۹

چربی در یک وعده: ۲۱ گرم

چربی اشباع در یک وعده: ۵٫۹ گرم

چربی غیر اشباع در یک وعده: ۱۰٫۲ گرم

چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: ۲٫۹ گرم

پروتئین در یک وعده: ۱۶ گرم

کربوهیدرات در یک وعده: ۴ گرم

فیبر در یک وعده: ۱ گرم

کلسترول در یک وعده: ۳۷۸ میلی گرم

آهن در یک وعده: ۲ میلی گرم

سدیم در یک وعده: ۴۵۰ میلی گرم

کلسیم در یک وعده: ۱۴۷ میلی گرم